protein tozu + amino birlikte kullanımı

Bazı konularda gereksız acılmıs baslıklar yonetım tarafından copluge atılan konular.Tekrar acılan Baslıklar.Copluge tasınır...

Moderatör: murat tahan

AtsiNA
Üye
Üye

protein tozu + amino birlikte kullanımı

Mesajgönderen AtsiNA » Ekim 17th 2007, 23:33

Ben 6 aydır bb yapmaktayım 2 aydır optimum nutrition %100 whey protein kullanıyorum antrenmanlardan sonra. Ama şimdi amino acid de kullanmak istiyorum fakat protein tozunu anternmandan sonra kullandığım için aminoyu da birlikte mi almalıyım ya da en iyi kullanım şekli hangisidir we de amino olarka da weider 3050 yi düşünüyorum 81 kilodayım kaç tablet we ne zmaan almam gerktiği konusunda yardımcı olursanız sewinirim.

karahan
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen karahan » Ekim 18th 2007, 01:23

bence illaki ikisini birlikte alirsam cok iyi olur diye dusunme!
iyi bi sekilde besleniyorsan protein tozuna gerek yok derim.
ben protein agirlkli besleniyorum,uykuma dikkat ediyorum ve duzenli olarak sporumu yapiyorum sonrasini da zamana birakiyorum.
yani tabletlerle,olceklerle ugrasmiyorum....

AtsiNA
Üye
Üye

Mesajgönderen AtsiNA » Ekim 18th 2007, 08:37

bu söylediklerini iyi niyet çerçewesinde söylediğine eminim we tavsiyelerin için teşekkür ederim ama unutmaki vicudun kendi üretemediği amino acidler wardır bunları dışardan almak sana çok büyük artılar katıcaktır. we sorumun cewbını beklemekteyim hayla arkadaşlar :) protein tozu + amino acid kullanımı ne şekilde olmalıdır ?

Starcan
VIP
VIP

Mesajgönderen Starcan » Ekim 18th 2007, 09:33

Bu soruya daha önceleri cevap verildiğini sanıyorum. Ben tekrarlamış olayım.
Protein tozu aldığında özellikle aminoasit almana gerek yoktur. Burada takviye maddelere güven olupda beslenmeyi arka plana atarsak kesinlikli elle tutulur bir sonuç alamayız. Yapılması gereken şunlardır.
1. Beslenme programımızı ayarlamamız gerekiyor. Mümkün mertebe karbonhidratlı ve proteinli öğünler seçmemeiz ve bu öğünleri günlük 5 e kadar çıkarmalıyız. protein alımlarına kaliteli proteinleri seçerek başlamalıyız( Et(tavuk-balık vs) + Yumurta ve süt ile süt ürünleri).

2. Antremanlarını haftalık hacim periyodun da ağır ama az sürede çalışma ile hazırlamalıyız. Örneğin hafata 3 gün ve 50 şer dakikalık idman seansları.

3. Protein tozlarını iki öğün arasında ve idman öncesi yada en iyisi idman sonrası alınabilir. Bunun dışında aminoasit yada bcaa gibi supplementlere hiç gerek yoktur. Eğer elimde amino var onuda alayım diyorsan o zaman protein tozlarını sadece iki öğün arasında alırsın ve amino tabletleride idmandan hemen sonra (şekerli içecek ile) alırsın.

AtsiNA
Üye
Üye

Mesajgönderen AtsiNA » Ekim 18th 2007, 17:12

ben ztn günde 7 öğün beslenmekteyim beslendiğim şekil gayet doğru bir düzen içersinde fakat amino acid in ilk kullanımda vicutta büyük değişikliğe götürceğini düşünüyorum bunun içinde ne şekilde kullanırsam en iyi werimi alırım diye size sormak istedim bunun yanında şunu şunu da kullan iyi olur derseniz tavsiyelee açığım ama creatin konusunda biraz kararsızım...

Starcan
VIP
VIP

Mesajgönderen Starcan » Ekim 19th 2007, 08:52

İlk kullanımda en iyi sonucu bekleme fikri yanlıştır. Vücut hiç muz tüketmediyse ve se ilk defa muz aldığında vücut bunu en iyi şekilde harcayacağınımı sanıyorsun? Aminoasitler, proteinlerin yapı taşıdır. Proteinler vücuda alındığında enzimlerle parçalanıp aminoasitlere ayrılırlar. Aminoasit tabletlerde vücutta direk olarak aminoasit molekülleriyle işlemlerini görürler ve avantajlı konumu proteinlerden daha hızlı etki etkesidir. Yani protein tozundan gelecek aminoasit değerlerinin etkileri için 1-2 saat beklerken, aminoasitlerde 20 dakika beklemen kafidir. Arada başka fark yoktur. kaldıki aminoasit tabletlerin hangi proteinlerin aminoasitlerinden dengelendiğini bilmediğimizden sonuç olarak kalitesiz bir ürünü kullanarak faydasını da görmeyebiliyoruz.
Aminoasit tabletlerin günlük arada kulanılmasının mantığı yoktur. çünkü vücuda hemen etki ediyor ve etkisi de uzun süre kalmıyor. Bundan dolayı vücudun acil aminoasit ihtiyacı anında kullanmak gerekiyor.
Ne zaman kullanmalıyız? sorusuna vereceğimiz cevap şudur:
*Diyet dönemi Sabahları aç karnına aminoasit tabletleri alınabilir. Hacim dönemi Şekerli içecekle alnır(yarım litre meyve suyu gibi).
* İdmana 30 dakika şekerli bir içecekle alınır(diyette idman öncesi tercih edilmez)
* İdmandan HEMEN sonra şekerli bir içecekle alınır. Diyet dönemi sadece suyla alınır.

(yukarıda anlattığım dengeleme ve bilgililerin hepsi BİLİMSEL araştırmayla kanıtlanmış ve açıklanmıştır. Bilimsel çalışma kaynaklarını verebilirim.)

Saygılarımla
MoonStar

AtsiNA
Üye
Üye

Mesajgönderen AtsiNA » Ekim 19th 2007, 15:29

ben size kendi kullanmayı düşündüğüm planı yazıyim sizde bana uygun olup olmadığı konusunda yardımcı olun çnki sizin werdiğiniz bilgilr iyi gzl ama amino + protein i nasıl kullancağıma yönelik değil.

9 :sbh 8 ymurta beyazı 1 kase yulaf az bal az peynir üzüm suyu

12: yağsız kırmızı et yada beyaz et yanına aldıgım protein miktarı kdr karbonhidrat

1:30 idman

2:30 amino acid + muz

3:00 p.tozu

5:30-6:00 tavuk az karbonhidrat

9:00 ton balığı salata az karbonghidrat

12:00 lor peyniri we ya yağsız yoğurt

Starcan
VIP
VIP

Mesajgönderen Starcan » Ekim 19th 2007, 15:47

Amino proteinin nasıl alınacağı konusunda yukarda yazdım geniş manada. Aynı soruyu tekrar soruyorsun. herhalde yazıyı tam okumadın.

Kullanıcı avatarı
sasos
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen sasos » Ekim 19th 2007, 22:18

Aminoasit kutusunun üzerinde nasıl kullanllacağı yazıyo zaten.fakat daha ileri düzeydeki sporcular daha farklı kullanıyor.ama kutunun üzerindeki kullanım şekli genel olaraktır vede bilimseldir.aynı zamanda en iyi kullanım şeklidir..idmandan yarım saat önce üç tablet idmandan hemen sonra üç tablet.yatarken iki tablet..idman yapmadığımız günlerdede ikişer tablet olmak üzere dört tablet.

Starcan
VIP
VIP

Mesajgönderen Starcan » Ekim 20th 2007, 11:32

Sasos arkadaşım. kutuların çoğunluğu üzerindeki bilimselliği olmuyor olsada 1980 gıda standartına göre ayarlanmış oluyor. kaldıki 2003 senesinde tekrar analizlerle bilim de bu değerler ölçülmüştür. Sporcular bazen bu durumda kafasıda karışabiliyor.

“Çöplük” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir