Kaslarımda baştan aşşağı orantısızlık var ne yapmalıyım

Türkiye den ve dunyadan Fitness,bodyFitness haberleri yarışmalar vb.

Moderatör: murat tahan

alsyd
forumdostu
forumdostu

Kaslarımda baştan aşşağı orantısızlık var ne yapmalıyım

Mesajgönderen alsyd » Kasım 23rd 2012, 18:19

meraba herkeze vücudum baştan aşşağı orantısızlık var ğöğüste kolda omuzda bacakda adonisde kanatlarda baklava arka kol bütün kas ceşitlerinde orantısılık var ve beni cok büyük etkiliyo saglam antreman yapamıyorum bu yüzden ve omuz calısırken sağ omuz cok yanıyor sol omuz hiç yanmıyor ve yanan omuz daha büyük bunları nasıl düzeltebilirim yardımlarınızı bekliyorum..

Deniz Karlı
VIP
VIP

Mesajgönderen Deniz Karlı » Kasım 23rd 2012, 18:34

dumbell ile çalışarak

alsyd
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen alsyd » Kasım 23rd 2012, 18:38

dumbella calısıyorum zaten ama her harekette dumbella calısılmıyo

murat koç
Üye
Üye

Re: Kaslarımda baştan aşşağı orantısızlık var ne yapmalıyım

Mesajgönderen murat koç » Kasım 23rd 2012, 19:01

alsyd yazdı:meraba herkeze vücudum baştan aşşağı orantısızlık var ğöğüste kolda omuzda bacakda adonisde kanatlarda baklava arka kol bütün kas ceşitlerinde orantısılık var ve beni cok büyük etkiliyo saglam antreman yapamıyorum bu yüzden ve omuz calısırken sağ omuz cok yanıyor sol omuz hiç yanmıyor ve yanan omuz daha büyük bunları nasıl düzeltebilirim yardımlarınızı bekliyorum..

kucuk olan tarafa daha agır buyuk olan tarafa daha hafıf gırerek calıs dumbıll kullanmaya serbest agırlıklara gırmeye ozen goster makınalara fazla gırme derım ben. resmın olsaydı daha net bıseler soyleyebılırdım

alsyd
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen alsyd » Kasım 23rd 2012, 19:40

makinayla calışmıyorum zaten ama calışmam gereken hareketler de var tabi ama nasıl olurda omuz yana açışda sol yanar sağ hiç yanmaz ve heryeridme orantısızlık var düşünün baş parmağımda bile var cidden tei kalın teki ince :D

murat koç
Üye
Üye

Mesajgönderen murat koç » Kasım 23rd 2012, 21:17

her ıkı yarım (sag-sol) buyukluk olarak bırbırınden farklıdır ayaklar eller gogus omuzlar senın kı de olması gerktıgı kadardır bence taktıgın ıcn oyle gelıyordur.

ajkl89
forumdostu
forumdostu

Re: Kaslarımda baştan aşşağı orantısızlık var ne yapmalıyım

Mesajgönderen ajkl89 » Kasım 23rd 2012, 22:50

murat koç yazdı:
alsyd yazdı:kucuk olan tarafa daha agır buyuk olan tarafa daha hafıf gırerek calıs dumbıll kullanmaya serbest agırlıklara gırmeye ozen goster makınalara fazla gırme derım ben. resmın olsaydı daha net bıseler soyleyebılırdım

kesinlikle ve kesinlikle farklı ağırlıkla çalışma.zayıf olan bölgenin ağır kiloda mı daha iyi çalıştığını veya daha fazla tekrarda mı daha fazla maksimum gerilim yakaladığını bilemeyebilirsin.bar ve makina kullanımından ziyade dambıl kullanmaya özen göster.hareketleri nizami yap hileden kaçın yavaş çalış,gerekirse kilo düşür.belirli bir zamandan sonra simetri farklı azalır.prolar dahil herkesin ölçüleri farklı olabilir yeterki çok fazla gözle görülür farklar olmasın.

Kullanıcı avatarı
Göksel Demircan
VIP
VIP

Mesajgönderen Göksel Demircan » Kasım 24th 2012, 01:14

Oncelikle
-agirlik calisirken her bölge yanacak diye birsey yok
-birinin yanip birinin yanmamasi o kasin gelismemesi demek degildir
-bukadar simetri farki olmasi mümkün degil
-fotografini koy birde biz gorelim
Ayrica bu sporda basarili olmak istiyorsan kafani simetriye degilde suanda hareketleri dogru yapmaya dengeli calisip beslenmeye antrenman kacirmamaya bak gerisi zaten gelecektir. Zihin bos olmayinca pek ise yaramaz. Sen simetriyi dusunmekten kaldirdigin agirligin ne ise yaradigini unutmussun. Fotograf bekliyorum.

alsyd
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen alsyd » Kasım 24th 2012, 09:07

hepiniz cevapları için teşekkür ederim.. ama fotoğrafda belli olmuyor dediğim gibi ve güzel çeken bi fotoğraf makinası yok net cıkmıyor o yüzden anlaşılmıyor

ajkl89
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen ajkl89 » Kasım 24th 2012, 12:48

bende çok simetriye takan birisiyimdir.hatta bazen aynaları yumruklamak içimden geliyor o derece.yalnız şu ana kadar kımse şu kolun küçük kalmıs şu omzun daha büyük diye bir şey söylemedi.daha çok biz kendimiz bu duruma takılıyoruz ve olayı büyütüyoruz.bızım gıbı pro olmayan sporcularda iki kol arası 2 cm farka kadar normal bence.

“Body Fitness genel” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir