Bu Nasıl Bir Üslüp?

Moderatör: murat tahan

z3u5
Üye
Üye

Bu Nasıl Bir Üslüp?

Mesajgönderen z3u5 » Nisan 20th 2013, 17:38

Dün akşam aşka bir başlıkta Edip Toçsoy bir üyenin Optimum Nutrition hakında yaptığı yorumlardan rahatsız olduğunu belirtmiş ve katılmadığım bazı düşüncelerini ifade etmiştir.Bu olay üzerine ben kendisine katılmadığımı belirttim ve kendi fikirlerimi söyledim ancak fotum yöneticisi olan Edip Toçsoy kendince yazdıklarımı yanlış yorumlamış son yazdığı yorumla diğer üye arkadaşa yazdığı yorumda kendiyle çelişmiştir ancak cevap verme fırsatı bırakmadan konuyu kilitlemiştir bu konu Edip Toçsoy'a cevap olarak açılmıştır.

Edip Toçsoy, Woff_bake isimli üyeye ne demiş:

Edip Toçsoy yazdı: wolff_bake sende bir optimum takintisi var her basliga optimum yazmaya ugrasiyorsun gibi geldi bana optimum bu forumda kotulenmiyor endiselenme ama gereginden fazlada sisirilmiyor piyasada optimum kalitesinde ve ondan cok daha iyide bir cok marka var ama diger yandan bir markanin reklami tanitimi cok onemlidir optimum bence forumlarda ismini saga sola yazdiracagina guzelce profesyonelce reklamlar verebilir bu daha profesyonel olur bu biraz komik olmaya basladi.

Şimdi bu yorumda ''Optimum Nutritionun reklamını forumlarda sağa sola yazdıracağına güzelce profesyonelce reklam verebilir bu daha profesyonelce olur bu biraz komik olmaya başladı''

Şimdi bu ne anlama geliyor ''Optimum iyi reklam yapamıyor forumlarda açılan konulara ismini yazdıracağına güzelce reklam versin demek adam akıllı reklamını yapsın'' demek değil mi?

Peki ben düşüncelerimi nasıl söylemişim:

z3u5 yazdı:Wolf_bakeye söylenmiş ama bende fikrimi söylemem gerekirse size katılamayacağım şahsi fikrim Optimumun reklama ihtiyacı olmadığı yazıldığın spor salonlarında sohbet etme imkanı bulduğum üyelerden 10 kişiden 7 si veya 6 sı ON ismini vermiştir hep ayrıca son Arnold classicte ON un reklamı döndü hep yanlış hatırlamıyorsam benim izlediğim siteden.Bir çok ürün çıkıyor herkes bir şey diyor ancak bu sporla uğraşan bir çok kişinin rahatlıkla söyleyebileceği ben bunu bir çok yerde şahit oldum ''optimumu gönül rahatlığıyla alıp kullanabilirsin'' güverlilik kalite içerik açısından insanların güvenini sağlamış nadir markalardan belki en iyisi değildir ama en iyilerden biridir bu ürünü kullanmış biri olarak düşüncelerim bu.

Optimumun gayet iyi reklam yaptığını hatta en son Arnold Classicte reklamlarının döndüğünü belirtmişim yani ''Optimumun daha fazla reklama ihtiyacı yok adamlar gayet iyi reklam yapıyor demek istiyorum.''

Peki Edip Toçsoy benim yazdıklarımı okumuş mu okumamış mı bilmiyorum galiba okurken uykuluydu çünkü bir insanın yazdıkları ancak bu kadar çarpıtılıp tam tersi şekilde anlaşılır.

Bakalım Edip Toçsay ne demiş:

Edip Toçsoy yazdı:optimum un reklama ihtiyaci yok oylemi o zaman senelerdir bodybuilding.com da musculardevelopment ta flex magazinde musclemag da muscleandfitness de bildigim butun vucut gelistirme medyasinda neden en cok reklami OPTIMUM veriyor ben bu isin tam gobegindeyim istersen iddalasma benimle OPTIMUM markasi bu pazarda reklama en cok yatirim yapan ilk 3 firmadan biridir tam rakamlari bilsem birinci sirada diyede iddada edebilirdim ama o kadarda net konusmayim kisaca optimum reklam yapmanin ne kadar onemli oldugunun ve reklam yaparak ne kadar basarili olucaginin kaniti bir markadir .

bana dersenki amerikada reklama ihtiyaci var ama turkiye de yok ehh zamanla onuda konusuruz bakalim bu kafayla nereye kadar idda ettikleri ki bana gore hizla kaybettikleri basariyi devam ettirecekler arti bu yaptiklari kendim calarim kendim oynarim mantigi nedeniyle sanirim tekde degiller artik turkiyede gnc lerde almis diye duydum gecen bir baslikta yazdiklarim gerceklesmeye baslamis. Sektoru hepimiz yakindan takip edicez ben burdayim bununda saglamasini yapariz ama bu optimum konusu beni sikmaya basladi konuyu kitliyorum her mesajda optimum diycekseniz en iyisi baska bir forumda bu ise devam edin. ve yada forumumuzun supplement bolumundeki optimum kategorisinde yazin cizin .

Eee ben ne dedim optimumun reklama ihtiyacı yok işte tam olarak bu yüzden yok sizin sözlerinizle ''optimum un reklama ihtiyaci yok oylemi o zaman senelerdir bodybuilding.com da musculardevelopment ta flex magazinde musclemag da muscleandfitness de bildigim butun vucut gelistirme medyasinda neden en cok reklami OPTIMUM veriyor ben bu isin tam gobegindeyim istersen iddalasma benimle OPTIMUM markasi bu pazarda reklama en cok yatirim yapan ilk 3 firmadan biridir tam rakamlari bilsem birinci sirada diyede iddada edebilirdim ama o kadarda net konusmayim kisaca optimum reklam yapmanin ne kadar onemli oldugunun ve reklam yaparak ne kadar basarili olucaginin kaniti bir markadir .''

Bu kadar reklam yapan bir firmanın daha fazla reklama ihtiyacı varmı seninle iddasmam çünkü bu saçmalık olur aynı düşünceye sahip iki kişinin iddialaşması saçma olmaz mı iki karşıt düşünce olması gerekmez mi yani mantıklı olarak düşünülürse öyle olması lazım?

Haa benim düşüncelerimi açmak gerekirse Edip Toçsoyun kendide farkındaymış Optimumun bu reklam işinden ne kadar anladığını hatta bu işin nerdeyse 1 numarası olduğunu kendisi belirtmiş bu Firmanın Vucutcu.com un veya Türkiyedeki dünyadaki diğer vucut geliştirme sitelerinin duvarlarında açılan konularda Optimum Nutrition ismini zikrettirmeye ihtiyacı var mı sizce?
Eğer bu işe yarıyorsa optimuma bir masaj atalım ''Reklamlara döktüğünüz paraları harcamaktan vazgeçin iki üç adamın cebine 1-2 milyar sıkıştırın vücut geliştirme sitelerinde açılan konulara isminizi yazsın bu daha çok işe yarıyor diye'' ne komik olurdu.

Yani sözün özü optimumun sitelerin duvarlarına konularına adının yazılması veya Edip Toçsoyun üstü kapalı imasıyla ''yazdıracağına'' (bu sözüyle bunu optimumun yaptığını idda ediyor) ve sonrasında optimumun reklam konusunda bu işin en iyisi olduğunu söylüyor ''akla mantığa sığıyor mu?'' diye sorarlar bu iki düşünce.Optimum sitelerin duvarına adını yazdıracak kadar düşmüş de bizim haberimiz yok yazık. :)))

Not:Şimdi ''sen de ne korudun optimum çalışanı bu kadar korumaz'' dersiniz ben de düşüncemi söyleyeyim ''Keşke optimumdan para alan biri olsaydım'' :)))

Olaya şöyle bir yaklaşımda bulunayım:
Optimum yöneticilerinin toplantısı

Efendim bu yıl reklama ne kadar bütçe ayıracağız ayrıca hangi sitelerde etkinliklerde sponsor olup reklam vereceğiz?
Hımmm
body....com'a
muscular....'e
.
.
.
Sonra Arnold Classicte reklamlarımız dönsün
Ama en çok bütçeyi sitelerin duvarlarında açılan konulara adımızı yazacak adamlara ayıralım.Onlar bizim her şeyimiz. :))))

Fikrim böyle katılırsınız katılmazsınız dedim ya benim fikrim...

“copluk” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir