Kol Kası icin yardım?

Türkiye den ve dunyadan Fitness,bodyFitness haberleri yarışmalar vb.

Moderatör: murat tahan

HaLiTCaN
Yeni Üye
Yeni Üye
İletişim:

Kol Kası icin yardım?

Mesajgönderen HaLiTCaN » Ocak 20th 2008, 22:47

Kol kaslarımın gelişmesi icin Kac kg agırlıkla baslamam lazım? saygılarımla...

Starcan
VIP
VIP

Mesajgönderen Starcan » Ocak 20th 2008, 23:14

Kol kasları yada başka bölgedeki kasları geliştirmek için kaslra yeterli baskı uygulanacak bir ağırlık seçilir. Bunun standart'ı yoktur. Benim kuvvetim dumbbell curl de 25kg ağırlıkla 12 tekrar yapma gücüne sahiptir senin kuvvetin ise 30kg ağırlıkla 12 tekrar yapabilme durumun vardır. Birbaşkası ikimizden de güçsüzdür ve ancak 18kg kaldırabilir. Bu durum kişiden kişiye değişir.

Ağırlıkları alıp denemen gerekir. Mesela denemek için bir ağırlığı al ve kaldır. varsayalım ki 20kg ağırlığı 8 kere başarabildin(son kuvvetini harcayarak). hedefimiz 12 tekrar olduğundan dolayı senin 15kg ağırlığına düşmen gerekir. Az gelirse kg mı artırırsın. Kısacası ayarlamayı sporcunun kendisi yapar. Yoksa 80kg sporcular 20 kaldıracak ve 60kg dakiler 10kg kaldıracak diye bir kural olamaz.

Kullanıcı avatarı
serkoza
Üye
Üye

Mesajgönderen serkoza » Ocak 21st 2008, 16:19

ağırlık seçimi tamamen senin kuvvetinle alakalı soru saçma olmuş

HaLiTCaN
Yeni Üye
Yeni Üye
İletişim:

Mesajgönderen HaLiTCaN » Ocak 21st 2008, 17:57

Moonstar bilgilendirdigin icin cok tşk ederim saygılarımla....

Kullanıcı avatarı
sasos
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen sasos » Ocak 21st 2008, 19:56

serkoza yazdı:ağırlık seçimi tamamen senin kuvvetinle alakalı soru saçma olmuş
soru neden saçma olsunki..arkadaş bilmiyor ve öğrenmek için soruyor.asıl öğrenmemek saçma..

HaLiTCaN
Yeni Üye
Yeni Üye
İletişim:

Mesajgönderen HaLiTCaN » Ocak 21st 2008, 22:27

Ben cevap vermek istememiştim.Sadece sizden bilmedigim konularda yardım istiyorum o onun ayıbı.saygılarımla....

way-cell
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen way-cell » Ocak 21st 2008, 22:44

Bakın arkadaşlar hepimiz bu spora başlarken tecrübeli büyüklerimize onlara komik gelen veya saçma gelen sorulare sormuşuzdur bunun güzel yanı ögrenme istegidir.Halitcan küçük bir arkadaşımız ve bu spora hevesli soruları abeste olsa "saçma" gibi ibareler kullanarak cevap vermek dogru değil lütfen üzlubumuza dikkat edelim çünkü burası saygın bir forum.
Halitcan,soruna gelince gerek kol gerek gögüs gerekse diger adele gruplarını çalıştırırken başlangıçta çok hafifi yani kaldırabilecegin kiloların altında kilolarla çalışırsın 2 hafta sonra kaldırabilecegin kadar seni fazla zorlamayacak kilolarla çalışmalrına devam edersin ve ilk ay sonrası artık yavaş yavaş zorlamaya başlarsın kaldırılan kilolar kişide kişiye değişir sen bu kriterlere göre kilolarını belirlersin ilk 1 ay zaten amaç hamlık atılması nefes düzeninin oturtulması salon adabı ve hareketlerin yapılışını kavramaktır.Umarım faydalı olmuştur.Saygılarımla...

lazvegas
Üye
Üye

Re: Kol Kasý icin yardým?

Mesajgönderen lazvegas » Şubat 29th 2008, 01:00

HaLiTCaN yazdı:Kol kaslarýmýn geliþmesi icin Kac kg agýrlýkla baslamam lazým? saygýlarýmla...

1.egz.
en iyi egzersizlerden biri bu: (kusura bakma daha iyi resim bulamadim)
10 / 3 yapabiliyosan beli agirlik bagla öyle dene;)

Resim

2.egz.
10 - 15 kg (yeni basladiysan) 8-12 / 3
Resim

3.egz.
8-10 / 3

Resim
Resim

bunlari 3-4 hafta boyunca yap ..

“Body Fitness genel” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir