Merhaba YAŞ:17 KİLO:88

Kendi resimlerinizi bu başlık altına yollayın, yorumlar yapalım gelişmeleri takip edelim, tanışalım...

Moderatör: murat tahan

Pavol Jablonicky
VIP
VIP

Mesajgönderen Pavol Jablonicky » Mayıs 29th 2008, 20:01

buraya fotoğrafını koyarak her türlü yoruma açık olduğunu gösterdin. bu cesurluğundan dolayı seni tebrik ederim.. bundan sonra gelecek her türlü yoruma da açık olmalısın. öncelikle yaşın çok büyük avantaj ve anatomin iyi gözüküyor.. definasyonu filan boşver hacime devam et. 100 kiloya kadar çık 1 sene içinde.
sonra 5 aylık bir definasyona gir bol cardio bol diet işte o zaman 85 kiloluk bir boksçu değil tam bir vücutçu gibi durursun.. sadece sabır ve azim.. forumdan faydalanmayı da ihmal etme kolay gelsin

Dr.steelhammer
Üye
Üye

Mesajgönderen Dr.steelhammer » Mayıs 29th 2008, 20:08

Bel bölgesinde daha fazla olmak üzere diğer yerlerde sadece deri altı yağlarım var. Kütlemi nasıl buluyorsunuz?Kolarım ve omuzlarım sürekli calıstıgı için oraların yağ oranı çok az.Bulk yapıyorum o kadar olur yani. sırta göğüste omuzda çalışmalarda ilk iki set 115 kg artırarak en son set 130 kg ağırlıkla calısıyorum.Arka kolda her bi elde dumbelle herbiri 55 kg yani toplam 110 kg çalısıyorum.
Bu kadar çalışmadan sonra vucudumun toparlanması için tıka basa proteinli yemek yiyorum.Antremandan önce börek baklava ekmek ne varsa yiyiorum antreman sonrası 6 yumurta sarısı ile yoğurt suyu 1 litre az yağlı süt içiyorum.Tabi bunlardan harcanmayanlar yağ olarak depolanıyor.Ama daha öncede bulk yapıp karın kasları ortaya cıkana kadar definasyon yapmıştım ama attığım öyle 10 kilo değildi.Kollarımın çevresi 48 cm ve yağlı değil kolum deri tabaksı milimetrik yağlıdır..Dahada artacak inşallah.İnşallah kaldırdığım kiloları artırıp kütlemi artırıcam.Maksimum çıktığım kütleden sonra definasyonu düşünüyorum.

Murat Kumsuz hocayıda yakından takip ediyorum kendiside ilk önce maksimum proteini alır bulk yapar yağlanır maksimum kütlesinden sonra definasyona geçer yağlarından kurtulur tüm vucutcular gibi. Ben hocamı ve diğer vucutcuları örnek alıyorum kendime onların antreman sekillerini oyuzden böyle yapıyorum en mantıklısıda bu.
yorumlarınızı bekliyorum hocalarımdan büyüklerimden ve arkadaslarımdan

boksor55
VIP
VIP

Mesajgönderen boksor55 » Mayıs 29th 2008, 20:11

pavol;

bu yag oranına 12 kg daha aldıktan sonra bu yasta nasıl duracagını tahmın edıyormusun yası 17 uzun seneler var daha onunde yolun basındayız bu kadar bulkken dahada hacımlesıp ısı zora sokmasının ne anlamı var saglam bır defınasyon ıle forma gırse kısın off seasonda ıyı bır kutle alıp 100 e cıksa daha ıyı olmaz mı saygılar.....

boksor55
VIP
VIP

Mesajgönderen boksor55 » Mayıs 29th 2008, 20:18

yazdıgın beslenme programı yanlıs! yag oranını bellı sevıyede tutup hacım alsan daha ıyı olur beslenme programı ıle ılgılı yazıları sıtede okumalısın cunku beslenme uzerıne yanlısların cok ayrıca kolum 48 yag oranım cok az kollarda demıssın bunada ayrı bır yorum gerekıyor tabii :)

Dr.steelhammer
Üye
Üye

Mesajgönderen Dr.steelhammer » Mayıs 29th 2008, 20:19

Yorumun için çok teşekkür ederim Pavol Jablonicky .Bende senin gibi düsünüyorum en fazla hacimi yakalamak sonra definasyon.Bütün yorum yazan ve yazacaklara teşekkür edrim

Dr.steelhammer
Üye
Üye

Mesajgönderen Dr.steelhammer » Mayıs 29th 2008, 20:23

ayrıca kolum 48 yag oranım cok az kollarda demıssın bunada ayrı bır yorum gerekıyor tabii

sürekli gölge boksu ve torba dövmekten yağsız dedim yağsızda resimlerdede çok net tricepse dikkatli baksan göreceksin hatların nasıl belli oldugunu

korayzy
VIP
VIP

Mesajgönderen korayzy » Mayıs 29th 2008, 20:23

ben boksör 55 le aynı görüşteyim. ama bu sporda tek doğru yok. Yinede az yağ değil onlar. Kilo vermeye başlayınca anlıyorsun. Neden ısrar ediyorum bu dediğimde?
Forumu takip edenler bilir 176 ya 78 kiloydum. Şu an 71 kilo civarındayım belim 81 cm. Eskiden 93 cm idi ve ben çok yağ olmadığını 72 kiloya düşersem karnımın taş gibi olacağını düşünüyordum. Lakin hala göbek var. Tabi ki, senin kas oranın beimkinden fazladır. Yine de yağın da çok.

Ben açıkçası, önce ne var görülmesinden yanaytım ve çok bulk olmadan yavaş gelişimden yanayım. Vücuda da zarar bence. Önce o kadar kiloyu al sonra vermeye çalış. Ya veremezsen? birileri yazmış vücuttan su atmak için antremanda su içmeyeceksin. Dudaklarını ıslatacaksın vb. Eziyet değil mi?
Bizim dinimiz kişinin kendi vücuduna eziyet etmesini yasaklamaz mı?

Bunlar şahsi görüşlerim. Kimse katılmak zorunda değil.

korayzy
VIP
VIP

Mesajgönderen korayzy » Mayıs 29th 2008, 20:26

Bu arada kolların da yağlı. Bende de o kadar triceps var. anca 10 kilo kaldırabiliyorum. (Görünenden bahsediyorum. Yağın altında benimkinden çok daha büyüğü olduğu muhakkak)

Dr.steelhammer
Üye
Üye

Mesajgönderen Dr.steelhammer » Mayıs 29th 2008, 20:32

korayzy

kollardaki deri altındaki yağ kaç cm oldugunu etkilemiyor herkesde okadar hat gözükür ama büyüklüğü herkesde farklıdır deri altı yagı milimetriktir ogittiginde anca damar gözükür.dikkat edersen benim bicepsimin başladıgı ve bittiği yer belli olmuyor cünkü omuz ve önkolumun büyüklüğünden bicepsi kapatıyor uclarını bu yag degil ayrıca antremanlarda bicepsimden damar cıkacak kadar yağsız

korayzy
VIP
VIP

Mesajgönderen korayzy » Mayıs 29th 2008, 20:38

peki :)

“Üye Resimleri & Yorumlar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir