BİLEK KASLARI HAKKINDA

Türkiye den ve dunyadan Fitness,bodyFitness haberleri yarışmalar vb.

Moderatör: murat tahan

MOSAD
Yeni Üye
Yeni Üye
İletişim:

Mesajgönderen MOSAD » Şubat 7th 2008, 20:44

Farklı bir öneride bulunacağım.
http://www.hepsiburada.com/search.aspx?sText=powerball
bu linkteki aleti alabilirsen eğlenceli bir şekilde bileğini kuvvetlendirebilirsin. Oyuncak gibi duruyor ama gerçekten etkili bir çalışma sağlıyor ve stres atmak için bire bir ;)

FFG
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen FFG » Şubat 7th 2008, 21:32

bende bilek güreşinde iddalıyımda şunu demek istiyorum eğer rakibin kolunu lat makinası gibi düşünüp işi triceps e werirsek yenmemiz daha kolay olacaktır aynen bileğini yere yaklaştırman gibi.ama çoğu kişi direk omuz kaslarıyla yyenmeye çalışır bu da zordur

arjenn
Üye
Üye

Mesajgönderen arjenn » Şubat 7th 2008, 22:33

bench sehpasının ucuna otur dostum..dirseklerini bacaklarının icinde kalacak sekilde tut ve sehpaya yapıstır..barı iki elin kavra ve bilekten indir kaldır..sonra ters tutarak yap.. bi de bi ipe ağırlık bağla ve diğer ucunada bi sopa bi demir tutmak için.. sonra kollarını hiç bükmeyecek sekilde ileri uzat ve sarmaya basla..bunlar etkili oluyo gercekten..

MOSAD
Yeni Üye
Yeni Üye
İletişim:

Mesajgönderen MOSAD » Şubat 7th 2008, 23:13

arjenn yazdı:bench sehpasının ucuna otur dostum..dirseklerini bacaklarının icinde kalacak sekilde tut ve sehpaya yapıstır..barı iki elin kavra ve bilekten indir kaldır..sonra ters tutarak yap.. bi de bi ipe ağırlık bağla ve diğer ucunada bi sopa bi demir tutmak için.. sonra kollarını hiç bükmeyecek sekilde ileri uzat ve sarmaya basla..bunlar etkili oluyo gercekten..

evet güzel bir çalışma ağırlık bağlayıo sopa ile çevirmek (wrist roler)

bi tanede ben tavsiye edim. Barı ayakta iken kalçanın arkasında tut avuç içi kalçandan arkaya doğru bakacak şekilde. Sonra bilek hareketi ile kol dirsek falan sabit şekilde iken barı kalça hizasında kaldır çok az tut indir. Buda güzel bir egzersizdir.

dazedtayfun
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen dazedtayfun » Şubat 10th 2008, 00:49

arjenn yazdı:bench sehpasının ucuna otur dostum..dirseklerini bacaklarının icinde kalacak sekilde tut ve sehpaya yapıstır..barı iki elin kavra ve bilekten indir kaldır..sonra ters tutarak yap.. bi de bi ipe ağırlık bağla ve diğer ucunada bi sopa bi demir tutmak için.. sonra kollarını hiç bükmeyecek sekilde ileri uzat ve sarmaya basla..bunlar etkili oluyo gercekten..

saolun arkadaşlar bunları yapıyorum ve bu iki hafdtadır çok tempolu bi şekilde triceps yapmaya başladım etkisi müthiş taş gibi hissediyorum bu vücutla kendimi :D

“Body Fitness genel” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir