Nasıl bir metot uygulayayım?

Türkiye den ve dunyadan Fitness,bodyFitness haberleri yarışmalar vb.

Moderatör: murat tahan

MAVİŞEHİR
Yeni Üye
Yeni Üye

Nasıl bir metot uygulayayım?

Mesajgönderen MAVİŞEHİR » Ocak 27th 2008, 17:39

Herkese merhaba!

Ben 8 senedir spor yapıyorum ve en az 10 çeşit diyet uyguladım. poruda çok değiştirdim yaptım. Aslında itiraf edeyim ki hiçbirisinden memnun değilim. Voleybol-tenis-fitnes-yüzme sporlarını yaptım ve hepsindede iyiyim. Fitnessi 4-5 senedir haftada 4 kere yapıyorum. Yüzmeyi ayda 2 kere. tenisi yazları haftada 2 kere ama kışları ayda 1-2 kere olursa oluyor. Voleybol da arkadaşlarda ayda bir çağırırsa oynarız.

Masa başında çok duruyorum ve bazen diyette yapsam kilo alabiliyorum. Yapım buna çok müsait. Doğru beslenme ve doğru idmanla bu oluyor en son onu denedim. Ama beslenmede az çok hata yaptım sanki.
Şimdi ben 170 boyunda ve 68kilodayım. yani son 3 ay'da strsliydim ve diyet ile sporda yapmama rağmen 9kg aldım.
Antrenörle ve uzmanlar bana destek verirlerse tekrar güzel progrma girmek isitiyorum. Eski programı yazayım.

haftada 3 gün fitnese gidiyorum ve koşu bantı ve aerobic yapıyorum. hjatta hocadan çok süper aerobi yapma kapasitem var artık profesyonel olduk. Ağırlıklarla çalışmıyorum. Sadec bazı makinelerde haftada bir kere çalışıyorum.

beslenmem bana göre çok iyi gibi. Hepsini yazayım.

Sabah( saat 06.30):
1 porsiyon kellogs

Sabah ile öğle arası(09.30):
1 tane elma

Öğle vakti(12.00):
2 tane meyveli yoğurt

öğleden sonra (15.00):
brokoli çorbası
diyet salata

Akşam (17.00)
bir avuç karapirinç
100gram somon balığı( bazen levrek bazende hindi göğsü)
1 tane meyveli yoğurt

Akşam snrası( 20.30)
Diyet bisküvi 50gram
%100 portakal suyu 2bardak (350ml)

Gece yatarken(22.00)
Ülker light süt(50 yağ) 2 bardak (350ml)

Antrenmna ben saat 18.45 te ya da 19.00 da gidiyorum. saat 20.00 gibi bitiyor. şöyle yaım saat sona da akşam sonrası hafif şeyler yiyorum.

bu konularda yenide değilim. uzun zamandır herşeyi denedm ve yapıyorum. Sadece uzmanların fikrini almak istiyorum. malum insan her seferinde birşeyler öğreniyor.
sağolun....

“Body Fitness genel” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir