Cardio nasıl olmalı

Türkiye den ve dunyadan Fitness,bodyFitness haberleri yarışmalar vb.

Moderatör: murat tahan

gürbüz
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen gürbüz » Eylül 18th 2007, 10:09

iyi 8 km hiz 45 dakika her gun yaparsan hizli tempolu yuruyus için maksimum hiz biraz fazlasi hiz kaslari yakar yag yerine, kosu için ise minimum hız biraz yukseltile bilir bence, hiz vakit iyide oncelikle yediklerine dikkat etmen lazim amac yag yakmaksa aldigin kaloriden fazlasini harcaman lazim, o zaman yag yakabilirsin kardiyodan amacin buysa yok eforu guçlendirmekse o baska

Kullanıcı avatarı
TRUST
VIP
VIP

Mesajgönderen TRUST » Ekim 9th 2007, 11:07

boğaza dikkat etmeden istediğin sonuçları alamazsın malesef

gürbüz
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen gürbüz » Ekim 9th 2007, 11:17

dün bir baslik vardi saglik bolumunde, YAG YAKIMI VE ZAYIFLAMA deye onu okumani tavsiye ederim

dazedtayfun
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen dazedtayfun » Aralık 9th 2007, 22:16

bende 20 dk cardio 20 dk bisiklet yapıyorum hoca bana böyle söylemişti yeterli olurmu demiştim olur dedi benm boy 167 kilo 90 :)

lazvegas
Üye
Üye

Mesajgönderen lazvegas » Şubat 29th 2008, 01:06

birkan yazdı:merhaba kendýnle ýlgýlý cok az býlgý vermýssýn ama ben sana genel býlgýyý aktarmak ýstýyorum.
kardýyo calýsmasý kýsýnýn yasýna ve kýlosuna gore degýsýr.bunu pratýk býr yontemle hesaplýya býlýrsýn. sayet amac yag yakýmý ýse;
220 rakkamýndan yasýný cýkardýkdan sonra 0,65 ýle carparsan kardýyo yaparken yag yakýmý ýcýn hedeflýyecegýn nabýz atým sayýsýný bulursun.dolayýsýyla mevcut nabýz atýsýna hangý hýzda ulasabýlýrsýn buna bakman lazým.aksý takdýrde yapacagýn ýdmanlar kondusyon antramanýna gýrer.surede yag yakýmý ýcýn 30 dkk az olamalýdýr. basarýlar.

aynen katiliyorum..
bir insan bukadarrmi iyi anlatir:D

şeco
Üye
Üye

Mesajgönderen şeco » Mart 5th 2008, 21:20

arkadaşlar ben verilen cevaplardan önce ağarlık sonra kardiyo yani koşu yapılsın diye çıkardım.
ısınmadan ağarlık çalışmak doğru mu?yani vücut soğukken elimize barı mı alacaz?ben yeniyim ama bana pek doğru gemedi bu. ben yarım saat ısınmadan ağarlıklara geçmiyorum. nedir doğrusu??cevaplarınızı bekliyorum.selamlar...

“Body Fitness genel” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir