Bir soru?

bayanlar icin diyet, etkili diyetler , diyet programları , mucize diyetler , diyet zayıflama, trendy diyetler

Moderatör: murat tahan

vivresavie
Yeni Üye
Yeni Üye

Bir soru?

Mesajgönderen vivresavie » Ağustos 27th 2012, 17:29

Merhabalar, öncelikle 1.65 boyunda ve 47 kiloda olduğumu belirtmek isterim. Evet 47 kilo ama karın bölgemde ki yağlanmadan oldukça rahatsızım. Kilo almaya çalışıyorum ama hem karnımı eritmek hemde tüm bölgeme yayılacak şekilde kilo almak istiyorum. Kendimce evde egzersizler yapıyorum ve her gün yarım saat bisiklet sürüyorum. Kahve ve çayı çok fazla şekerli içiyorum. Hem kilo alıp hemde bu göbeği nasıl eritebilirim acaba tavsiyelerinize ihtiyacım var. Teşekkürler şimdiden.

Kullanıcı avatarı
biyologcem
VIP
VIP

Mesajgönderen biyologcem » Ağustos 27th 2012, 17:57

şekeri kesmekle büyük bir adım atmış olacaksın.bu şekilde yağ probleminin önüne büyük ölçüde geçebileceksin.
ağırlık antremanlarına başlamak ikinci büyük adım olacak.çünkü kilonun orantılı bir şekilde dağılması için kas kütlesini artırmak bunun içinde ağırlık antremanları yapmak gerekli.

Buğra Yaslıkaya
Üye
Üye

Mesajgönderen Buğra Yaslıkaya » Ağustos 27th 2012, 18:12

47 Kiloyu Arttırmak çok Zor Olacak Bastır Basit Karbonhidrat :D

vivresavie
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen vivresavie » Ağustos 27th 2012, 18:21

biyologcem yazdı:şekeri kesmekle büyük bir adım atmış olacaksın.bu şekilde yağ probleminin önüne büyük ölçüde geçebileceksin.
ağırlık antremanlarına başlamak ikinci büyük adım olacak.çünkü kilonun orantılı bir şekilde dağılması için kas kütlesini artırmak bunun içinde ağırlık antremanları yapmak gerekli.

Peki ben bu yağları eriticem diye iyice kilo kaybetmeyeyim. Yoksa yağlar kasa dönüştüğü için kilo kaybım olmaz mı?

Kullanıcı avatarı
jormakka
Moderator
Moderator

Mesajgönderen jormakka » Ağustos 27th 2012, 18:35

Bayan misiniz yoksa konuyu yanlis bölge de mi actiniz?

Vücudunuz zayif olmasina ragmen karin bölgesinde hala yaglanma varsa bu karbonhidratlarla aranizin iyi olmadigini gösterir. Karbonhidratlarinin oraninin düsük, kalori fazlasinin oldugu bol proteinli bir diyet ve Bodybuilding ile kilo alabilirsiniz. Kilo almaktan kastim tabii ki kas. Bu arada yaglar kasa dönüsmez, ya yag yakarsiniz ya da kas kazanirsiniz, bunlar iki farkli vücut dönüsümü. Fakat göbek bölgesinde yag kazanmadan kas gelistirip kilo almak istiyorsaniz önerdiklerimi deneyebilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
biyologcem
VIP
VIP

Mesajgönderen biyologcem » Ağustos 27th 2012, 18:37

normalde aşırı kilosu olan birisi olsanız size aldığınız kaloriyi azaltın derdim.ancak böyle bir durum yok.şeker ise vücudumuza gerekli bir şey değil.ve bu gereksiz şekeri aldıkça gereksiz kaloriyle birlikte salgılanan insülinden dolayıda gereksiz yağlanma yapacaktır.şekeri kolayı meyve suyunu kesin . ağırlık antremanınada başlayın.zamanla gerisi gelecektir.
yağlar kasa dönüşmez ama ağırlık antremanıyla ve proteini bir miktar artırarak kas kütlenizi koruyup hatta artırarak vücudu şekle sokabilirsiniz.

vivresavie
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen vivresavie » Ağustos 27th 2012, 18:42

jormakka yazdı:Bayan misiniz yoksa konuyu yanlis bölge de mi actiniz?

Vücudunuz zayif olmasina ragmen karin bölgesinde hala yaglanma varsa bu karbonhidratlarla aranizin iyi olmadigini gösterir. Karbonhidratlarinin oraninin düsük, kalori fazlasinin oldugu bol proteinli bir diyet ve Bodybuilding ile kilo alabilirsiniz. Kilo almaktan kastim tabii ki kas. Bu arada yaglar kasa dönüsmez, ya yag yakarsiniz ya da kas kazanirsiniz, bunlar iki farkli vücut dönüsümü. Fakat göbek bölgesinde yag kazanmadan kas gelistirip kilo almak istiyorsaniz önerdiklerimi deneyebilirsiniz.

Doğru yerdeyim.
Doğru karbonhidratla aram pek iyi değil. Günlük ne kadar katbonhidrat tüketmeliyim peki? birde ne tür ekmek yediğim önemli mi?

vivresavie
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen vivresavie » Ağustos 27th 2012, 18:46

biyologcem yazdı:normalde aşırı kilosu olan birisi olsanız size aldığınız kaloriyi azaltın derdim.ancak böyle bir durum yok.şeker ise vücudumuza gerekli bir şey değil.ve bu gereksiz şekeri aldıkça gereksiz kaloriyle birlikte salgılanan insülinden dolayıda gereksiz yağlanma yapacaktır.şekeri kolayı meyve suyunu kesin . ağırlık antremanınada başlayın.zamanla gerisi gelecektir.
yağlar kasa dönüşmez ama ağırlık antremanıyla ve proteini bir miktar artırarak kas kütlenizi koruyup hatta artırarak vücudu şekle sokabilirsiniz.

Teşekkürler. Peki su yerine soda içiyorum. Soda'nın bir zararı var mıdır.

Kullanıcı avatarı
jormakka
Moderator
Moderator

Mesajgönderen jormakka » Ağustos 27th 2012, 18:56

Kepekli ekmek en sagliklisi, günde 150 gr karbonhidrati gecmeseniz iyi, Bodybuilding yapmadiginiz günlerde 100 gr a düsürebilirsiniz. Fakat önemli olan harcadiginizin üzerinde kalori almaniz, böylece kas gelistirebilirsiniz. Bunu da saglikli yaglar ve proteinle yapabilirsiniz. Internette günlük almaniz gereken kaloriyi aktivitelerinize göre hesaplayip üzerine 300 kcal ekleyerek baslayabilirsiniz. Her haftasonu bel ve karni ölcerek yag mi yoksa kas mi kazandiginizi görebilirsiniz. Yag kazanimi olursa kaloriyi biraz azaltabilirsiniz, hic kilo almazsaniz, kaloriyi 200 kcal arttirabilirsiniz. Fakat temiz beslenirseniz ve düzenli Bodybuilding yaparsaniz yag kazanimi olacagini düsünmüyorum.

Kullanıcı avatarı
Özgür Pulat
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen Özgür Pulat » Ağustos 27th 2012, 19:47

jormakka yazdı:Kepekli ekmek en sagliklisi, günde 150 gr karbonhidrati gecmeseniz iyi, Bodybuilding yapmadiginiz günlerde 100 gr a düsürebilirsiniz. Fakat önemli olan harcadiginizin üzerinde kalori almaniz, böylece kas gelistirebilirsiniz. Bunu da saglikli yaglar ve proteinle yapabilirsiniz. Internette günlük almaniz gereken kaloriyi aktivitelerinize göre hesaplayip üzerine 300 kcal ekleyerek baslayabilirsiniz. Her haftasonu bel ve karni ölcerek yag mi yoksa kas mi kazandiginizi görebilirsiniz. Yag kazanimi olursa kaloriyi biraz azaltabilirsiniz, hic kilo almazsaniz, kaloriyi 200 kcal arttirabilirsiniz. Fakat temiz beslenirseniz ve düzenli Bodybuilding yaparsaniz yag kazanimi olacagini düsünmüyorum.
jormakka belı olçtuğumuzde nasıl kas veya yağ kazandığımızı anlayabılırız.mesela benım belım 6 cm buyumuş yag mı kas mı bılmıyorum

“Bayanlara Özel” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir