selamlar,gelir gelmez yardım......

bayanlar icin diyet, etkili diyetler , diyet programları , mucize diyetler , diyet zayıflama, trendy diyetler

Moderatör: murat tahan

mine
Yeni Üye
Yeni Üye

selamlar,gelir gelmez yardım......

Mesajgönderen mine » Ocak 11th 2008, 11:52

Sitenize kayıt olalı bir süre geçmiş olmasına rağmen ilk kez yazıyorum....Yardıma ihtiyacım var,destek olursanız çok sevinirim!!!
40 yaşındayım,2.5 ay önce sigarayı bıraktım ve maalesef kilo almaktan kaçamadım...10 gündür koşu bandında günaşırı sabahları kırk dakika bir saat arası yürüyüş yapıyorum,bandın üzerinde maksimum yağ yakımı için 130 kalp atımı diyor ama ben bunu sabitleyemiyorum,devamlı değişiyor bazen altına düşüyor bazen de üzerine çıkıyor,hız olarak da çok yavaş olduğumu sanmıyorum(0.8 den başlayıp 10 dk. 6 ile bitiriyorum)...Mesela bu sabah 5.8 de yürüyorum ter içinde ve nefes nefeseyim ama bi baktım kalp atımım 92 !!!!Şimdi yardıma ihtiyacım var işte...Neden böyle oluyor?herkesin mi böyledir?Peki kalp atımım düşükken kalori yakmıyor muyum?Yaptığımın kardio olması için neleri değiştirmeliyim?

Kullanıcı avatarı
yusuf yılmaz
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen yusuf yılmaz » Ocak 11th 2008, 12:46

hoşgeldiniz
doğru yolda olduğunuzu belirtmek isterim
zamanla bu çalışmalara alışacaksınız yaşınıza göre eğer yağ yakmak amacında iseniz 15 i geçmeyin derim bu değerden sonra vücut alarma geçecek ve acil enerji depoları olan karbonhidrat şekerinden çalacaktır minumum atım ise 95 olmalı siz bunu 115-125 arası sabitleyeebilirsiniz
yokuş yukarı yürür iseniz daha fazla yağ yakarsınız bunu makinede gösterecektir.
ancak unutmayınız yağ yakımı bu çalışmalarla %20 azalır asıl ve gerçek çözüm sizin beslenmenizdir
bunun için metobolik hızınızı da yükseltmelisiniz
örneğin kahvaltı erken bir saatte yapmak günde en az 5 öğün yemek gibi
zaten spor yapıyorsunuz bu 3 ü ile metobolizmanız hızlanacaktır gerisi ise karbonhdrat alımını kısıp bu aranı proteinden yana kullanmaktır.
tabi sebze ve meyveleride unutmadan
kolay gelsin başarılar

Kullanıcı avatarı
drummerboy
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen drummerboy » Ocak 11th 2008, 12:49

ilk önce sigarayı bıraktıgınız icin sizi tebrik ederim,tabi haliyle insan sigarayı bırakınca nikotine ihtiyac duyar bunuda alamayınca azda olsa vücutta bir istek uyandırır bu yuzden sıgaradan sonra kılo almanız dogal bırseydır gelelım dıger sorunuza;
anladıgım kadarıyla işin özeti kilolarınızdan kurtulmak istiyorsunuz:D valla kosu bandının fonksiyonu hakkında fazla bir bilgim olmadıgımdan size hocalarım ve ilgili kişiler sorunuza kesın cevap yazacaktır benım cevabım ıse kılo vermeyle ılgılı;
ilk önce size söyle bilgi vereyim kio vermenin en etkili 2 yolu 1.BESLENME 2.ise saatlerce kosu bandında kosmak degıl CARDİO yapmaktır.cardioyu bıras acarsak sızın yapmıs oldugunuz kosu bandında kosmaktan yanı sıra bısıklet cevirmek hafif tempoda mekik ve en önemlisi ise plates topu ıle yapılacak eksersızlerdır.bunları bır spor salonuna yazılıp yaparsanız beslenmenıze dıkkat edecek sekılde etkısını en kısa sürede göreceksınız eger salona gıtmek ıcın vaktım yok dersenız eve bır plates topu alıp bızım sıtede foruma tıklayıp asagı ınınce eksersız ansiklopedısını goreceksınız orada vıdeolar bolumunde ABS EXERCISES vardır orada plates topu ıle yapılan hareketlerı degıstırerek yaptıgınızda kosunuzu ve bısıklet cevırmeyıde aksatmadıgınızda kılıolarınızı vermıs olursunuz

Kullanıcı avatarı
drummerboy
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen drummerboy » Ocak 11th 2008, 12:50

ilk önce sigarayı bıraktıgınız icin sizi tebrik ederim,tabi haliyle insan sigarayı bırakınca nikotine ihtiyac duyar bunuda alamayınca azda olsa vücutta bir istek uyandırır bu yuzden sıgaradan sonra kılo almanız dogal bırseydır gelelım dıger sorunuza;
anladıgım kadarıyla işin özeti kilolarınızdan kurtulmak istiyorsunuz:D valla kosu bandının fonksiyonu hakkında fazla bir bilgim olmadıgımdan size hocalarım ve ilgili kişiler sorunuza kesın cevap yazacaktır benım cevabım ıse kılo vermeyle ılgılı;
ilk önce size söyle bilgi vereyim kio vermenin en etkili 2 yolu 1.BESLENME 2.ise saatlerce kosu bandında kosmak degıl CARDİO yapmaktır.cardioyu bıras acarsak sızın yapmıs oldugunuz kosu bandında kosmaktan yanı sıra bısıklet cevirmek hafif tempoda mekik ve en önemlisi ise plates topu ıle yapılacak eksersızlerdır.bunları bır spor salonuna yazılıp yaparsanız beslenmenıze dıkkat edecek sekılde etkısını en kısa sürede göreceksınız eger salona gıtmek ıcın vaktım yok dersenız eve bır plates topu alıp bızım sıtede foruma tıklayıp asagı ınınce eksersız ansiklopedısını goreceksınız orada vıdeolar bolumunde ABS EXERCISES vardır orada plates topu ıle yapılan hareketlerı degıstırerek yaptıgınızda kosunuzu ve bısıklet cevırmeyıde aksatmadıgınızda kılıolarınızı vermıs olursunuz

Kullanıcı avatarı
drummerboy
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen drummerboy » Ocak 11th 2008, 12:50

Kullanıcı avatarı
drummerboy
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen drummerboy » Ocak 11th 2008, 12:54

Kullanıcı avatarı
yusuf yılmaz
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen yusuf yılmaz » Ocak 11th 2008, 12:59

düzeltme:kalp atım hızı 125 olacak max.

Starcan
VIP
VIP

Mesajgönderen Starcan » Ocak 11th 2008, 21:21

Öncelikle Vucutcu.com Sitesine Hoşgeldin!

Sigarayı bırakan her insan kısa zamanda akciğerlerinin sigara içmeyenler kadar düzenli çalışmasını bekleyemeyiz. Kalp atışının çıkışı yada sabit kalması burada çok önemli değildir. Belli bir zaman sonra kalp rimi vücuduna ayak uyduracaktır ve sağlıklı yaşamın perdesini aralamış olacaksın.

Egzersizler esnasında kalp ritmine göre programını ayarlamamalısın. Eğer ciddi bir kalp ritim bozukluğu yoksa o zaman bu konuyu kafana takmana gerek yoktur. uygulaman gereken metod az'dan Çokluğa doğru ilerlemendir. Daha iyi anlaşılır olması için sana şöyle anlatayım:

varsayalım ki haftada 3 gün cardio çalışıyorsun. Haftanın 2 günü de fitness dediğimiz ağırlıklarla(makinelerle) çalışılabilir.

Örnek bir cardio planlaması

2-3 dakika kasları gevşetme ve esnetme.
5 dakika hafif tempoda koşu
2 dakika dinlenme(esneme)
5 dakika orta tempoda koşu
2 dakika dinlenme(esneme)
5 dakika hızlı tempoda koşu
3 dakika dinlenme(esneme)
5 dakika orta tempoda koşu

Saygılarımla
MoonStar

mine
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen mine » Ocak 11th 2008, 23:11

Cevaplar için çok çok teşekkürler,bir şey daha eklemek istiyorum izninizle,evde oğlumun dambıl dediği küçük ağırlıklar var ben onlardan ne şekilde yararlanabilirim,mesela günaşırı sizin yazdığınız sıralı cardio ve küçük ağırlık sizce uygun olur mu?

Starcan
VIP
VIP

Mesajgönderen Starcan » Ocak 11th 2008, 23:17

Evet uygundur. kkasları ileri derece yormamak kaydıyla yapılabilir. Fakat bu dumbbell çalışması cardio yapmadığın bir gün içerisinde çalışırsan daha iyi olur.
Dumbbell ağırlık çalışmasını sitede yer alan görüntülü egzersiz bölümüne bakabilirsin.

“Bayanlara Özel” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir