Kalf Ağrısı

bayanlar icin diyet, etkili diyetler , diyet programları , mucize diyetler , diyet zayıflama, trendy diyetler

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
Magneto
Yeni Üye
Yeni Üye

Kalf Ağrısı

Mesajgönderen Magneto » Haziran 18th 2011, 22:31

Merhaba arkadaşlar.. Beni çok rahatsız eden bir durum var. Bir senedir sporla ilgileniyorum. 57 kilodan 45 kiloya kadar düşmüştüm. Her gün 40 dk cardio falan yapıyordum,sonra topuklu ayakkabı giyip bütün gün gezmeme rağmen hiç ağrım olmuyordu. Fakat kışın salak gibi! çok uzun süreli cardiolar yaptım. Bunalımdaydım,aklımı dağıtan tek şey spordu,ağrıdan ayakta duramadığımı biliyorum ama sadece yorgunluk sanıyordum..
Neyse bigün kalf kaslarımın geliştiğini farkettim ve sporu yine normale döndürdüm eskisi gibi günde 30-40 dk fln. hatta bikaç gün dinlenme falan koydum araya. kas gevşetici ilaç,krem falanda kullandım hep. ama kalflarımdaki ağrı beni öldürüyor..doktorada gittim kasların gelişiyo demişti,evet ozamanlar cardio fazlasıyla yaptığmdan gelişti ama artık normale döndürdüm daha gelişme gibi bişey olmaması lazım,ama hala inanılmaz ağrıyor.günlük faaliyetlerimi engelliyor. örneğin durakta otobüs beklerken bile kaslarım öyle gerilip şişiyorki yığılcak gibi oluyorum. normal otururken bile bacaklarım aşağı sarktığnda ağrılarım oluyo. spor yapan diğer insanları gözlemliyorum,herkesin kalf kasları var fakat benim gibi acı çekiyor gibi görünmüyorlar. eskiden hergün spor yaparken artık yapamıyorum,ki kas oluşmasının böyle bi etkisi olmaması lazım. calf reduction düşünüyorum radyofrekans falan.. ağrıdan duramıyorum gerçekten.. önerebilceğiniz bişey varmı?

Kullanıcı avatarı
Kemal Siren
VIP
VIP

Mesajgönderen Kemal Siren » Haziran 19th 2011, 10:20

Bu agri normal degil ve bir saglik problemin oldugu kesin. Damar problemlerinde bu tip agrilar olabiliyor. Agri kas agrisi gibi hissediliyor. Bir cok degisik damar problemi var ki bazilari tehlikeli olabilir. Lutfen hemen bir doktora git ve eko ile bacak damarlarina baktir.

Kullanıcı avatarı
Magneto
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen Magneto » Haziran 19th 2011, 11:37

yarın yine gidicem zaten ksiren,kas gevşetici kullan diyip yollamaz diye umuyorum

Kullanıcı avatarı
Kemal Siren
VIP
VIP

Mesajgönderen Kemal Siren » Haziran 19th 2011, 12:36

Lutfen doktordan bacak damarlarina eko yapilmasini TALEP ET. Bahsettigin durum damar problemini andiriyor. Bu ilk baslarda kolayca onlem alinabilen bir sey ama ihmal edilirse veya isguzar doktorlar tarafindan teshis edilemezse buyuk problemler cikarabilir. Eko ile bacaktaki herhangi bir dolasim problemi rahatca ve kolayca ortaya cikiyor.

Doktor kabul etmezse baska doktora git.

Kullanıcı avatarı
Magneto
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen Magneto » Haziran 20th 2011, 16:44

böyle olcak gibi değil zaten,bakıcaz bişiyler,, sağol

“Bayanlara Özel” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir