Sıkıntılı bir süreçteyim, yardım edermisiniz?

Türkiye den ve dunyadan Fitness,bodyFitness haberleri yarışmalar vb.

Moderatör: murat tahan

Semiher
Yeni Üye
Yeni Üye

Sıkıntılı bir süreçteyim, yardım edermisiniz?

Mesajgönderen Semiher » Haziran 27th 2014, 15:17

Arkadaşlar selamun aleyküm.

Arkadaşlar sıkıntım çok büyük, ramazan bayramından 3 gün sonra düğünüm var.

1.83 boyum var, 53 kiloyum. İnanılmaz bir sıkıntı bu damatlık bile oturmuyor şu an üzerime.

Diyetisyenlere gidiyorum 3 aydır hiç bir işe yaramadı resmen. Şimdi birebir bilgili arkadaşlar vardır, nasıl bu 1 ay içerisinde en azından bi 10 kilo alabilirim yardımcı olurmusunuz bilgili arkadaşlar?

Kullanıcı avatarı
muscledude
VIP
VIP

Mesajgönderen muscledude » Haziran 27th 2014, 15:35

Semih bey Merhabalar,

Öncelikle allah mesut etsin umarız bir ömür boyu mutlu ve sağlıklı olursunuz...

İlk olarak diyetisyenler bu zamanda ne yazıkki mantıklı cözüm üretemiyorlar klasik bir kutu büyüklüğünde beyaz peynir mantığında ilerliyorlar , keşke internetten araştırıp beslenmenizi kendinize göre ayarlasaydınız paranız cebinizde kalırdı ve bir kac şey öğrenmiş olurdunuz.

Öncelikle 1 ay icerisinde almak istediğiniz 10 kilo size yağ ve su olarak geri dönücektir bilginiz olsun önceden belirtmek istedim , cünki bu kadar kısa süre zarfında alınan kilo ya yağdır ya sudur yada ikisinin kombine olmuş halidir.

Onun dışında kilo almak isteyen birisi günde en az 4 öğün tüketmeli ,

Kahvaltı , öğle , ara öğün ve akşam yemeği şeklinde

Her öğününüzde bolca kompleks karbonhidrat ( yararlı karbonhidratlar , düşük glisemik indeksine sahip , yulaf ezmesi , pirinc pilavı , bulgur pilavı , makarna ve tam tahıllı ekmek grubları gibi )

bir miktar protein iceren besinler olmalı ( yumurta , kırmızı et , balık ve tavuk gibi , )

bol bol yüksek kalori almalısınız ,

Normal bir insan 1 porsiyon yiyorsa siz inadına 2 - 3 porsiyon tüketeceksiniz ,

İlk 7-8 gün bu şekilde ilerleyin ve eğer kilo alımı olarak bir şey farketmez ise , kilo alımına yönelik üretilen sporcu Gainer gıda takviyeleri kullanmanızı önericeğim ,

Bu ürünler porsiyon başına normalden cok daha fazla kalori ve karbonhidrat barındırdığı icin kişinin kilo almasında ( düzenli bir beslenme ile tabiki ) yardımcı olur , amacı 2000 kalori alıyorsanız bu tür gıda takviyesi ürünleri ile bu kalori 3000 - 3500 civarına cıkıyor ve böylece vücut kilo alımına yöneliyor ,

Hepsi şimdilik bu kadar

Sevgiler Saygılar Serkan MURAT...

Semiher
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen Semiher » Haziran 27th 2014, 15:45

Genç kardeşim, hocam merhabalar.

Çok teşekkür ederim güzel dileklerin için, yağ su olarak geri dönmesi inan hiç farketmez. sonrası değil inan şu 1 ay sonrası çok önemli hemen şimdi başlayayım peki ya önerebileceğin bir beslenme listesi varmıdır bunun için

Kullanıcı avatarı
muscledude
VIP
VIP

Mesajgönderen muscledude » Haziran 27th 2014, 17:32

19 Yaşında hoca biraz zor gibi ne yazıkki olmayıda istemem :) , insanlara yardım edeyim yeterli.

Yazıcağım program biraz ağır olabilir ama bilgin olsun :) ,

Sabah kalkınca ac karnına 500 ml su ( organlarımızın hemen devreye girmesi icin )

Kahvaltı

2 tam yumurtalı omlet ,
150 gr beyaz peynir
3 dilim fıstık ezmeli ekmek
1 kase yulaf ezmesi
diğer kahvaltılık ürünler

Güzel bir meyve suyu sıkma olursa cok iyi olur :) ,

12:30

150 gr kadar et ürünleri 1 porsiyon

1.5 2 porsiyon kadar karbonhidrat besinleri ( pirinc pilavı , bulgur pilavı , makarna ve türevleri )

Güzel bir salata veya yoğurt cok iyi olur.

15:30 gibi ara öğün ,

1 kase yulaf ezmesi 1 tam muz 1 avuc badem ve ceviz karışımı

20:00

Aynı şekilde nefis hazırlanmış ev yemekleri :) ,

herkes 1 porsiyon yiyor ise siz mutlaka 2 2.5 porsiyon yiyin ve mutlaka ama mutlaka her öğününüzde karbonhidrat olsun ve bir miktarda mümkünse protein cok iyi olucaktır

Akşam yatmadan önce 1 bardak süt yeterli olur

Bu şekilde bir beslenme strajedisinizi izleyelim...

hipno
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen hipno » Haziran 27th 2014, 20:39

Güzel beslenme yazmışsın dostum ama bu beslenme ile 1 aycıkta pek bişi olmaz.

Öncelikle semih bey şimdiden tebrik eder ve ömür boyu mutluluklar dilerim.

Size ufak bir tavsiyem var 1 ayda 5-6 kilo vücuda yağ yükliyebilirsiniz, ama bu çok gereksiz ve sağlıksız olur düğünde insanlara birazcık daha şık görünücem diye ne sağlıkla oynanır nede böyle bir zahmete girilir, size tavsiyem o günün sizin gününüz olduğunu unutmamanızı ve dışarıya nasıl görünceğinizi takmamanızı öneririm ve bu sorunu gidermek içinde bugün başlamak için güzel bir fırsat, uzun vadeli bu sporu yapıp zamanla güzel sonuçlar alıcaksanızdır. Tekrardan mutluluklar dilerim.

Kullanıcı avatarı
muscledude
VIP
VIP

Mesajgönderen muscledude » Haziran 28th 2014, 07:16

hipno yazdı:Güzel beslenme yazmışsın dostum ama bu beslenme ile 1 aycıkta pek bişi olmaz.

Öncelikle semih bey şimdiden tebrik eder ve ömür boyu mutluluklar dilerim.

Size ufak bir tavsiyem var 1 ayda 5-6 kilo vücuda yağ yükliyebilirsiniz, ama bu çok gereksiz ve sağlıksız olur düğünde insanlara birazcık daha şık görünücem diye ne sağlıkla oynanır nede böyle bir zahmete girilir, size tavsiyem o günün sizin gününüz olduğunu unutmamanızı ve dışarıya nasıl görünceğinizi takmamanızı öneririm ve bu sorunu gidermek içinde bugün başlamak için güzel bir fırsat, uzun vadeli bu sporu yapıp zamanla güzel sonuçlar alıcaksanızdır. Tekrardan mutluluklar dilerim.

Haklısın 1 aycıkta birşey olmaz ama süreç çok erken ama ne yapalım amacımız insanlara yardımcı olmak ,

ve arkadaşımız spor yapmıyor diye biliyorum bilgin olsun

Kullanıcı avatarı
MettÇK
VIP
VIP

Mesajgönderen MettÇK » Haziran 28th 2014, 09:56

Ectomorf'lar yanıma gelsin :)

1ay boyunca normal yediğiniz gıdaları 2 katına çıkarmanızı ve hergün buna ek olarak günde 1 hamburger menüsü tüketmenizi öneririm. En pratik ve kısa yolu bu.

Bu yöntemi sağlıksız görenlerin seslerini duyar gibiyim :)

Ama sizin herşeyi göze alacağınızı zaten biliyorum...

Kullanıcı avatarı
TRUST
VIP
VIP

Re: Sıkıntılı bir süreçteyim, yardım edermisiniz?

Mesajgönderen TRUST » Haziran 30th 2014, 08:07

Semiher yazdı:Arkadaşlar selamun aleyküm.

1.83 boyum var, 53 kiloyum. İnanılmaz bir sıkıntı bu damatlık bile oturmuyor şu an üzerime.

Diyetisyenlere gidiyorum 3 aydır hiç bir işe yaramadı resmen. Şimdi birebir bilgili arkadaşlar vardır, nasıl bu 1 ay içerisinde en azından bi 10 kilo alabilirim yardımcı olurmusunuz bilgili arkadaşlar?

10 kilo alırsan horman seviyelerin sapıtabilir benden söylemesi

Kullanıcı avatarı
I Will Be Back
forumdostu
forumdostu

Re: Sıkıntılı bir süreçteyim, yardım edermisiniz?

Mesajgönderen I Will Be Back » Haziran 30th 2014, 12:32

Semiher yazdı:Arkadaşlar selamun aleyküm.

Şimdi nasıl bir yapın var bilemiyorum ancak bunca zamandır kilo alma problemi olan biri için bir ayda on kilo alma düşüncesi pek realist bir yaklaşım olmamış anladığım kadarıyla senin kilo alman baya sorun ama olaya şu açıdan bakmanı sana tavsiye ederim.Seni seven değer veren hayatını seninle birleştirmeye karar vermiş birini bulmuşsun illa kilo alacağım diye bu insana yağlı bakımsız sağlıksız bir vücutla karşılık vermek ne kadar doğru sana tavsiyem kafan rahat olsun evlen sonrasında spora başla ve kilo dediğin şeyi biraz zor da olsa kas kütlesi olarak al çünkü senin yapında birisi eğer kiloyu yağ olarak alırsa kısa sürede geri yakacaktır yani sürekli başladığın noktaya döneceksin.Evlen işine gücüne bak ve spora başla eşinin yaptığı yemeklerle düzenli beslenmeyle zamanla çok iyi ilerlemeler kat ettiğini göreceksin Allah mutlu mesut etsin...

“Body Fitness genel” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir