Aerobik konusunda yardımlarınıza ihtiyacım var :)

bayanlar icin diyet, etkili diyetler , diyet programları , mucize diyetler , diyet zayıflama, trendy diyetler

Moderatör: murat tahan

ozo
Yeni Üye
Yeni Üye

Aerobik konusunda yardımlarınıza ihtiyacım var :)

Mesajgönderen ozo » Eylül 10th 2007, 20:12

Merhaba,
Sitenize yeni üye oldum.Bu yüzden konuyu doğru yere açmış olmayı umuyorum.

Aktif spor geçmişimin üzerine son 6-7 yıldır düzenli spor yapmamakla beraber hareket azlığı ve yaşımın ilerlemesi sebiyle 15 kilo kadar aldım.
Bugün bir salonda aerobiğe başladım haftada 3 gün 1,5 saat yapacağım.

Ancak ilk gün çok kötü geçti benim için kardiyo hareketlerinde neredeyse bayılıyordum, tansiyonum mu düştü ne oldu bilemiyorum çoğuna katılamadım.Elimden geldiğince dinlenerek hareketleri yapmaya çalıştım.Ama motivasyonum da bozuldu doğrusu.

Bu konuda tecrübeli arkadaşlardan tavsiyelerini istiyorum.Aerobiğe başlamadan veya aerobik sırasında neler yapabilirim.L-carnitine 1000mg almayı düşünüyorum faydası olur mu?

Bu yorulmam ne kadar sürecek nereye kadar kendimi zorlamalıyım?
Benimle paylaşırsanız çok sevinirim.

Teşekkürler.

akkayaali
Üye
Üye
İletişim:

Mesajgönderen akkayaali » Eylül 11th 2007, 00:54

sevgili ozo öncelikle sitemize hoşgeldiniz, uzun bir süre ara vermiş olmanızdan dolayı ilk yapılan antrenmanda yaşadığınız olay tansiyonunuzdan kaynaklanıyor ilk çalışmalarınızda hafif antrenmanlarla vücudunuzu spora alıştırma konusunda biraz hafif antrenman yaparak daha ileriki dönemlerde yapacağınız çalışmalarınıza hazırlamalısınız ayrıca sitemizi inceleyerek gereken bir çok bilgiyi edinebilirsiniz, moralinizi bozmayın sonraki dönemlerde daha iyi verimler almanız sizi motive edecektir.
antrenmanlarınızda başarılar

ozo
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen ozo » Eylül 11th 2007, 12:00

Teşekkür ederim :) Biraz aceleci davranıyorum galiba.
Bugün hareket edemiyorum kaslarım çalışmıyor :( çok zorlamışım anlaşılan.

Kullanıcı avatarı
birkan
VIP
VIP

Mesajgönderen birkan » Eylül 11th 2007, 12:48

kardıyo hareklerınde bayılacak gıbı olmanızın sebebı kan sekerınızın dusmesınden kaynaklangını dusunyorum. bu sebepden antemandan once veya anteman esnasında 0,5 lt lık su ıcıne 1 tatlı kasıgı bal ılava ederek kullanırsanız bır cuzum olur sanırım.
ben l carnıtının baslar baslamaz kullanılmasına karsıyım.cunku vucut bellı bır yere kadar bunu doal olarak zaten yapacak.ılerıde tıkandıgı yerde kullanmak daha faydalı olacaktır.
yag yakımı ve dıyet ıle ılgılı forumda aramayaparsanız bır cok yazı bulacaksınız.basarılar dılerım...

akkayaali
Üye
Üye
İletişim:

Mesajgönderen akkayaali » Eylül 11th 2007, 16:10

sevgili ozo yakında sizden daha güzel antrenmanların yorumlarını alacağımızı umuyorum, ayrıca unutmayın ki sporda verim süreklilik gerektirir bu açıdan ilk antrenmanlarınızda vücüdu adape sürecini kesinlikle atlamamanız sizin zorlanmadan antrenmanlarınızı yapmanızı sağlayacaktır, sitemizi daha iyi incelerseniz gereken bütün bilgilere haiz olacaksınız.
çalışmalarınızda başarılar dilerim
Saygılar

ozo
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen ozo » Eylül 11th 2007, 16:14

Sitedeki konuları inceledim.
Yardımlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar.

Kullanıcı avatarı
Vucutor3
Yönetim
Yönetim
İletişim:

Mesajgönderen Vucutor3 » Eylül 12th 2007, 17:43

Uzun bir aradan sonra spora donmek haliyle cesitli zorluklar cekmenize neden olucaktir.Zaman icinde vucut kendi aktivitelerine gore isleyisini rutine sokma eyilimine girer bu esnadada kisi kendi genetik ozelliklerinin de etkisiyle bu alisma devresinde kilo alir veya buna benzer degisikliklere maruz kalir.

Spora dondukten sonra yani fiziksel aktiviteleri arttirdiniz an gene metabolizma bu degisime ayak uydurmak icin hormonlar vasitasiyla tepki verecektir bu nedenlede alisma devresi halk tabiriyle hamlik doneminde zorluklar cekiceksiniz bu cok normal.

Zaaman icinde bu donemi atlattinizda bu sefer saat tersi islemeye baslayip bu olumlu surecte fiziginizin arti yonde degisime baslamasina neden olucaktir.

L carnitine ve diger yag yakicilara gelince bunlarin hepsi birer kandirmacadir agiz yoluyla alinan carnitine ancak size belli bir donem icin enerji sagliycaktir ama yag yakma konusunda bilimsel hic bir kaniti yoktur bu supplement in.

Benim size verecegim gercek calisan formul gunluk kalori ihtiyaciniza gore beslenme cetvelinizi olusturmanizdir bu sayede mutlak kilo kaybina ve spor sayesindede fiziginizin deformasyonunu minumuma indirip kalori yakimini hizlandirmanizdir.

spor salonuna adim atmaktan daha onemlisi beslenme cetvelinizi yaratmanizdir ilk olarak yag karbonhidrat protein kalori ihtiyacinizi hedefinize gore belirleyip buna gore diyetinizi olusturup amaca yonelik egzersizlerlede bunu takviye etmelisiniz basarilar.

ozo
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen ozo » Eylül 12th 2007, 18:46

Verdiğiniz cevaplara teşekkür ederim.
İlk gün benim için hayal kırıklığı olsa da bugün ikinci gün olmasına rağmen çok iyi geçti çabuk adapte olacığımı düşünüyorum.
Beslenme konusunda kendime özel program hazırlamam çok zor olsa da tavsiyelerinizi dikkate alacağım.
Tekrar teşekkürler.

tanersatir
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen tanersatir » Eylül 14th 2007, 04:23

aynı dert şu anda benim başımda ne yazıktırki heryerim ağrıyor ve sanki hiç bu ağrılar bitmiycek gibi.Evelsi gece omuzlarımın üstünde yatamadım devamlı sırt iüstü robot gibi yattım.Hamlıktan kurtulmak kadar azap bir duygu yoktur çalışmalara uzun ara vermeyin arkadaşlar dönüş acı oluyor.

docsurg
Üye
Üye

Mesajgönderen docsurg » Eylül 14th 2007, 16:21

3 aydır cardioyu bıraktım. 2-3 ay daha bulk yapıp sonra yeniden başlıyacağım. şimdi sen yazınca benim de bacaklarımda bir sızlama oldu.:(

“Bayanlara Özel” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir