mr and miss hardline yarısması

Türkiye den ve dunyadan Fitness,bodyFitness haberleri yarışmalar vb.

Moderatör: murat tahan

melekebruekin
forumdostu
forumdostu

mr and miss hardline yarısması

Mesajgönderen melekebruekin » Mart 1st 2006, 01:25

Arkadaslar sizlerden ve istanbul dısından cok fazla telefon alıyorum gun icinde.
Nasıl poz verecegiz?
Koreografi kac dakika ve nasıl olacak?
Nasıl bir muzik secmeliyim?
Bodyfitness de kostumum nasıl olacak?
Nasıl 1 elbise secmeliyim?
Siyah mayo zorunlumu?
Ben ilk defa katılacagım bu yuzden bize oncelik tanılacakmı?

Poz ve koreografi calısmak isteyenler lutfen cekinmeyin cekinmenize gerek yok.Gun icersinde 14:00-18:30 arası genelde musait oluyorum gelirseniz beraber calısabiliriz cekinmenize gerek yok alo ben geliyorum musaitmisin deyip gelebilirsiniz.

Bodyfitness ve fitness birlestirilip tek kategori oldugundan 90sn muzik esliginde koreografi yapmalısınız.90 sn den az da olabilir 93-95 sn olanlarıda kesmeyecegiz.

Muzik secerken hem kendinizin hissedecegi hemde tribunu costuracak muzik secmeye ozen gosterin.hissetmedigiz 1 muzikle poz vermeniz cok zor.Koreografinizi yarısma oncesi bol bol muzikle tekrarlayacagınız icin dinlemekten bıkmayacagız bir parca olmalı.Sectiginiz parcanın icindeki ritimlerle uyumlu ve akıcı olmalısınız.Koreografiniz muzikle baslayıp muzikle aynı anda bitmeli.Sectiginiz parcayı koreografinizin bittigi yerde kestirin.mumkunse 2-3 parca gecisli olmasına ozen gosterin.
Koreografinizi sabit biryerde degil butun podyumu kullanacak sekilde yapın.
Yapabilenler akrobasi,esneklik,denge,kuvvet ve pozlar koymalı koreografisine.
KOSTUM
Erkeklerde siyah mayo zorunlu.Yanları kalın olmamalı.Mayonuzun on ve arka bel kısmını oydurun terzide.
Koreografi yaparken isteyen mayo isteyen siyah kısa tayt giyebilir.Aksesuar sandalye,kılıc,baston vs kullanmak isteyenler podyum oncesi bizlerden onay almalı.kullanmak zorunlu deil.

Bayanların elbisesi mini diz ustunde suslu, islemeli,dekolte,kolye,kupe vs konulara dikkat etmeli.
Koreografi esnasında istediklerini giyebilirler.hatta 2-3 kostum ust ustte giyip koreografi esnasında cıkartıp asıl kostumuyle showuna devam edebilir.
Bikini devrelere gore degisiyor.Siyah mat renk zorunlu siyah kapalı ayakkabı ile birlikte.
Mayo tek renk islemeli,suslu,pullu ve dekolteli olabilir,kalcayı kapatmalı.
Bikini kendi sectiginiz islemeli ve tek renk olmalı.
Maya ve bikinilerde turuncu,acık sarı ve gri yasak.
Bikini ve mayo devresinde kostumunuze uygun ayakkabı secebilirsiniz kalın dolgu topuk olmama sartıyla.
VUCUT GELİSTİRME
60 sn muzik
Mayonuz turuncu,beyaz,gri ve acık sarı olmamalı.Lutfen yanlarının kalın olmamasına ozen gosterelim.1 parmakdan kalın olmamalı.Bel kısmı yuksekse terzide olcu alıp v seklini alıcak sekilde on ve arkasını yaptırın.Normal mayolar cok kotu duruyor podyumda.

Aklınıza takılan baska sorularınız varsa lutfen cekinmeden sorun ben cevaplamaya hazırım..
Herkese simdiden basarılar...
En son melekebruekin tarafından Mart 5th 2006, 23:03 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

f85tr
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen f85tr » Mart 1st 2006, 07:35

bilgiler icin tesekkurler ..: )

Kullanıcı avatarı
Caglar Cesur
VIP
VIP

Mesajgönderen Caglar Cesur » Mart 1st 2006, 15:47

tskkurler hocam bılgıler ıcın...

ayben
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen ayben » Mart 1st 2006, 15:58

ahhh ahhh bu yarista olmak vardi ama gafil avlandim melek hocam, ama bundan sonraki tum yarislarda olucam hedefim avrupa ve dunyada is yapmak, nisandan sonraki yarista ben varim ve podyumda ruzgar gibi esicem cunki kopuk hazirlaniyorum gerek vucut gerekse gosteri, kostum.

Ayrica: katilan tum yarismaci arkadaslara ictenlikle basarilar diliyorum tum katagorilere, umarim hepsi guzel dereceler alir

melekebruekin
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen melekebruekin » Mart 1st 2006, 22:51

Ayben bu yarısta olmanı bende cok isterdim .Ekim ayındaki yarısmaya sıkı hazırlandıgını bugun Murat soyleyince cok sevindim.Simdiden cok basarılar diliyorum ve ii bir derece yapacagına eminim.Ayben cim resimlerini bekliyorum sitede bayan yarısmacımız cok az.Resimlerini yollarsan arkadaslarda ne kadar ii basarılı bayan sporcularımız oldugunu gorebilsinler..

Kullanıcı avatarı
Caglar Cesur
VIP
VIP

Mesajgönderen Caglar Cesur » Mart 2nd 2006, 14:33

ayben hanım hangı sıklette yarısıo acaba???body mı bodyfıtness mı??

melekebruekin
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen melekebruekin » Mart 4th 2006, 17:17

ayben hanım vucutgelistirme - 52 kg da yarısıyor.yanlıs hatırlamıyorsam en son maslak da ki yarısmaya katılmıstı.formuda kendi de superdi..

f85tr
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen f85tr » Mart 5th 2006, 23:26

ne guzel tebrik ederim : ) resimleri bekliyoruz...

“Body Fitness genel” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir