1.5 yılın sonucu

Kendi resimlerinizi bu başlık altına yollayın, yorumlar yapalım gelişmeleri takip edelim, tanışalım...

Moderatör: murat tahan

Lecabre
Yeni Üye
Yeni Üye

1.5 yılın sonucu

Mesajgönderen Lecabre » Ocak 26th 2014, 22:19

Merhabalar arkadaşlar 1.5 yıl öncesine kadar 110 kilo ve sporla hiç alakası olmamış biriydim. Lise 2 deyken şişmanlığın doruklarına doğru ilerliyordum ta ki 110 kiloya kadar bu zamandan sonra zayıflamaya karar verdim ve sporsuz şekilde 20 kilo verdim tahmin edeceğiniz üzere her yanım sarktı çok kötü bir hal aldım ve 90 kiloyken spora başlama kararı aldım hemen bir salona yazıldım ve kardiyo antrenmanlarına başladım 6-7 ay boyunca bu şekilde ufak ufak ağırlık antrenmanlarıyla da devam ettim. Sonradan yağların büyük bir kısmını yaktım alt karın bölgem çok çok uğraştırsa da %90 ını yakmayı başardım şuan az bir miktar da olsa hala var ne yaptıysam gitmiyor. Asıl mesele şudur ben son 6-7 aydır da yoğun ağırlık antrenmanları yapıyorum gerçekten ağır ve sağlam programlarla çalışıyorum güç konusunda fazla sıkıntım yok ancak bu kadar yoğun çalışmama rağmen hala istediğim görünüme kavuşamıyorum bu spor benim için artık bir tutku haline geldi sağlığım el verdiğince yapmaya çalışacağım ama gelişim olmayınca moralim bozuluyor. Spora başladım başlayalı hiçbir supplement kullanmadım 1 hafta önce gelişimimin durma noktasına gelmesi üzerine protein tozu aldım ve kullanmaya başladım beslenmelerimi programlarımı birazdan yazacağım aşağıda. Benim istediğim devasa bir vücut değil parçalı ve hacimli manken vücut istiyorum ama şuanki halimle hedeflerimi kıyaslarsak daha yolun başında bile olmadığımı düşünüyorum salondaki çoğu kişi senin bu kadar zamanda bu şekilde çalışmanla çok yol kat etmen gerekirdi gibi sözleri de çok can sıkıcı oluyor benim için. Neyse fazla uzatmayacağım fotoğraflarımda da göreceksiniz alt karın ve üst karnın ortasında ufak bir yağ tabakası belli oluyor ne yaptıysam kurtulamadım ondan daha fazla zayıflamak kardiyo antrenmanları yapmak istemiyorum zira daha önceden 72 kiloya kadar düştüğüm halde yine de o göbek gitmemişti. İstediğim vücudu belirttim halim de aşağıda görüldüğü üzeredir ben bu spora gönül verdim ve ilerlemek istiyorum ama dediğim gibi sıkıntılarla ve motivasyonsuzlukla karşı karşıyayım bana yardımcı olursanız çok sevineceğim şimdiden teşekkürler.

Şuanki programım budur :

Pazartesi : Deadlift 4x10 (75 kg civarı) - Hyperextension with plaka 3x20 - Seated leg curl 4x12 (6.6.6) Dropset - Romanian deadlift 4x10 - Calf raises 5x25 - Heavy dumbell row 2x20 - T-bar rowing 12.10.8.6 - Barfix 40 tekrar - Barbell shrug 2x20 / Ekstradan karın hareketleri olarak 3x20 lying knee up - 1x100 twist - ekstradan 2 hareket daha yapıyorum isimleri tam aklımda değil her antrenman sonra bu hareketleri yapıyorum çıkmadan da 15 dk koşu yapıyorum.

Çarşamba : Bench Press 5x10 ( 100 kg civarı) - İncline bench press 12.10.8.6 - Dips 15.12.10.8 - Standing military press 10.8.6 - Front deltoid raises, lateral raises, rear lateral raises 3x15 triset / Ekstradan karın hareketleri ve 15 dk koşu.

Cuma : Close grip bench press, incline lying tricepsext 10.8.6 süper set - Triceps push down 15.12.10 - Bench dips 3x20 - Z Bar Curl 15.12.10 - Preacher Curl 15.12.10 - Dumbell İncline curl 15.12.10 - Dumbell spider curl 3x20 / Karın hareketleri ve koşu

Pazar : Squat ( 80 kg civarı ) 5x10 - Leg press 15.12.10.8 - Front squat 2x20 - Dumbell walking lurge 2x50 mt - calf raises 4x25 - Romanian deadlift 3x10 - Leg curl 3x12 (6.6.6) Dropset

Ağırlık programım budur aylık olarak yenileniyor.

Vücut ölçülerim : Boyun: 39 - Omuz: 121 - Göğüs : 103 - Bel: 80 - Bacak: 56 - Kol: 38

Son ölçülerimde fazla gelişmediğimi farkettim ve protein tozu alma ihtiyacı duydum şuan hardline whey 3 matrix kullanıyorum.

Proteinle beraber beslenme programına da başladım

Sabah: whey proteine 40 dk sonra 4 yumurta, az yağlı süt ve az yağlı peynir 1 dilim yulaf ekmeği

Öğle : Ballı yulaf ezmesi ve elma

Ara öğün : Makarna, muz veya yağsız ton balığı

Akşam Kırmızı veya beyaz et Pirinç pilavı isteğe bağlı olarak 1 dilim yulaf ekmeği.

Gece yatmadan önce az yağlı süt.

Beslenmem de son 1 haftadır bu şekilde ondan önce de ister istemez kilomu kontrol altında tutmak için disiplinli şekildeydi sadece proteini fazla karşılayamıyordum bazen ama şuan için protein konusunda bir sıkıntım yok antrenman günlerinde antrenman öncesi ve sonrasında alıyorum protein tozu off günlerde de sabah kalkınca alıyorum. Bu sporla ilgili ve benimle ilgili her şeyi yazdım gerçekten uzun oldu ama eksik olmaması için yazmak istedim şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim.

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
MettÇK
VIP
VIP

Mesajgönderen MettÇK » Ocak 26th 2014, 22:45

- 1.5 yılda kendi başına gayet iyi sonuçlar almışsın dostum.

-Bu spora tutkuyla bağlı olman, seni, spor salonundaki, herşeye yorum yapan salaklardan ayırıyor.

-Bunlar da demek oluyorki istediğin görünüme ulaşacaksın ve spor hayatın başarılı gidecek umarım.

-Protein alımının yeterli değil galiba (günlük kaç gr protein aldığını yazmamışsın)

-Antrenmanlarında değişiklik yaparak kasları uyarabilirsin, bu olumlu gelişme sağlar.

Lecabre
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen Lecabre » Ocak 26th 2014, 23:53

MettÇK yazdı:- 1.5 yılda kendi başına gayet iyi sonuçlar almışsın dostum.

-Bu spora tutkuyla bağlı olman, seni, spor salonundaki, herşeye yorum yapan salaklardan ayırıyor.

-Bunlar da demek oluyorki istediğin görünüme ulaşacaksın ve spor hayatın başarılı gidecek umarım.

-Protein alımının yeterli değil galiba (günlük kaç gr protein aldığını yazmamışsın)

-Antrenmanlarında değişiklik yaparak kasları uyarabilirsin, bu olumlu gelişme sağlar.

Yorumunuz için teşekkür ederim protein alımım tam olarak belli değil bu aralar 150 yi düşmüyorum protein tozu almadan önce de 110-120 civarında oluyordu genellikle. Programlarımı da aylık olarak düzenli şekilde yeniletiyorum ama değişiklik olarak dediğiniz bu değilse ne gibi değişiklikler yapabilirim.

Lecabre
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen Lecabre » Ocak 27th 2014, 14:41

Yok mu başka yorum yapan ?

Onur Atakan Doğan
VIP
VIP

Mesajgönderen Onur Atakan Doğan » Ocak 27th 2014, 22:34

öncesi ve sonrası tarzı foto koyabilirsen daha iyi yorum yapılabilir. İyi kilo vermişsin yağ yakmışsın tebrik ederim. Kas kütlesi olarak göğüs karın ve omuzunu biraz daha geliştirmeni göğüse biraz daha kütle koymanı karın ve omuza ise hatları beliginleştirmeni tavsiye ederim.

Lecabre
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen Lecabre » Ocak 27th 2014, 23:42

Onur Atakan Doğan yazdı:öncesi ve sonrası tarzı foto koyabilirsen daha iyi yorum yapılabilir. İyi kilo vermişsin yağ yakmışsın tebrik ederim. Kas kütlesi olarak göğüs karın ve omuzunu biraz daha geliştirmeni göğüse biraz daha kütle koymanı karın ve omuza ise hatları beliginleştirmeni tavsiye ederim.

Yorumunuz için teşekkür ederim eski fotoğraflarım var ancak kıyafetli olduğundan pek belli olmuyor benim sıkıntım bu dediklerinizi nasıl yapacağımı bilememek bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Kullanıcı avatarı
TRUST
VIP
VIP

Mesajgönderen TRUST » Ocak 28th 2014, 11:07

Pazar ve Pazartesi günkü antrenman bana ağır geldi.

Lecabre
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen Lecabre » Ocak 28th 2014, 11:43

TRUST yazdı:Pazar ve Pazartesi günkü antrenman bana ağır geldi.

Hocamla konuştum antrenman programımı değiştirecek yeni programı aldığım zaman buraya yazacağım.

paul walker
Üye
Üye

Mesajgönderen paul walker » Ocak 28th 2014, 13:47

1.5 yılda cok daha iyileri olabilirdi diye düşünüyorum

en azından kendim spora başladıkdan 2 ay sonra müthiş bir değişim olmuştu

millet havamı bastın diye soruyordu

“Üye Resimleri & Yorumlar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir