Hacim İçin Yemek Listem

Vücut geliştirmenin önemli bir yüzdesi beslenme ile ilgilidir. Yemek çeşitleri, programları, alışkanlıkları. Diyet stratejisi vs

Moderatör: murat tahan

Squall
Üye
Üye

Hacim İçin Yemek Listem

Mesajgönderen Squall » Mayıs 20th 2009, 09:11

Boy:1.70 Kilo:69kg Yaş:19

Sabah 09:00-09:30

1yumurta,peyaz peynir,domates,salatalık,tereyag,reçel,süt

Öglen 12:30-13:00

Malesef seçme sansım olmuyor işyerinde oldugum için ne gelirse onu yiyorum.

Antreman

19:00-21:00

Aksam 21:00-21:30

1tabak çorba
Haşlanmış Tavuk(1yada 2 gögüs),Patates Püresi(Süt ve Tereyag'lı),1Kase Yoğurt,Light Cola/Limonata veya Ayran.

Yatmadan yarım saat öncede

1 Bardak Süt'e Bal Pekmez Karıştırıp İçiyorum 50gramda siyah kuru üzüm yiyorum.

Bu diyet günlük protein ihtiyacımı karşılarmı hacim yapmak istiyorum kilo alma konusunda kararsızım boyum kısa oldugu için zaten yarım hobbit kadar boy'um var birde aşırı kilo alırsam güzel durmaz diye çekiniyorum ilgilenicek ve yorum yapıcak herkese teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
Murat Vatandaş
VIP
VIP

Mesajgönderen Murat Vatandaş » Mayıs 20th 2009, 11:13

Sabah çok rahat protein yükleyebileceğiniz halde (5-10 yumurta) bir yumurta olmamış.
Antrenman öncesi 7 saatlik bir oruç var, 1- 1,5 saat önce kesinlikle karbonhidrat alınmalı. Antrenman sonrası da hemen basit bir şeker (jelibon-şıra-çikolata en azından) hemen almalısınız.
Böyle devam ederseniz vücudunuz kaslardaki glikojen depolarına saldırır ve kilo verir, hatta hacim kaybedersiniz.

Squall
Üye
Üye

Mesajgönderen Squall » Mayıs 20th 2009, 12:35

sabah kahvaltısını dediginiz gibi yapayım ama 5yumurta normalde yiyemiyorum zaten 2 tane falan kendimi zorlarım antremandan 2saat önce karbonhidrat için ne tavsiye edersiniz birde akşam yediklerim yag yaparmı mide çevrem biraz geniş cünkü daha fazla artırmak istemiyorum birgün hayvansal birgün bitkisel almak istiyorum saglık açısından bunlar için ne tavsiye edersiniz? yardımınız için teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
Murat Vatandaş
VIP
VIP

Mesajgönderen Murat Vatandaş » Mayıs 20th 2009, 13:00

Yumurta kapasitenizi zorlamalısınız, daha ucuz doğal, hayvansal ya da daha etkili protein bulamazsınız. Diyelim 6 yumurta yiyeceksiniz, en az üçünün sarısını atın (sarıda da protein var ama yağ da var, hem fazlası alerji-sivilce yapabilir). Biraz aşçılık öğrenmelisiniz, yoksa kimse her sabah sade on haşlanmış yumurta yiyemez. Pul biber, yulaf ezmesi, taze biber, domates, maydanoz, dere otu gibi şeyleri karıştırmayı deneyin (hepsini bir anda değil). Peynirle-yoğurtla pişirin.
Antrenmandan önce kompleks karbonhidratlar öneririm. Kahverengi pilav, bulgur, makarna, haşlanmış patates, muz olabilir. Tabi öğünde sadece bunları yemen doğru olmaz. Her yemeğinde sebze ve bir protein kaynağı olmalı (et-yoğurt).
Akşam yediklerinden şeker ürünlerini kaldırabilirsin. Onları sabaha saklarsan daha doğru olur. Bunun dışında gece 12'de de yemek yiyebilirsin. Eğer yağ olarak kilo alıyorsan (göbek çevren büyüyorsa) ilk önce şeker ve karbonhidratları kısmalısın ama antrenman öncesi ve sonrasına dokunmamalısın.
Protein kaynağı bitkisel de olabilir ama bence oran bire bir değil, hayvansal iki, bitkisel bir şeklinde olmalı. Soya proteini, baklagiller besleyici olsa da kas hacmi üzerinde fazla etkili değillerdir (yine de yenmeliler - çeşitlilik önemli).

srht dmrs
VIP
VIP

Mesajgönderen srht dmrs » Mayıs 20th 2009, 14:16

bu programla nasıl hacim yapacaksın aklın eriyor mu
zahmet olmadan rahmet olmaz miden de bulansa kussan da yine yiyeceksin o yumurtaları

Squall
Üye
Üye

Mesajgönderen Squall » Mayıs 20th 2009, 14:42

ilgilendiginiz için teşekkür ederim hocam.tekrar düzenledim listemi söylediklerinize göre 3aydır bu spor'u yapıyorum mide bölgemde yaglanma oldugu için dediginiz gibi antreman öncesi ve yatmadan önce cıkardım seker'i.

Sabah 09:00-09:30

3yumurta Beyazı,Peynir,Tereyag,Domates,Zeytin,Salatalık,1kase Yogurt,Ballı Pekmezli Süt.

(Yumurta'yı Zamanla Artırıcam hocam yapım geregide benim alerjim var kaşıntı falan yapıyor bende)

Öglen 12:30-13:00

İşyerin'e Gelen yiyecekleri secerek yemegi düsünüyorum genelde zaten makarna,pilav,çorba,ıspanak,fasulye tarzı cıkıyor.

İkindi 17:00-1730

Makarna veya Pilav 1Kase Yogurt ve Muz,Kavurma Et.

Antreman 19:00-20:30

Antremandan Sonra 1Adet Çikolata.

Akşam 20:45-21:15

Haslanmış Tavuk Yada Et,Balık Patates Püresi(Tereyag Ve Süt İle)2gün

Ispanak veya Kereviz,Kuru Fasulye(diger baklagiller)1Kase Yogurt,meyve.

Yatmadan Önce 50gram kuru üzüm.

Bu şekilde sanırım hem işte hem evde kendime bir düzen oturtarak yiyeceklerimide düzenli alabilirim.Vakit ayırgınız için tekrar teşekkürler hocam.

tirebel67
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen tirebel67 » Mayıs 20th 2009, 15:47

Yatmadan önce kuru üzüm olmamış kuru üzümde yüksek miktarda şeker vardır yatmadan önce yağsız peynir yada süt alabilirsin yada yatmdan 1 saat önce fındık ,ceviz,badem,fıstık gibi kuruyemişler alabilrisin

Kullanıcı avatarı
misericordia
VIP
VIP

Mesajgönderen misericordia » Mayıs 20th 2009, 16:01

eger yağ yakmak amacındaysan antreman oncesi ve sonrası karbonhidrat ayarlaması ne sekılde degısır arkadaslar.. ya da degısır mı

Kullanıcı avatarı
misericordia
VIP
VIP

Mesajgönderen misericordia » Mayıs 20th 2009, 16:03

yag yakmak ve kas kaybetmemek amacındaysak sanırım antreman oncesı ve sonrası karbınhıdratı kısmakda problem yok gıbı bılıyorum da bılgı tazeleyeyım dedım bıraz

Squall
Üye
Üye

Mesajgönderen Squall » Mayıs 20th 2009, 16:20

tirebel67 yazdı:Yatmadan önce kuru üzüm olmamış kuru üzümde yüksek miktarda şeker vardır yatmadan önce yağsız peynir yada süt alabilirsin yada yatmdan 1 saat önce fındık ,ceviz,badem,fıstık gibi kuruyemişler alabilrisin

tesekkür ederim tavsiyenizi dikkate alıcam gün içinde cok halsiz kaldıgım için bir arkadaşım tavsiye etmişti kuru üzüm'ü.

misericordia

amacım yag yakmaktan ziyade göbekte yag yapmamak:)cok fazla degil göbegim etrafı biraz yaglı o sebebten yoksa yaglarımla ilgili bi problemim yok yorumun için teşekkürler.

“Beslenme & Diyet” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir