Cardio nasıl olmalı

Türkiye den ve dunyadan Fitness,bodyFitness haberleri yarışmalar vb.

Moderatör: murat tahan

Desperado
Üye
Üye

Mesajgönderen Desperado » Ağustos 15th 2007, 20:34

Sizden aldığım bilgilere göre şöyle yapacağım. Salon gittiğimde ilk olarak hacim yapmaya yarayan değilde şekle sokmaya yarayan kelebek vs. aletlerden çok tekrarlı yapıcam
ondan sonra 200 civarı mekik ve daha sonra 8 km ve 9 km hızda 1 saat 30 +30 şeklinde koşucam ve yağ yakıcı kullanıyormu. sizce bu şekilde fayda sağlarmıyım. teşekkürler.

builtman
Üye
Üye

Mesajgönderen builtman » Ağustos 15th 2007, 21:25

Salonundaki bantta nabız göstergesi var mı?
Çok hızlı ve çok uzun koşmak yağ yakmak anlamına gelmiyor.
Senin yaşında nabzını ortalama 135-150 arasında tutman lazım.
İlk 10 dakkadan sonra yağ yakımın başlar.
Kalkıp da nabzını 170-180'lere çıkarma.

Desperado
Üye
Üye

Mesajgönderen Desperado » Ağustos 16th 2007, 09:04

Evet var. Şimdi ben hızımı yani 8 km yada 9 km olmasına nabzıma göremi karar vereceğim. Benim bu yaşlarda nabızım kaç olur ve kaç km'ye eşit olur acaba. Biliyorum hızlı ve uzun koşmanın yağ yıkamı olmadığın. Nabıza göre koşacaz ve devamlı olacak. Beni bilgilendirin lütfen. Benim nabzım kaç olabilir ve kaç km'ye denk gelir hız olarak.

Kullanıcı avatarı
birkan
VIP
VIP

Mesajgönderen birkan » Ağustos 16th 2007, 09:11

Evet var. Şimdi ben hızımı yani 8 km yada 9 km olmasına nabzıma göremi karar vereceğim. Benim bu yaşlarda nabızım kaç olur ve kaç km'ye eşit olur acaba. Biliyorum hızlı ve uzun koşmanın yağ yıkamı olmadığın. Nabıza göre koşacaz ve devamlı olacak. Beni bilgilendirin lütfen. Benim nabzım kaç olabilir ve kaç km'ye denk gelir hız olarak.

1- ewet nabız atısına gore ayarlıyacaksın.
2- nabız atısını nasıl hesaplıyacaksın anlattım sana daha dün.
bu yasta bu kadar unutkan olmayın ltf.
basarılar...

Desperado
Üye
Üye

Mesajgönderen Desperado » Ağustos 16th 2007, 11:45

Benim nabzım 133 çıkıyo. Bunun hız olarak bir karşılığı var mıdır. Varsa nedir. Sizin gibi tecrübeli abilerimizden yararlanmak gerekir diil mi. İkincisi ben ilk başta ağırlık yapayım daha sonra Cardio yapayım diil mi. Şimdiden tşk.

builtman
Üye
Üye

Mesajgönderen builtman » Ağustos 16th 2007, 11:53

Ben hala hıza göre nabız belirleme mantığını anlamıyorum.
Sen nabzını kontrol edeceksin ve hızını belirleyeceksin.
Ayrıca sabit bir hız diye bir kural yok. Senin nabzın 140'a 6km hızda çıkar, benimki 5.5km'de. Ya da ben hızı 5km.'ye düşürürüm ama %8 açı ile yürürüm nabzım seninkini de geçer.
Çık koşu bandına. Hızını başta 6-6.5'a ayarla. Bka nabzına birkaç dakka sonra. Baktın nabzın düşük, ya açı ver ya hızını arttır. Senin yaşında da yağ yakımı için ortalama değer 140-160 arası olur. İster bunu %0 açı ve 7km ile yap, istersen %7 açı 6km ile yap.
Umarım ne demek istediğimi anlamışsındır.
Kolay gelsin.

Kullanıcı avatarı
birkan
VIP
VIP

Mesajgönderen birkan » Ağustos 16th 2007, 12:31

Ben hala hıza göre nabız belirleme mantığını anlamıyorum.
Sen nabzını kontrol edeceksin ve hızını belirleyeceksin.
Ayrıca sabit bir hız diye bir kural yok. Senin nabzın 140'a 6km hızda çıkar, benimki 5.5km'de. Ya da ben hızı 5km.'ye düşürürüm ama %8 açı ile yürürüm nabzım seninkini de geçer.
Çık koşu bandına. Hızını başta 6-6.5'a ayarla. Bka nabzına birkaç dakka sonra. Baktın nabzın düşük, ya açı ver ya hızını arttır. Senin yaşında da yağ yakımı için ortalama değer 140-160 arası olur. İster bunu %0 açı ve 7km ile yap, istersen %7 açı 6km ile yap.
Umarım ne demek istediğimi anlamışsındır.
Kolay gelsin.

bende o yuzden kesın bır hız belırlemedım zaten.cardıyo da eses olan nabız atımı yakalamaktır.bu kısının yasına ve kılosuna gore degısr.egımı ve suratı mevcut nabız atsısnı yakalamak ıcın kısı kendısı ayarlıacaktır. cesıtlı varsayonlar olabılır duz veya egımlı gıbı.
İkincisi ben ilk başta ağırlık yapayım daha sonra Cardio yapayım diil mi

bence ogle yap.ama
benım onerım yasın daha cok genc antremanlarında fazla kendını zorlama
yapıyorsan dıyetıne dıkkat et bence yeterlıdır.

Desperado
Üye
Üye

Mesajgönderen Desperado » Ağustos 17th 2007, 17:32

Abiler son olarak programımı şöyle belirledim. Nabzımı ölçtüm. Programım şöyle.

50 x 3 Göğüs için ileri geri itme aleti adını bilmiyorum.
15 x 3 Butterfly

25 x 3 Omuza çekme
ve sonra 45 dk 8.5 km hızda koşmak. ve ayrıyaten yağ yakıcı kullanıyorum. programımda eklemem gereken bişi varsa lütfen söyleyin. cardio zamanı ileride yükselecek.

builtman
Üye
Üye

Mesajgönderen builtman » Ağustos 17th 2007, 17:44

Ben anlamadım? Tüm programın bu mu?? Yani 2 göğüs ve 1 sırt hareketi mi? Ve 50 tekrar mı???

Kullanıcı avatarı
birkan
VIP
VIP

Mesajgönderen birkan » Ağustos 18th 2007, 08:52

Abiler son olarak programımı şöyle belirledim. Nabzımı ölçtüm. Programım şöyle.

50 x 3 Göğüs için ileri geri itme aleti adını bilmiyorum.
15 x 3 Butterfly

25 x 3 Omuza çekme
ve sonra 45 dk 8.5 km hızda koşmak. ve ayrıyaten yağ yakıcı kullanıyorum. programımda eklemem gereken bişi varsa lütfen söyleyin. cardio zamanı ileride yükselecek.

boyle program olmaz calıstıgın salonda hoca hoca yokmu. yag yakıcı daha bu yasta kullanmaı onermıyoru.hatta kesınlıkle kullanma.

“Body Fitness genel” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir