Bayanlarda Kol Ve Sırt Bölgesi İçin

bayanlar icin diyet, etkili diyetler , diyet programları , mucize diyetler , diyet zayıflama, trendy diyetler

Moderatör: murat tahan

nora
Yeni Üye
Yeni Üye

Bayanlarda Kol Ve Sırt Bölgesi İçin

Mesajgönderen nora » Haziran 19th 2008, 12:00

Birçok yere baktım ama bulamadım eğer gereksiz bi başlık actıysam şimdiden özür dilerim.Sormak istediğim şu;
Bayanlarda kol ve sırt bölgesinde yağlanma için neler yapılmalı? Nasıl hareketler uygulanmalı ?
2 aydır düzenli spor ve rejim yapıyorum 10 kilo verdim bir çok yerimde incelme oldu fakat bahsettiğim bölgeleri ideal kiloma ulaşsamda vucut tipimden dolayı inceltemiyorum.Ne gibi hareketler uyguarsam faydasını görürüm?

m_GS
Üye
Üye

Mesajgönderen m_GS » Haziran 19th 2008, 12:08

düzenli egzersiz ve diyete devam ederseniz kol ve sırt bölgenizdeki yağlardan da kurtulabilirsiniz.salon hocanıza sorununuzu söyleyin o özel bir program yazar size
bu arada 2 ayda 10 kilo biraz fazla olmuş sanki
sanki fazla yüklenmişsiniz
hocalar birazdan neler yapmanız gerektiğini söylerler

frost
VIP
VIP

Mesajgönderen frost » Haziran 19th 2008, 12:35

merhaba,sorduğunuz soru ile ilgili olarak öncelikle şunu söyleyim,bölgesel anlamda yağ yakabilmek gibi bir şansımız yok maalesef,vücut yağ yakmaya başladığında bölge ayırmıyor,oran olarak aynı oranda yakıyor,bazı bölgelerimiz daha yağlı olduğundan sanki oralarda hiç erime olmamış gibi görünse de aslında aynı oranda yağ yakımı oluyor...

dolayısıyla,o bölgelerdeki yağlardan da kurtulmak için yapmanız gereken,diet ve kardio çalışması,diet anlamında yapılacaklar az çok bellidir zaten,antreman olarak da nabız ölçüsü 115-125 aralığında olacak şekilde 30 dk civarında tempolu yürüyüş yapmak oldukça faydalı olacaktır,spor danışmanınızın yönlendirmesi doğrultusunda bisiklet vb. çalışmalarda yapılabilir ardından.

hafif dumbell larla yapılacak çok tekrarlı kol çalışması ile kaslarda sıkılık sağlanarak olumlu değişimler gerçekleştirilebilir,sırt için ise ideal olarak pull down hareketi uygulanabilir.
tabi bu hareketler sıkılaşma içindir,yağ yakmak için diet ve kardio beraber yapılmalıdır.
tabi herşeyden önce gerekli şey ise sabır ve disiplin,bunları sağlarsanız istediğiniz duruma ulaşmamanız için bir sebep yok...

nora
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen nora » Haziran 19th 2008, 12:54

Peki teşekkür ederim bilgiler için.

“Bayanlara Özel” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir