örnek aldıgım sporcu

Türkiye den ve dunyadan Fitness,bodyFitness haberleri yarışmalar vb.

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
cuneytust
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen cuneytust » Şubat 6th 2013, 15:34

francois benfetto...o kolun sahibi...

Kullanıcı avatarı
asilcenk
Üye
Üye

Mesajgönderen asilcenk » Şubat 6th 2013, 15:46

Konuyu steroidden başka yere taşıyayım.

İdolüm: Marc Fitt
http://www.youtube.com/watch?v=I2Nvmr7yx54

Bu yaza inşallah buna yakın olmayı planlıyorum, tabi yağları yakabilirsem... :)

Kullanıcı avatarı
Muhammet SONMEZ
VIP
VIP

Mesajgönderen Muhammet SONMEZ » Şubat 6th 2013, 16:04

Marc baya fitt :-x

redking2012
Üye
Üye

Mesajgönderen redking2012 » Şubat 6th 2013, 18:17

cuneytust yazdı:francois benfetto...o kolun sahibi...

Tebrikler adamım koldan tespit :D

Kullanıcı avatarı
cccmertccc
Üye
Üye

Mesajgönderen cccmertccc » Şubat 6th 2013, 18:55

armer konuyu nerden nereye getirdin tebrikler

Kullanıcı avatarı
muscey
Üye
Üye

Mesajgönderen muscey » Şubat 6th 2013, 18:59

benimde arnold du:((( ama sakatlıkla bıraktım:((( 15 sene aradan sonra başladık bi ameliyat daha:((( hala aşıgım bu spora...
kardeşime bir tavsiye.. 14. ameliyatını geçirmiş bir kardeş olarak...
sakın kendini fazla zorlama ilk kural saglık unutma.. gerisi teferruat. Allah yolunu açık etsin.

Kullanıcı avatarı
cccmertccc
Üye
Üye

Mesajgönderen cccmertccc » Şubat 6th 2013, 19:02

muscey yazdı:benimde arnold du:((( ama sakatlıkla bıraktım:((( 15 sene aradan sonra başladık bi ameliyat daha:((( hala aşıgım bu spora...
sakın kendini fazla zorlama ilk kural saglık unutma.. gerisi teferruat. Allah yolunu açık etsin.

öncelikle geçmiş olsun abi teşekur ederim düşüncelerin için

Kullanıcı avatarı
wing muscle
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen wing muscle » Şubat 6th 2013, 19:55

muscey yazdı:benimde arnold du:((( ama sakatlıkla bıraktım:((( 15 sene aradan sonra başladık bi ameliyat daha:((( hala aşıgım bu spora...

hocam sakatlık konusunda tecrübeli gibisiniz, size danışmak istediğim bir şey var

evde squat çalışırken biraz ağır girdim bele gereğinden fazla yük bindi o günden sonra squat deadlift barbell curl hareketlerini yaparken bele ağrı biniyor gene.. doktora görünecem ama genede sizin önerdiğiniz bir şeyler var mı bel için?

mj23
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen mj23 » Şubat 6th 2013, 20:16

Asil Çeçen yazdı:Konunun hemen steroide gelmesinin sebebi:"Ben bu kadar kasıyorum bir şey olduğu yok bu adam nasıl yapmış,demek ki steroidi basmış ben bassam bende yaparım" :) :) yaparsın :) :)

Aynen bu düşünce var milletin kafasında. D-Rock dediğin adamın zaten spor geçmişi bizim yaşımız kadardır. Adam spora hiç ara vermedi ve vücudu sayesinde aktör oldu. Ama olurmu? bizim insanımız zeki. 6 ay yapmıştır o vücudu o da iğneyle heheheh.

Kullanıcı avatarı
muscey
Üye
Üye

Mesajgönderen muscey » Şubat 8th 2013, 11:11

wing muscle yazdı:

hocam sakatlık konusunda tecrübeli gibisiniz, size danışmak istediğim bir şey var

evde squat çalışırken biraz ağır girdim bele gereğinden fazla yük bindi o günden sonra squat deadlift barbell curl hareketlerini yaparken bele ağrı biniyor gene.. doktora görünecem ama genede sizin önerdiğiniz bir şeyler var mı bel için?

öncelikle..

normal sandelye yada yere oturmada.. bel omuru ayaktakinden % 70 fazla yük taır yada bel omuruna yük biner..
burdan şunu kesinlikle ve şiddetle öneriririm...
barla omuz preste trceps için frans preste.. ve en son skautta çok ama çok dikkat et.. hatta bu harekerleri bırak derim.. kardeşim belden şuan 2. ameliyatı oldum ve artık geriye dönüş yok...
ayakta artık ne bar ne de dambell kullan...
makinalarda kol için scoot curl trceps için ise yatarak alna press yap ikiside temel ve süper hareketler...
yaa bide altını çizerek sölücem... beslenme en ön plandadır...
sporcularımız sürekli hangi hareket kaç hareket gibi.. geçmişte benim 2. büyük hatam bu idi... hareketler bir şekilde ögrenilir ve dogrusu bulunur... bir çogu beslenmeyi ihmal ediyor...
çok iyi bir vucutçu şunu der: siz ne yerseniz o sunuz..... beslenme çok mühim.

artık özellikle 1 seneden sonra iç güdüsel çalışmayı her sporcunun ögrenmesi lazım... hareketi vucudun istedigi kadar yap. istedigi kadar agırlık kullan ve dinlenmeye de yine iç güdüsel ara ver... vucudu programa şarlama... çalışmayı vucuda programla.... altın kural bunlar... çogu dile getirmez....
bir çogu başkalarının çalışma programını kendine alıyor bu çok yanlış... o kişinin metobilisi ile senin ki bir degil düşünceleri hayat tarzı.. kemik yapsısı vs.. kendini bul.. nasılmı nerdemi??
yemede agırlık kaldırmada ve dinlenmede= iç güdüsel...
ben bu ameliyatımdan önce tam 15 yıl ara vermiştim.. Allalh şahidimdir. 6. antrenmandan sonra tam 1.8cm ölçü aldırdım... bu birazda uzun ara verdigimden kaynaklandı ama iç güdüsel çalışma ve beslenmem süperdi.... saglıgın yerini hiç bir şey tutmuyor...
sakın haaa
çok agırlıga girme... yorarak o son setlerinde 30 kg ilede herhangi bir kasını en fazla 3 tekrar yarımlı zorla ve kendini beslenme ve dinlenmeye bırak. hepsi bu vucut beni çalıştır diyene kadarda salona gitme.. kaslarını harekete geçirme.

umutma.. artık ayakta agırlıktan ziyade yukarda yazdıgım şekilde çalış.. Allah yolunu açık etsin. tez zamandada şifalar dilerim.

“Body Fitness genel” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir