Cardio nasıl olmalı

Türkiye den ve dunyadan Fitness,bodyFitness haberleri yarışmalar vb.

Moderatör: murat tahan

Desperado
Üye
Üye

Cardio nasıl olmalı

Mesajgönderen Desperado » Ağustos 15th 2007, 09:11

Merhaba. Sizce 8 KM hızında 45 dk cardio yeterlimi yaz aylarında. ve ben MFB 60 tablet kullanıyorum. Yardımcı olursanız sevnirim.

Kullanıcı avatarı
birkan
VIP
VIP

Mesajgönderen birkan » Ağustos 15th 2007, 09:55

merhaba kendınle ılgılı cok az bılgı vermıssın ama ben sana genel bılgıyı aktarmak ıstıyorum.
kardıyo calısması kısının yasına ve kılosuna gore degısır.bunu pratık bır yontemle hesaplıya bılırsın. sayet amac yag yakımı ıse;
220 rakkamından yasını cıkardıkdan sonra 0,65 ıle carparsan kardıyo yaparken yag yakımı ıcın hedeflıyecegın nabız atım sayısını bulursun.dolayısıyla mevcut nabız atısına hangı hızda ulasabılırsın buna bakman lazım.aksı takdırde yapacagın ıdmanlar kondusyon antramanına gırer.surede yag yakımı ıcın 30 dkk az olamalıdır. basarılar.

achilles
BB FAN
BB FAN

Mesajgönderen achilles » Ağustos 15th 2007, 10:36

ben cardioyu çeşitlendirmek daha iyi olur görüşündeyim 20dk koşu bandı 20 dk bisiklet vb.tabi ağırlık atrenmanı sonrası.

mhmtsngr
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen mhmtsngr » Ağustos 15th 2007, 10:46

Yaşın daha çok genç,bence ihtiyacın yok.Ağırlık çalışması senin için yeterli olur.Hiç acele etme yemene bak bu yaşlarda,ben öyle yaptım.Ama verdiğin düzen harika.haftada 3 kez bunu yapman seni bomba gibi yapar...

Desperado
Üye
Üye

Mesajgönderen Desperado » Ağustos 15th 2007, 11:32

Teşekkürler hepinize abilerim. Yalnız benim boy 1.80 kilom 87. ben 7 kilo versem yani yağ yaksam bana yeter gibi ama. sizce ağırlıkmı çalışayım yani hacim değilde şekle sokmak için ağırlıkmı çalışayım yoksa koşu falan mı yani cardio mu. sizce hangisi daha çabuk olur. ve karnımı şekle sokmak istiyorum. sizce bunun yolu sadece mekikmi ve birazda yağ karında. mekikle bunlarda erirmi. değerli bilgileriniz paylaşırsanız çok sevinirim.

achilles
BB FAN
BB FAN

Mesajgönderen achilles » Ağustos 15th 2007, 11:40

boyuna göre kilon fazla görünüyor karın bölgende yağ fazlalığın varsa her ağırlık antrenmanından sonra en az 45 dk.cardio ve diet yapmalısın.ve ağırlık antrenmanlarında tekrar sayılarını fazla tut.

ahmetk
Yeni Üye
Yeni Üye

Cardio zamanı???

Mesajgönderen ahmetk » Ağustos 15th 2007, 13:23

Kardioyla ilgili bildiklerim:

Sabah kahvaltıdan önce cardio yağ yakımını daha etkili kılar. Bu doğru mu acaba?

Bir de genelde, yağ yakımı amaçlı cardio için öneri nedir? Apırlıktan önce mi sonra mı?

Sağolun varolun

mhmtsngr
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen mhmtsngr » Ağustos 15th 2007, 13:26

Sonra yapman gerekir,mutlaka...

mhmtsngr
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen mhmtsngr » Ağustos 15th 2007, 13:27

Eklemeyi unuttum tabiki ağırlık ve cardioyu beraber yapıcaksın.Yoksa sabah akşam ayrı ayrı yapmak daha iyi..

Kullanıcı avatarı
birkan
VIP
VIP

Mesajgönderen birkan » Ağustos 15th 2007, 14:21

kardiyo ve antemanın bırlıkte oldugu gunde ıdeal olanı sabahleyın ılk iş olarak kardiyo yapmak ve ogleden sonra sonlara dogru agırlık calısması yapmak olmalı.fakat zaman buna musaıt degılse okul ıs vesaıre, aynı gun yapmamız gerıkoyorsa antremandan sonra kardıo yapmak daha dogrudur.sebebı vucut sıcaklıgımız o sırada 36,6 derecenın ustundedır bu nedenle anteman sonrası kardıyoya basladıgımızda daha yakın bır surede yag yakmaya baslarız.hemde once kardıyo yapıp enerjımızı azaltmamıs oluruz.basarılar....

“Body Fitness genel” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir