Düşük karbonhidrat-Yüksek protein dietleri ..

Vücut geliştirmenin önemli bir yüzdesi beslenme ile ilgilidir. Yemek çeşitleri, programları, alışkanlıkları. Diyet stratejisi vs

Moderatör: murat tahan

jako
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen jako » Temmuz 21st 2014, 20:55

Merhaba,
Diyatime katkı sağlasın diye kullanıyorum.
Ürünün adı Coffee Coach

adrion
Yeni Üye
Yeni Üye

Ketojenik diyet

Mesajgönderen adrion » Kasım 4th 2014, 05:41

Kemal Siren yazdı:Hoşgeldin "ketomani". Uzun zamandır keto diyetiyle ilgilenmemiştik, özlemişim :)

Aklına gelen her şeyi sor lütfen, hatta sormakla kalma, kendi deneyimlerini ve bilgi-fikirlerini de paylaş.

Gerçekten çok güzel bir konu başta Kemal Siren olmak üzere bilgi paylaşımı yapan ve soru soran herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Bu konu beni beslenme şekli ve yağ yakma konusunda inanılmaz derecede aydınlattı.

Ben de bu diyete başlamak istiyorum fakat çeşitli yiyeceklerle uğraşmak benim için zor o yüzden kolay ulaşılabilen ve hazırlanması-pişirilmesi gerekmeyen tek bir besinle beslenmek istiyorum. Lor peynirinin ise bu diyet için uygun olduğunu düşünüyorum.

Besin değerleri gerçekten güzel gözüküyor;
https://www.diyetkolik.com/kac-kalori/l ... zsuz-1322/

Fakat bu besin değerlerine sahip bir marka bulmak zor. İnternette kaanlar ve yörsan markalarını öneriyorlar sizce nerede bulabilirim bu marka lor peynirlerini?

Bir başka sorum daha var; toplam alacağımız kaloriyi bir öğünde almakla 6 öğünde almak arasındaki fark nedir?

Not: Spor yapmıyorum

Kullanıcı avatarı
Serdar_esp
forumdostu
forumdostu

Re: Ketojenik diyet

Mesajgönderen Serdar_esp » Kasım 4th 2014, 10:07

adrion yazdı:
Bir başka sorum daha var; toplam alacağımız kaloriyi bir öğünde almakla 6 öğünde almak arasındaki fark nedir?

Olay sindirimle alakalı,

tek seferde sindirebileceğiniz protein,karbonhidrat ve yağ değerleri belli.
bunun üzerine çıkarsanız istediğiniz kadar gün boyu yemeyin yağlanırsınız.

vücudu aç bırakmak başta sinir sistemi olamak üzere kan şekeri, insulin değerlerini negatif yönde etkiler...

Gün Boyu bir şekilde fiziksel , zihinsel aktivite içinde olduğumuz için vücudu enerjisiz , besinsiz bırakmamalıyız.

adrion
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen adrion » Kasım 4th 2014, 12:37

Serdar_esp yazdı:
adrion yazdı:

Olay sindirimle alakalı,

vücudu aç bırakmak başta sinir sistemi olamak üzere kan şekeri, insulin değerlerini negatif yönde etkiler...

Gün Boyu bir şekilde fiziksel , zihinsel aktivite içinde olduğumuz için vücudu enerjisiz , besinsiz bırakmamalıyız.

Günlük olarak almamız gereken kaloriyi öğünlere bölerek almak zorundayız yani öyle mi?

Kullanıcı avatarı
Serdar_esp
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen Serdar_esp » Kasım 4th 2014, 13:19

adrion yazdı:
Serdar_esp yazdı:
adrion yazdı:

Olay sindirimle alakalı,

Günlük olarak almamız gereken kaloriyi öğünlere bölerek almak zorundayız yani öyle mi?

Doğrudur

Kullanıcı avatarı
MettÇK
VIP
VIP

Mesajgönderen MettÇK » Kasım 4th 2014, 13:53

+1

öğün öğün almak ayrıca gün içinde oluşabilecek bitkinliği de engeller

alkakaba
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen alkakaba » Aralık 5th 2014, 23:00

merhaba, internette diyet konularında araştırma yaparken düşük karbonhidrat-yüksek protein diyetlerine daha sonrada bu siteye ulaştım.
uzun zaman evvel spor yapmış ve fit bir vücüda sahiptim. 5 sene evvel geçirdiğim trafik kazası sonucu belimdeki sıkıntılar sonucu spora ara vermek zorunda kalmıştım ve bu 5 senede tembelliğe çok alışarak 70 kilodan 102,5 kiloya çıkmış durumdayım. 2 hafta evvel tekrardan spora başladım ve kilo vermek ilk amacım olmuş durumda. bu isteğime en hızlı cevap verebilecek olan diyet ise sanırım bu diyet olmakta.
gelelim bilgilere ve isteklerime: yaşım 31, boyum 1.76 yağ oranım %34,9 çıktı. doğal yollardan nasıl bir diyet uygulayabilirim yardımcı olabilir misiniz?

Kullanıcı avatarı
Serdar_esp
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen Serdar_esp » Aralık 5th 2014, 23:56

Öncelikle geçmiş olsun.

Başlıktan da anlaşılacağı ve 1-2 mesaj önce dediğimiz gibi;

Doğal besinleri gün içinde bölerek tüketip karbonhidratları az tutmak ve bol bol su içmektir.

Biraz da araştırıp İlkokuldaki bilgilerden sıyrılmamız gerekiyor.

Örneğin peynirin diyince akla sadece protein gelmesi gibi...

hangi besinde hangi yapıtaşları hangi oranlarda mevcut, bunları öğrenelim.

Gerisi gelir.

http://nutritiondata.self.com/

Faydalı bir sitedir.

Göz atabilirsiniz

Kolay gelsin.

“Beslenme & Diyet” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir