2012 IRP RAW Powerlifting Dünya Şampiyonası..

Powerlifting tanitim kurallar yarismalar rekorlar sporcular.

Moderatör: murat tahan

m.tuğral
Yeni Üye
Yeni Üye
İletişim:

Mesajgönderen m.tuğral » Kasım 29th 2012, 09:39

murat senin kuvvetini biliyorum eylül ayında macaristanda dünya şampiyonası var nasip olursa katılacağım tabii türkiyeyi temsil etmek isteyen güçlü arkadaşlarıda yanımda görmek benim en büyük arzum bu spor dalı biliyorsun türkiyede bilinmiyor ve resmiyeti yok bizim şahsi çabalarımızla cılızda olsa bir şeyler yapmaya çalışıyoruz şimdiye kadar 4-5 tane uluslararsı müsabakalara katıldık çok yeni olmamıza rağmen son dünya şampiyonasında 3 madalya çıkardıkı gürcistanda takım halinde 3. olduk senin gibi güçlü kardeşimiz çok var inanıyorum zaten bizim insanımızın bünyesine uygun bir spor tek sorun sponsor ve destek macaristan olayını eylül ayı açısından ciddi olarak düşün senin gibi güçlü bir kardeşimizin dünya şampiyonasında yarışması ve derece getirmesi bu branşın türkiyede iyi noktalara gelmesinde çok büyük katkısı olur diğelim hiç bir şey olmadı sen müsabakacı birisin o zevki birde ağırlık yarışmasında tadmış olursun güzel bir anı olarak kalmış olur hayatında

Yüksel Bayram
VIP
VIP

Mesajgönderen Yüksel Bayram » Kasım 29th 2012, 09:41

valla fikir güzel mikrofon sende Kumsuz :)

Kullanıcı avatarı
kumsuz
Yarışmacı
Yarışmacı
İletişim:

Mesajgönderen kumsuz » Kasım 29th 2012, 11:39

Murat abı bu sene vucut gelıştırme bransında bı yarışma yapmaya odaklandım ılk amacımı gerceklestıreyım once power kısmına daha kolay adapte olabılıyorum

Kullanıcı avatarı
kumsuz
Yarışmacı
Yarışmacı
İletişim:

Mesajgönderen kumsuz » Kasım 29th 2012, 11:42

yuksel abı ankara da bı salon projemız var sımdıden soyleyeyım sana da

Yüksel Bayram
VIP
VIP

Mesajgönderen Yüksel Bayram » Kasım 29th 2012, 12:04

kumsuz yazdı:yuksel abı ankara da bı salon projemız var sımdıden soyleyeyım sana da

hayırlısı olsun İnşallah güzzel fikir burdan tüm ankaralı forumdaşlara duyurulur..Kumsuzun salonu illaki farklı olacaktır :)

Kullanıcı avatarı
Kemal Siren
VIP
VIP

Mesajgönderen Kemal Siren » Kasım 29th 2012, 22:28

Detaylar?

Kullanıcı avatarı
kumsuz
Yarışmacı
Yarışmacı
İletişim:

Mesajgönderen kumsuz » Kasım 30th 2012, 08:50

hangi detaylarr

Kullanıcı avatarı
Cem Coduroglu
forumdostu
forumdostu
İletişim:

Mesajgönderen Cem Coduroglu » Kasım 30th 2012, 09:58

İlgilmi cekip bir araştırayım dedim sanırım dünya rekoru 467 kg
http://www.youtube.com/watch?v=IxtkUI5Wsnw buyrun link

Kullanıcı avatarı
kumsuz
Yarışmacı
Yarışmacı
İletişim:

Mesajgönderen kumsuz » Kasım 30th 2012, 10:20

benlar yeleklı olanlar sanırım farklı murat abı daha ıyı bılırr ama

m.tuğral
Yeni Üye
Yeni Üye
İletişim:

Mesajgönderen m.tuğral » Kasım 30th 2012, 14:19

şimdi şöyle açıklayayım bu videodaki 3 ply bench shirt ile yapılan arkadaşlar bunlar bench press için üretilmiş gömlekler 1 ply si var 2 ply si var ve 3 pl si var bizimki raw bench press yarışmasıdır yani gömlek kullanılmadan yapılan bench press yarışlarıdır şöyle anlatayım ikisinin antreman şekilleri bile değişiktir eğer gömlekleri yani bench shirti iyi kullanırsanız 1 plyde tabii en iyi kullanan için 50 kg daha fazla basabilirsiniz 2 ply de en iyi kullanırsaniz 100 kg daha fazla basabilirsiniz 3 ply de en iyi kullanırsaniz 120 -150 kgma kadar daha iyi basabilirsiniz kendimden örnek vereyim ben 1 ply tişört 200 kg raw yaptığım zaman rixos otelini düzenlediği yarışmada 1ply bench shirt ile 250 kg bastım yani raw bench press farklı ekipmanlı bench press farklı ekipmanlıda kendi arasdında farklı 1 ply benc yarışmaları var 2 ply bench yarışmaları var 3 ply bench yarışmaları var size bir örnek olarak araştırırsanızda rusların ünlü şampiyonu vilademir maxsimov raw bench pressteki rekoru 270 kg 2 ply bench shirt kullanarak yarıştığı yarışmadaki derecesi ise 400 kg tabii şuda anlaşılması bu bench shirtler yani bench gömlekleri de giyilir giyilmez dereceler artacak diye bir şey yok kullanmasını yani tekniğini iyi kazanmakta önemli bizde şu anda bench gömleği olan sdporcu olmadığından değerlendirirken kendi,mizi rawa göre değerlendirmeliyiz

“Powerlifting” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir