vücut ölçülerim normal mi?

bayanlar icin diyet, etkili diyetler , diyet programları , mucize diyetler , diyet zayıflama, trendy diyetler

Moderatör: murat tahan

metal34
Yeni Üye
Yeni Üye

vücut ölçülerim normal mi?

Mesajgönderen metal34 » Temmuz 19th 2009, 22:19

Slm.Ben kız arkadaşım için yazıyorum.(Diyetisyen kontrolünde)Şu anda diyet yapıyor ve 1 ayı biraz geçti..Diyetin başlangıcında 63.8 kiloydu(makina yüzde 33 yağ oranı buldu tabi ne kadar dogrudur bilmiyorum) şu anda ise 59.2 kilo.Bu aralar iyi kilo vermeye başladı.Yarın spora başlayacak.Vücut ölçüleri= omuz genişliği 44 cm,kol 26 cm, gögüs 86 cm ,bel 72 cm, kalça 104 cm, bacak 61 cm ve alt bacak 34 cm.Boyuda 1.65cm..Ne kadar doğru ölçtüğünü bilmiyorum ..Bu sonuçlara göre ideal ölçüleri ne olmalı basen bel bacak etc?Bu sonuçlara göre sporda nelere dikkat etmeli?Hangi bölgesel hareketleri yapmalı ve yoğunluk göstermeli?Ne kadar süre koşu yapmalı kardiyo için?Bisiklet felan?Önerileriniz nelerdir?Bir de diyet sırasında sıcak dolayısıyla spor yapmadığı halde halsiz oluyo.Spor yaparken oldukça halsiz düşer gibi geliyo bana bunun için neler yapabilir?(carnitine e gerek var mı)

metal34
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen metal34 » Temmuz 19th 2009, 22:22

Bir de ramazanda diyete nasıl devam etmeli?ve spora?lütfen yardım ...

markaj
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen markaj » Temmuz 21st 2009, 00:01

bel bölgesi 65cm cıvarında ve kalcalrı 100cmnın altına ındıreblrse gayet estetık olur.tabı bazı bayanların vucut yapılarına gorede bu degseblr.onemlı olan aynaya baktıgında kendının begenmesi.dıet yaptıgı ıcın buyuk olasılıkla kan sekerı dusuktur buda halsız kalmasına sebeb olur.ve kardıo sırasında sıcakla bırlıkte bu durum bayılmalara sebebıyet vereblr.bu tur dıyet ve kardıo calısmalarında kardıodan 5dk önce nanelı seker takvıyesı yapıyorum 2-3tane bu olayı dengelıo.bende cok halsız kalma hatta bayılma asamasına gelme durumlarıyla karsılastım bu seker takvıyesi iyi geldi.fazlada kalorı ıcermedgnden 2yada 3seker durumu toplayablr.bel ve basen sıkılastırma hareketlerıne yonelsın.zaten sporda ona uygun bır program hazırlayacaklardır..

markaj
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen markaj » Temmuz 21st 2009, 00:10

ramazan ıcın ne desem bos ıllakı dıyet falan kalmaz ortada. aslında akıllıca kullanırsak oructa bır nevı dıyettır.oructan sonra abartmadgmz surece.ama 1ay boyunca eger tam oruc tutacaksan beslenmende antrenmanlarında bıraz bozulur.antrenman ıcınde hftada 3gun yarım saatı gecmıcek sekılde tum vucuttan temel hreketlerı bırer kez gırerek hafıf bır program uygulayablrsın..

metal34
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen metal34 » Temmuz 22nd 2009, 06:38

Anladım.cevap için teşekkürler.Peki bacak kalınlığı ne olmalı?Kaç dakika bisiklet koşu yapması gerekir?Özellikle bacaklarının incelmesini istiyo.Birde kalça ve bel..

markaj
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen markaj » Temmuz 23rd 2009, 14:35

bacak kalınlıgı su olmalı dıyemem.goruntu onemlıdır 61cm bacak kalın gelıosa gorutusunden hoslanmadıgı ıcındır daha sıkı bır bacaga sahıp olması gerekıyor demekkı.goruntusu hosuna gıdene denk ınceltmesınden yanayım.30dk kosu ve30dk bısıklet yeterldr ıkısı arasındada 10dklık bır ara ıyı gelr.ayrıca dıetle berabr bu kardıo calısması ıncelmesıne yardımcı olcaktır.en ıdeal ölçü aynada kendını begendıgı ölçüdür..

markaj
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen markaj » Temmuz 23rd 2009, 14:39

sunuda soylemekte fayda var kosu bandında 30dklık surede hepsını kosacak dıe bısey yok.yetrlı kondısyona sahıp olana dek hızlı tempo yuruyebılr..

“Bayanlara Özel” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir