Bodyfitness hakkında.

Türkiye den ve dunyadan Fitness,bodyFitness haberleri yarışmalar vb.

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
ahmet canaydin
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen ahmet canaydin » Ekim 31st 2006, 21:48

mucteba mantık senin dediğinle aynı düşünüyor ama gerçekler öyle değil bu kategori başarısızlar için umut kapısı olarak yaratılmış ben bunu gördüm bunu derim.

Kullanıcı avatarı
mucteba
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen mucteba » Ekim 31st 2006, 21:57

tabi o da sizin fikriniz anlıyorum sadece şimdi sizin dediğiniz gibi olabilir ama ilerde daha farklı hale gelebilir belki başka bir dal bile olabilir sonuçta v.g. de başta halter ve ağırlıkla beraber yürüyordu ve bir çok yerde dışlandı malesef. zaten daha sonra bu farklılık sayesinde böyle muazaam bir spor oldu, o yüzden bu kategoriyi ve ciddi olarak salt (her yönden temiz) spor yapmak isteyen insanları üzmemek için böyle bir şey düşünemem.

ÇOTANAK
Üye
Üye

Mesajgönderen ÇOTANAK » Ekim 31st 2006, 21:57

aslında ahmet haklı benzetmesinde dikkat edersenız günümüz dünyasında insanlar anlam veremedikleri ve çözüme ulaşmakta zorluk çektikleri herkonuda bir alternatif arama yoluna gitmiştir finness işide buradan doğan bir olgudur
örenegin hergün çıkan mide eğzersiz aletleri halbuku hepsi aynı fark ne hergeçengün işi basitleştirme çabası günde 3 dakikaya kadar indi olay bir işi başarmaya gücü yetmeyen insanlar için geliştirilmiş aldatmaca bir örnek daha

devlet gerekli eğitim olanaklarını sağlayamadıgı ve belli bir rant için icat ettiği ve ayrıca belli bir seviye altındaki insanları mutlu etmek için açmış oldugu açık öğretim fakultesi gibi daha birçok örnek

vucut geliştirme yapıyorsun hacim çalışmaz definasyon programı çalışırsın olay biter ama yok birde fitness açalım hafif alet çalışmasıyla yapılan spor branşı bunun için bir federasyon ödenek burdan ekmek yiyen birçok çıkar gurubu v.s

Mr.Sosa
Üye
Üye

Mesajgönderen Mr.Sosa » Kasım 1st 2006, 00:05

Body building sporunda herkesin bildiği üzere sporcunun başarısında genetik faktörlerin çok büyük etkisi vardır..Mesela bir Andreas Munzer örneği..Bodybuilding in belki de bütün gereklerini (fazlasıyla!) yerine getirmeseine rağmen hiç bir zaman en iyi olamamıştır neden? çünkü genetiği buna müsade etmemiştir..Munzer bir bodyfitness cı deil ama olayı daha iyi anlayabilmeniz için bir örnek sadece..Bu sporcu gibi azimli olan ama genetik faktörler olsun yapılan bazı yanlışlar olsun istediği başarıları yakalayamayan pek çok sporcu mevcut evet..Denildiği gibi bu sporcular için bir çıkış kapısı belki de bodyfitness...Ancak kimse bu branşın yüzkarası olduğunu idda edemez etmemelidir..

Kullanıcı avatarı
Vucutor3
Yönetim
Yönetim
İletişim:

Mesajgönderen Vucutor3 » Kasım 1st 2006, 14:43

Mr .Sosa Munzer ornegiyle cok guzel bir konuya deginmis.

Sonuc olarak genetiginiz bircok spor dalinda en ust basamagi hedefliyorsaniz cok onemli.

Bir sporcunun genetik faktorleri vucut tipi metabolizmasinin isleyis tarzi gibi etkenler vucut gelistirmede mutlak sonucu etkileyen unsurlardir.

Ben defalarca bana soran ve hedefleri yuksek olan arkadaslara acikca soylemisimdir vucut tipin budur bu nedenle hayallerini bu kadar ust sinirda tutma cunku erisecegin nokta bundan fazla olamaz demisimdir.Cunku sporcu kapasitesini mutlaka bilmeli ve ona gore kendine yon cizmelidir .Bir cok spor yetenek ister , ornek olarak basketbolcuysaniz top a hakim olucak bir yapiniz yeteneginiz olmali siz bu yeteneginiz yoksa ister 3 metre boyunda olun ister mukemmle sicrayin bir yerden sonra sizi iyi oyuncular mevkisine alicak sicramayi yapamassiniz.

Iyi kumas sampiyonlari getirir eger sizler keten den takim elbise yapmaya kalkarsaniz ne kadar iyide iscilik kullansaniz sonuc olarak kullandiniz malzeme asla o elbiseyi mukemmel yapamiycaktir.

Vucut Gelistirmenin diger sporlardan bir farkida bu sporda muthis hocalara egitimcilere takimlara fanatiklere seyircilere vesaire ihtiyaciniz yoktur . Bu spor kisinin kendiyle yarisidir kendinin seyircisi gene ilk kisidir kisinin hocasi antrenoru gene en basta kisinin kendisidir tam bir dort dortluk bireysel spordur vucut gelistirme , bunu niye hatirlattim cunku kimse kendini kandirmamalidir sinirlarini ogrenip yolunu ona gore cizmelidir.

Bodyfitness bransida bu noktada bu siniri cizebilmis arkadaslar icin cok onemli bir bransdir gerekliligi kacinilmazdir.

way-cell
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen way-cell » Kasım 1st 2006, 16:13

Evet şu bir gerçek bodyfıtness,fıtness vg den türeme birer alt sektör fakat;bu bu dallara hakaret hakkı dogurmaz bence.Ayrıca bende bodyfıtness çıyım ve bu dalı seçmemin tek sebebi kür yapmadan bir başarı elde edilebilecegidir.Şu bir gerçek ki vg de kür yapmadan başarı sağlamak imkansız!Saygılarımla....

Kullanıcı avatarı
cuneytust
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen cuneytust » Kasım 1st 2006, 17:13

herşey anatomi yapına bağlı doğuştan vücut geliştirmeye elverişli yapılar daha avantajlı

way-cell
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen way-cell » Kasım 11th 2006, 16:30

Katılıyorum hocam bir şey sorcam bu avantaj kapatabilir mi?yani vg de yok yok mu?Saygılarımla...

“Body Fitness genel” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir