Mehmet'in vg mücadelesi...

Vücut geliştirmenin önemli bir yüzdesi beslenme ile ilgilidir. Yemek çeşitleri, programları, alışkanlıkları. Diyet stratejisi vs

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
MettÇK
VIP
VIP

Mehmet'in vg mücadelesi...

Mesajgönderen MettÇK » Aralık 8th 2013, 12:47

Evet ectoların ectosu çevremdeki herkese göre bir umutsuz vaka olan bendeniz, gerçekten zorlandığım bu vg mücadelesinde bu başlığın altında sohbet tadında fikir alışverişleri yapmak istiyorum sizlerle...

Gözlemlerime göre son 2 aydır gelişimim yavaşladı ve kilo alımım durdu :?: Değiştirdiğim süpersetli antrenman programının yetmediğine kanaat getirerek beslenme şeklimi ve uyku saatimi de buna göre değiştirdim ve suplement alımını...
Şöyle ki;
Sabahları standart 6 tam yumurta 1 bardak evde yapılmış (elma,ayva, kuru kayısı,kuru incir, kuru üzüm ) komposto (Rahatsızlığım nedeniyle öğlen saat 1 e kadar gıdalara yüklenemiyorum bu yüzden kahvaltı bu şekilde). 2 saat sonra 1 avuç kuruyemiş ve yine komposto 1 saat sonra öğle yemeği: standart 1 tabak pilav değişimine göre 150 gr tavuk et yada sakadat, 2 saat sonra değişimine göre 1 tabak makarna veya 3-4 dilim börek yada 2 adet evde anneciğimin yaptığı muhteşem peynirli poğaça :P 2 saat sonra antrenman, akşam gelindiğinde standart 100 gr ton balığı veya 100 gr yağsız kıyma, yarım ekmek veya buna eşdeğer karbonhidrat. Akşam saat 9 da 50 gr patlayan mısır ve 1 bardak komposto. 9:30 da yemek faslı bitiyor ( antrenmanın olmadığı günlerdeki zaman diliminde 1 avuç kuruyemiş yada keyfim ne istiyorsa makarna,hamurişi pastalar vs.) günlük beslenmemi standart olarak bu şekilde ayarladım... Yaklaşan ygs sınavına evde hazırlanmam itibariyle gün içinde efor sarf etmemem benim için büyük bir artı oldu :P (sabahtan akşama kadar masam ve sandalyeme yapışmış olarak sabit kalıyorum tuvalet ve yemek dışında) ama.........

1.si: Gün içinde hareketsiz kalıyor olmam her ne kadar ectomorfh yapıma hizmet etsede beraberinde sindirim sorunlarını da getiriyor ki yukarıda bahsi geçen gıdaları itekleyerek mideye göndermek durumunda kalıyorum çünkü daha sabah öğününü bile hazmedememiş iken araya, ara öğün ve onu takip eden diğer öğünler giriyor ve ben hiçbirinde tam olarak yemeğe hazır olmuyorum :?: zor... çok zor... (maden suyu vs. içemiyorum Kronik gastrit var :?: ) sindirim hızlandıran ilaçlar kullandım daha önce ama 1.5-2 ay sonra etkilerini kaybediyorlar ;) vesselam bu konuda tıkandım ve yardıma ihtiyacım var... (Çok fazla şey bilmiyorum)

2.si: Uyku saatimi 8 saatten 9 saate çıkardım (bazen 10 saat) ama 8 saatten fazla uyumak kilo kontrolümde ne gibi artı ve eksiler doğurur?

Suplement kullanımım ise;

Hergün Sabah kahvaltı ile birlikte 1 adet supradyn all day, akşam yemeğinden hemen sonra 2 adet marıncap kapsül.

Sadece Antrenman günleri (Salı, perşembe, cumartesi)

Antrenmandan 45 dk önce 1/2 ölçek mp assault 4 adet gasparı amınomax8000.

Antrenmandan hemen sonra 1 ölçek bsn true mass ile karışmış yarım ölçek dymatize ıso 100 hidrolize whey proteini ( yaklaşık 23 gr karbo 28 gr protein)

Boy:1.69
Kilo:54

Beslenme ve suplement alımını kiloma göre ayarladım. (Gainer'ı sadece antrenmandan hemen sonra içmemin sebebi içindeki süt bileşenlerinin sindirim sorunlarına yol açıyor olması(laktoz intoleransı)... eskiden eczanede sattığım bi saf maltodekstrin vardı adını hatırlayamadım olmadı öğünlerle birlikte günde 3 servis ondan içebilirim.

Pikachu
VIP
VIP

Mesajgönderen Pikachu » Aralık 8th 2013, 13:09

Senin böyle kalmayacagini düsünüyurum,yasin ilerledikce vücut ve metobolizman degisiklige ugerucaktir.Hatta belli bir yastan sonra yav ne yesem yariyor modunda bile olabilirsin.KH i sanki yeterli aliyorda fakat daha cok senin vücuduna yaramicak seyler gibi ne o öyle pastalar,börekler felan?bi yulaf göremedim,bulgur yok.Birde dikkatimi ceken gün icersinde sanki insülin seviyen horon oynuyor sanki bir tepede bir yerlerde,sanki cok zamansiz ve gereksiz insülin seviyeni yükseltiyorsun gibime geliyor gelisimini buda etkilicektir diye düsünüyorum.cünki insülin gelisim acisindan GH hormonu acisindan önemli.Sabah oke!antreman sonrasi oke fakat ara ögünlerde börek komposto v.s ile insülin yükseltmen hatta tavan yaptirman iyi degil diye biliyorum.

Gainer i bende antreman sonrasi kullaniyorum,icindeki katki maddelerinden dolayi antrema sonrasi cabuk akan karismasi icin basit seker meyve suyu almama gerek kalmadigi düsüncesindeyim.

Kimisi kilo alamiyorum diye aglar benim gibilerde eyvah nasil vericem diye,bunun bir ortasi yok sanirim :)

Kullanıcı avatarı
MettÇK
VIP
VIP

Mesajgönderen MettÇK » Aralık 8th 2013, 14:01

İmtihan dünyası :) Abi beslenme şeklimi yazdım dediğin gibi yulafı hiç tüketmiyorum sevmediğim için bulgur ise haftada 1 gün... pirinci seviyorum.

Ben ''doğru bildiğim'' şeyi yapıyorum ama bunların ne kadarı doğru bilmiyorum... yukarıda verdiğim bilgilere göre bunları tartışarak ve hatta gerekirse; ''Hey pislik yanlış besleniyorsun!!!'' gibi şeyleri sizlerden duyarak yanlış-eksik yönlerini düzeltecez/dolduracaz abi... Hadi fikir akımını başlatın!!! :P :eek:

Pikachu
VIP
VIP

Mesajgönderen Pikachu » Aralık 8th 2013, 14:15

bence komposto yu sabah disinda yeme seker sonucta,kuruyemislere lafim yok onlar iyi sabah öglen arasi bide aksam abartmamak sartiyla oke.yanliz aksam saatlerinde yedigin hamur isi pastalar v.s de pek güzel durmuyor beslenmene,sanirim kilo alamiyorum diye abniyorsun önüne ne gelirse,ama o abandigin seylerde sana kas olarak dönmicek bundan eminim.
aklima geldikce ara ara yazarim.

Pikachu
VIP
VIP

Mesajgönderen Pikachu » Aralık 8th 2013, 14:20

Rahatsizligim var demissin sabah sadece 6 yumurta yiyorsun baska bisey yeme imkanin yokmu rahatsizlik yüzünden?yani sadece 6 yumurta az geldi kompostoyu saymiyorum bile kahvaltidan.sabahleyin komposto yerine karbo ihtiyacini baska biseylerden alman iyi olur gibime geliyor.yulaf ye dicem sevmiyormussun ama birde benim yaptigim gibi dene.
yedigin kuruyemisleri yulafa karistir,kuru üzüm mesela badem ceviz,1/4 ölcekde protein tozu karistirip laktoz suz süt ilave et haaarika bir tadi oluyor.Süt banada dokunuyor o yüzden bende laktoz suz süt kullaniyorum normal süt icince mahvediyor.

Pikachu
VIP
VIP

Mesajgönderen Pikachu » Aralık 8th 2013, 14:26

hazirlamasi kolay olmasi acisindan söyle yapiyorum,bir kovaya türkiyede o büyük yogurt kovalari varya 3-5 kiloluk onlar olur.bir kilo yulaf,100-150 gr kuru üzüm,100-150 gr ceviz,yine 100-150 gr badem ekleyip karistir bu oranlari kendi agiz tadina göre ayarlayabilirsin.mesela ben 5 kilo yulaf a 400 gr kuru üzüm 250 gr ceviz,300 gr badem karistiriyorum.bu karisim kovada dursun icinede at bi plastik bardak ne zaman canin isterse yada kH ihtiyacin oldugunda yarim bir bardak doldur tabaga,az biraz süt,damak tadina göre az biraz protein tozu 30 saniyede ara ögünün hazir hem besleyici hem saglikli hemde KH protein bütün ihtiyaclarini karsilar.

Kullanıcı avatarı
MettÇK
VIP
VIP

Mesajgönderen MettÇK » Aralık 8th 2013, 14:27

Öncelikle ilgin için çok teşekkürler abi. Rahatsızlığım şu; Sabahları iştahım hiç olmuyor sanki midem normalde olduğundan 5 kat daha küçükmüş gibi hissediyorum (kronik gastrit'den dolayı) bu yüzden alabileceğim en besleyici şeyle dolduruyorum mideyi tarifin için teşekkürler 10 numaraymış ama bi sorun var :) Türkiyede laktozsuz süt yok ahahahahahaha güzel memleketim :)

Kullanıcı avatarı
MettÇK
VIP
VIP

Mesajgönderen MettÇK » Aralık 8th 2013, 14:28

Abi aslında kırıkkalede yulaf ezmesi bile 1 tane markette var orayada yılın 6 ayı geliyo sadece :) :) :)

Pikachu
VIP
VIP

Mesajgönderen Pikachu » Aralık 8th 2013, 14:33

Laktoz suz süt olmazmi yaaa,var sen bi arastir beni düdükledilermi ozaman bu yaz türkiyede abi bunda yok laktoz diye :) :) :) tevekkeli motor hic durmadi tatilde hava degisimi dedim gectim süttenmiydiki acep?

Yulaf konusunda bahane yok sonucta yulaf bozulmaz etmez buldugunda cok alican o zaman saklamasi kolay,tüketim tarihi uzun bahane götürmez yani.bulunca cok alican o zaman yada buldukca stocklucan.

Pikachu
VIP
VIP

Mesajgönderen Pikachu » Aralık 8th 2013, 14:34

hem ben bana dokundugu icin laktozsuz süt dedim sana dokunmuyorsa normal süt neden olmasin yaglanma sorununda yok.

“Beslenme & Diyet” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir