ECTOMORPH YAPIDA OLANLAR ( Kilo alamayanlar ) - 2

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
Fatih Şimşek
BB FAN
BB FAN

ECTOMORPH YAPIDA OLANLAR ( Kilo alamayanlar ) - 2

Mesajgönderen Fatih Şimşek » Ağustos 7th 2012, 01:13

Geçmişte ;

Boy : uzun ince işte
Kilo : 1 deri 1 kemik ( ort. 50 )

Fotoğraf çekilmek , denize girmek , yazın gelmesi , akrabalarla bir araya gelmek...vb Bunlar ektomorf yani uzun ince diye tabir ettiğimiz insanlar için çileden başka bir şey değil :) "Sen niye hiç kilo almıyon" , "maşallah boy var da biraz da kilo olsa iyi olurdu" , "ayak parmakların elim kadar" , "öküz gibi yiyosun nereye gidiyo bu kilolar" gibi şakaları işitmektedir böyle insanlar. :) Ahh ahh o günler aklımdan geçiyo da dışarı çıkasım gelmiyodu yahu :D Sürekli dalga geçerler sürekli dalga geçerler. Benim kemiklerim ince uzun derdim anlamazlardı. Şuna bak buna bak hep karşılaştırma yaparlardı :) O yüzden bu tür vücuda sahip arkadaşlar için yapılması gerekenler : Gece kuşu olmamak , beslenmeye dikkat etmek , spor yapmak ..

Şu an ;

Boy : 185 cm
Kilo : 72 kg

Ortalama 2.5 sene önce başladım ama düzenli yapamadım bu sporu. İlk 6 ayımı boş boş hafif kilolarla çalışarak geçirdim hiçbir verimini alamadım çünkü başımdaki hocanın bir şeyden anladığı yoktu ve ben de bilgisizdim bu konuda. 6 ay boyunca ne hacim kazandım ne kiloda artış oldu 55 kg idim. ( halk tabiri : 1 deri 1 kemik :D ) sonraki 6 ay düzenli program ve beslenmeyle çok iyi gelişme gösterdi vücudum ve 60 kg oldum. Sonra gece gündüz sürekli internetten araştırma yaparak, bilenlere danışarak neyin ne olduğunu öğrendim hala da öğrenmekteyim. Hareketleri daha bilinçli ve hissederek yapmak bana istediğimi elde etmemi sağladı diyebilirim. 4 ay kendi programımı yapıp ( üniversitemizin salonu biraz sıkıntılı bu konuda ) çalışmaya devam ettim. 1 sene ara vermek zorunda kaldım.( şınavı eksik esirgemedim vücudumdan ve kilo aldım :D ) Şimdi ise yaz tatili dolayısıyla memlekete geldim ve 1.5 aydır düzenli spor yapıyorum ve bu 1.5 ay bana ilaç gibi geldi diyebilirim. Ramazanda da akşamları gitmekteyim.

İlerleyen zamanlarda düzgün ışıklarla daha ayrıntılı fotoğraflar çekip yüklerim şimdilik bunlarla idare edin :)

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
Alhan
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen Alhan » Ağustos 7th 2012, 01:33

3-5 kiloda daha ihtiyacın var durmak yok :shock:

Kullanıcı avatarı
Fatih Şimşek
BB FAN
BB FAN

Mesajgönderen Fatih Şimşek » Ağustos 7th 2012, 01:38

Evet biliyorum kas olarak almak istiyorum o yüzden biraz daha sabır gerekli :)

Yüksel Bayram
VIP
VIP

Mesajgönderen Yüksel Bayram » Ağustos 7th 2012, 08:18

başarılar arkadaşım bak bu konuya burdan devam edebilirsin tam senlik:

http://www.vucutcu.com/forum3/viewtopic ... highlight=

tiskelet
BANLANDI

Mesajgönderen tiskelet » Ağustos 7th 2012, 10:46

Ayrı başlığa gerek yok, diğer arkadaşlar gibi foto ve tecrübelerini sabit başlık altından paylaşabilirsin.

http://www.vucutcu.com/forum3/viewtopic.php?t=18608

“copluk” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir