yumurta beyazı

Vücut geliştirmenin önemli bir yüzdesi beslenme ile ilgilidir. Yemek çeşitleri, programları, alışkanlıkları. Diyet stratejisi vs

Moderatör: murat tahan

cihangumus
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen cihangumus » Ocak 19th 2008, 12:36

Arkadaşlar konu ile alakasız olursa üzgünüm ama 2 soru sormam lazım.

1.Çoğu sitede şöyle bir cümle gördüm ve doğru olup olmadığını deneyimli arkadaşlara sormak istiyorum.

"Gramajca beş bıldırcın yumurtası, eşittir bir tavuk yumurtası olarak hesaplandığında; bıldırcın yumurtası 5 kat fazla fosfor, 8 kat fazla demir, 6 kat fazla B1, 15 kat fazla B2 vitamini, 9kat fazla protein içermektedir."

Şimdi benmi yanlış anlıyorum yoksa 5 bıldırcın yumurtasından alacağım protein miktarı 1 tavuk yumurtasından alıcağımın 9 katı mı? Yani tüm tavuk yumurtası 6 gr proteinse 5 bıl. yum. 63 gr protein. doğru mudur?

2. Bu ilan gittigidiyordan alınmıştır.

Resim
YUMURTA AKI TOZU
500 GR

Yumurtoz, yumurta akı tozu / mereng tozu, 500 gr.

Yumurta akı tozu, pastacılıkta ve ek besin maddesi olarak kullanılmaktadır. 4 gr yumurta akı tozu 28 gr su ile karıştırıldığında 1 yumurta akına eşittir. Yumurta akı kullandığınız her yerde yumurtoz kullanabilirsiniz.

Protein takviyesi için tercih edilebilir mi? Saygılar.

savasaktulum
VIP
VIP

Mesajgönderen savasaktulum » Ocak 19th 2008, 13:06

kılonun 2 katı protein ve 4 katı karbonhidrattır bu genel bir hesaplamayla sonra iyi bir antrenman ve dinlenme amaaa sunu hep ihmal ederler karbonhdrat ve protein almakla bu iş bitmemeli bence yanına sebze meyve multivitaminler orantılı bir şekilde tüketilmelidir

cihangumus
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen cihangumus » Ocak 19th 2008, 13:52

haklısın savaş socam

Starcan
VIP
VIP

Mesajgönderen Starcan » Ocak 19th 2008, 14:03

1 tavuk yumurtası 4 bıldırcın yumurtasına eşittir. Yani tavuk yumurtasından aldığınız kaliteli 6 gram proteini siz 4 bıldırcın yumurtası tüketerek alıyorsunuz. Fakat bıldırcını fazla tükettiğinizden dolayı vücuda fazla fosfor almış olursunuz. Aynı anda alacağınız kalsiyum'un emilme gücünü de zayıflatmış olursunuz. Bundan dolayı bıldırcın yumurtası iyi bir alternatif değildir.

e5gökhan
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen e5gökhan » Mart 19th 2010, 14:42

ben 18 yaşındayım 1.74 boyundaym 55kiloyum parayla protein tozu falan almadan nasıl vücudumu geliştire bilirim kaslarımın büyümesini istiyorum napmalıyım besin olarak :o :o

Kullanıcı avatarı
biyologcem
VIP
VIP

Mesajgönderen biyologcem » Mart 19th 2010, 17:09

forumun beslenme bölümünde gerekli bilgileri bulabilirsin.biraz araştırcan artık.

“Beslenme & Diyet” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir