arnold schwarzenegger hakkında bir hikaye

Egzersizler anatomi kas gelişimi vesaire.

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
murat tahan
forumdostu
forumdostu
İletişim:

arnold schwarzenegger hakkında bir hikaye

Mesajgönderen murat tahan » Mayıs 13th 2013, 05:36

Bodybuilding’in seher vakti-1971. Bodybuilding popularitesini günden güne arttiriyor, cok kaliteli yeni yeni sporcular sahnelerde yerlerini almaya basliyor. Bu siralar Mike Mentzer’in gelistirdigi HIT-sistemi (Hight-Intensiyty training) sporcularin kafalarini yavas yavas yerlesmeye basliyor. Genc Casey Viator’un bu sistemle calisarak1971’de Mr.America ünvanini almasi HIT’e ilgiyi daha cok yogunlastirmisti. Cünkü henüz bir kac hafta öncesinde Vitaor Jr.Mr.America yarismasini kazanmisti ve simdi de Most Muscular, Best Arms, Best Back, Best Chest, Best Legs, bütün dallarda birden cosmustu. Casey Viator Arthur Jones tarafindan calistiriliyordu. Jones “Daha az’i daha cok “ düsüncesinin öncülerinden ve Nautilus aletlerinin icatcisiydi. Viator yarismaya 4 hafta kala 6 ama inanilmaz derecede agir idman yapmisti. Tabi HIT konusunda görüsler ikiye ayriliyor, ancak Viator diger sporculara bu sistemin etkinligini kanitlamisti.
Kisa bir süre sonra Arnold Schwarzenegger ve Franco Columbu Jones ve Viatoru antrenmanlarini izlemek icin ziyarete gelir. Antrenmani izledikten sonra Arnold 1972’de bir amerikan body dergisinde yayimlanan su makaleyi yazar:

“Viator bir yaratik! Ben hayatim boyunca bu kadar zalimce, gaddarca, acimasizca nerdeyse intahar derecesinde gecen bir idman görmedim. Agirliklari adeta öldürüp imha ediyor. Makinalari bir kasabin et parcaladigi gibi parcaliyor. Isterik olana kadar kendine eziyet veriyor.O kadar zoraki tekrarlar cikariyor ki set esnasinda, insanin sadece izlemekten kusasi geliyor. Kendisine ettigi iskenceden ve cektigi acilardan surati masmavi oluyor. Kaslarina o kadar cok kan pompaliyor ki, kaslar adeta bir zeplin sekli aliyor. Her set acimasizca, merhametsizce kaslar artik pes edene kadar tamamlaniyor. Kaslar sisiyor..sisiyor..%200..%300..hayir DAHA FAZLA!! Ama bu hepsi degil. Set’in biri biter bitmez diger harekete geciyor. Araliksiz!
Hareketten harekette, makinadan makinaya, yazamayacagim kadar hizli geciyor. Her harekette öyle bir infilak ediyor ki set’in sonunda hic bir kas lifinin kesinlikle kimildamaya takati kalmiyor. Gözü dönene kadar vücudunun tüm adelelerini pompaliyor. Hic bir Bodycinin bu zamana kadar erisemedigi bir tutkunluk ve sadakat derecesi var bu adamda. Ben bu idmani hergün yapmak zorunda olsam, aninda ucak biletimi alip Avusturyaya tasinir ve oarada kayak ögretmenligi yapardim“

“Vücut Geliştirme Makaleler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir