1 senedir gunde 700-1000 arası mekik çekiorum ama :(

Türkiye den ve dunyadan Fitness,bodyFitness haberleri yarışmalar vb.

Moderatör: murat tahan

kerem2017
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen kerem2017 » Kasım 12th 2006, 20:15

söylemeyi unuttum birde insan metabolizması çok çabuk adapte olabilen bir düzene sahiptir. bu yüzden vücut harekete alışırsa artık ona tepki vermekten vazgeçer. bunu da göz önünde bulundur. birde hareket değiştirerek cable crunch tarzı, ayakta ve çömelerek yapılanları dene derim. kolay gelsin.

Kullanıcı avatarı
Tuna
Yarışmacı
Yarışmacı
İletişim:

Mesajgönderen Tuna » Kasım 12th 2006, 20:17

700-1000 mekik çok fazla gibi,bence tam anlamıyla daha az sayıda yapılıp düzgün çalışmayla daha ii sonuş alınabilir. hareketleri düzgün we nizami yapmaya özen göster. ii çalışmalar...

kaaneroz
BB FAN
BB FAN
İletişim:

Mesajgönderen kaaneroz » Kasım 12th 2006, 20:19

öneri için teşekkürler ama nasıl artarak yapayım mesela kaç kilodan başlayım 20 den başlamayı düşüünüodum ama bilmiorm simetriiği bozmasını istemem tabi

Mr.Sosa
Üye
Üye

Mesajgönderen Mr.Sosa » Kasım 12th 2006, 23:39

Alında karın kası denilince akla hemen mekik hareketi gelir..Karın kası da sonuçta tıpkı diğer kaslar gibi çeşitli şekillerde çalıştırılmaya ihtiyacı olan ve buna olumlu tepki veren bir kas grubudur..Mekik dışındaki hareketleri de çalışmalarına katarak bu çeşitlendirmeleri yapabilirsin..

Basit crunch
Obligue crunch
Toe Touches
Reverse Crunch
Push Throughs
Leg Pushes
Alternate Curls
Curls

Bu hareketleri birbiri ardına ara vermeden 40 ar tekrardan yapabilirsin..Toplamda 1 sette 300e yakın karın hareketi yapmış olursun ancak hareketler aynı nokta odaklı olmadığı için enerjin tükenmeyecektir..Bu şekilde yapılan karın egzersizleri seni daha çabuk sonuca götüreceği gibi simetrini de bozmadan sürdürmeni sağlar...

kaaneroz
BB FAN
BB FAN
İletişim:

Mesajgönderen kaaneroz » Kasım 12th 2006, 23:58

Mr.Sosa yazdı:
Basit crunch
Obligue crunch
Toe Touches
Reverse Crunch
Push Throughs
Leg Pushes
Alternate Curls
Curls

tesekkürler ama bunların türkceleri yok mu ,bunlardan pek anlamam ki ben :D

Mr.Sosa
Üye
Üye

Mesajgönderen Mr.Sosa » Kasım 13th 2006, 00:50

Haklısın bu tür hareketler Tr salonlarında fazlaca üzerinde durulmayan hareketler malesef bu yüzden türkçeleştirilmiş hallerine rastlamak pek mümkün olmuyor...Herkes için resimli anlatım faydalı olur sanırım..

Basic Crunch
Resim

Oblique Crunch
Resim

Toe Touches
Resim

Reverse Crunch
Resim

Push Througs
Resim

Leg Pushes
Resim

Curls
Resim

Dediğim gibi bu hareketleri kombineli halde içeren ve toplamda 300-400 hareket olacak şekilde (haftada 5 günü aşmamak şartı ile) yapılan karın egzersizleriyle sonuca ulaşabilirsin...

exselans27
BB FAN
BB FAN

Mesajgönderen exselans27 » Kasım 13th 2006, 09:06

sizlere tamamen katılıyorum vucut bir bütündür ve bu bütünün tamamını çalıştırman gerekli. budyfitnes senin için çok idealdir kaan sıkı çalışırsan sonucunu alacaksın

wolveron
forumdostu
forumdostu
İletişim:

Mesajgönderen wolveron » Kasım 13th 2006, 10:16

Bazı konulara dikkat çekmek istiyorum.Arkadaş hergün 700-1000 arası mekik çektiğini yazmış.Kas geliştirmek tamamen bir sistem içerisinde olur.Programlarınıza dikkat edin hangi hareketi hergün yapıyorsunuz.Tabiki hiçbirisini, haftalık bölünmüş programlar halinde çalışırsınız. Neden çünkü çalışılan bölge yıkıma uğramıştır ve o bölgenin dinlenerek vucut tarafından yenilenmesi beklenir.Bu şekilde gelişme sağlanır.Oysa yapılan büyük hatalardan bir tanesi mide kaslarına diğer bölgeler gibi bakılmaması.Eğer ki kardio çalışmalarına önem veriliyorsa mide çalışmasını haftalık 2 veya 3 bölüp aralara biseklet veya koşu konarak 1 er gün mide kaslarının dinlendirilmesi olacaktır.Bu şekilde hergün çalıştırılması o bölgedeki mide kaslarının küçülmesine sebep olur.Tabiki arkadaşlarında dediği gibi beslenmede büyük faktör.Eğerki daha büyük mide kasları istiyorsa proteini hiç eksik etmemesi lazım.Yoksa vucut yine gerekeni kaslardan alır ve küçülmeye devam eder.Başarılar..

kaaneroz
BB FAN
BB FAN
İletişim:

Mesajgönderen kaaneroz » Kasım 13th 2006, 10:20

Çok teşekkürler verdiğiniz bilgiler için mekiği azallttım rahatsızlık hissediyorum ama 300 e kadar indim

“Body Fitness genel” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir