maksimum kaç bench press sabiliyorsunuz

Powerlifting tanitim kurallar yarismalar rekorlar sporcular.

Moderatör: murat tahan

murat tuğral
Üye
Üye

Mesajgönderen murat tuğral » Temmuz 18th 2007, 10:44

kumsuz kardeş maşallah daha önceden seni youtube da seyretmiştim inşallah vucut geliştirme gibi değerli bir sporda 1. olursun fakat powerlifting ve bench pressin ülkemiz gençlerine bir yola tanıtılması gerek bir açıdan ata sporu olan powerı hiç bir çıkar gözetmeksizin faliyete geçirmeliyiz şimdilik iletişim yoluylada olsa bir hareketin başlamasına inan seviniyorum zamanla bir gelişme içerisine gireceğine inanıyorum ileride sen de hazır olduğunda istanbulda bir yarışma düzenleyebiliriz çalışmalarında başarılar

Kullanıcı avatarı
kumsuz
Yarışmacı
Yarışmacı
İletişim:

Mesajgönderen kumsuz » Temmuz 18th 2007, 11:40

cok sağol murat.ağır kiloyu severim.ağır calışmaya da döneceğim yine.ufak tefek sakatlıklard avar.onlarda diet dönemind egecer insalalh

Guardian
BB FAN
BB FAN

Mesajgönderen Guardian » Temmuz 18th 2007, 12:33

bende kumsuz abinin videosunu burada gördüm resiminden baya merak ediyordum cidden inanılmaz kilolar dönüyor..

Cagdas
VIP
VIP

Mesajgönderen Cagdas » Temmuz 19th 2007, 00:04

murat abi süper basıyosun gerçekten..
yanlız birşey merak ediyorum ağır kiloya bende meraklıyım şuanda sırf body olarak giiyoruz salon hocamla hiç konuşmadım bu power olaylarını ama power antremanları nasıl oluyo ? yani deişik antremanlar olduu söyleniyo setler fln..

Kullanıcı avatarı
kumsuz
Yarışmacı
Yarışmacı
İletişim:

Mesajgönderen kumsuz » Temmuz 19th 2007, 06:52

malesef Türkiye d epower idmanlarını tam olarak bilen insann sayısı az.ben vucutcuyum sadece vucut geliştirme idmnaları yapıyorum.zaman içinde kaldırdığım kilolar arttı.özel bir sey yapmadım.sadece ağır kilo basmayı severdim..

murat tuğral
Üye
Üye

Mesajgönderen murat tuğral » Temmuz 19th 2007, 08:33

bench press için bildiğim birkaç program ilk öcelikle hepimizin bildiği piramit sistemi basit ama ilk uygulamada iyi bir artış sağlamakta ayrıca 3set 5 tekrar veya 5set 3tekrar yöntemi zorlandığınız ağırlıklarla bir başka sistemde yüzde 90 3set 2tekrar yüzde 80 2set 3tekrar ve en son 5tekrar hafta sonu çıkış en yüksek basılabilen kiloya girilir tabii bunların yanında en önemli hareketlerden dar bench press close grip sırt ve omuz çalışmaları ayrıca yarışma antremanlarıda mevcut 16 haftalık program 10 haftalık program gibi onlarıda zamanla yazacağım vucut geliştirme içinde yanlışsa düzeltin en iyisi piramit sistem

Kullanıcı avatarı
bodybuilder
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen bodybuilder » Temmuz 19th 2007, 16:19

Benim kilo 78 bastığım bench 135 kiloma göre iyi olduğunu düşünüyorum.Powerlifting sporuna olan saygımsa çok büyük nedenine gelince tamamen kişilerin kendiyle savaşı bu spor .

murat tuğral
Üye
Üye

Mesajgönderen murat tuğral » Temmuz 19th 2007, 17:24

gerçekten kilona göre çok iyi bir derece 135kg zaten bastığınız bu kilo raw yani ekipman kullanmadan gerçekleştirdiğiniz bir derece sadece yarışma amaçlı yapsanız ve ekipman kullansanız çok yüksek dereceleri rahatlıkla basabilirsiniz çalışmalarınızda başarılar

Muscle-Turka
Üye
Üye

Mesajgönderen Muscle-Turka » Nisan 4th 2008, 19:23

Agir basmak kaslarin gelismesinede cok fayda getiriyor. Ha buna karsi cikanlar cok . O beni ilgilendirmez. Ben arastiramalarimda ve kendimde denedim zaten. Yok arnold böyle demis hasan hüseyin söyle demis beni enterese etmez. 1980lerden sonra basladik. önce 100kg basardigimizda güclü oldugumuzu sandik. Sonra 150kg basardik. 175kg yaptigimizda profesyonellerle bir dönem ayni yapiyorduk. Hatta Dennis james amatördü ve ben ondan 15kg fazla yapiyordum. Sonra o beni yine gecemedi :-)
200kg basardigimizda tamam dedik en güclüsüyüz. Strongmancilige bayiliyorum ve 4 senede power ve strongmacilikle calistim. O zamanlar Bench de 225kg 3 tekrar yapmistik. Simdi ancak 185kg la calisiyoruz. Artik vucut kaldirmiyor zorlanmaya.

Kendi kilosunu basan lar güclüdür. Onlara güclü sporcu diyebilirsin. kendi kilosunun iki katini yapanlarinda elini öpün. Daha fazlasini yapanlarida omuzlarinizda tasiyin. tasiyabilirseniz tabi.

Muscle-Turka
Üye
Üye

Mesajgönderen Muscle-Turka » Nisan 4th 2008, 19:23

Agir basmak kaslarin gelismesinede cok fayda getiriyor. Ha buna karsi cikanlar cok . O beni ilgilendirmez. Ben arastiramalarimda ve kendimde denedim zaten. Yok arnold böyle demis hasan hüseyin söyle demis beni enterese etmez. 1980lerden sonra basladik. önce 100kg basardigimizda güclü oldugumuzu sandik. Sonra 150kg basardik. 175kg yaptigimizda profesyonellerle bir dönem ayni yapiyorduk. Hatta Dennis james amatördü ve ben ondan 15kg fazla yapiyordum. Sonra o beni yine gecemedi :-)
200kg basardigimizda tamam dedik en güclüsüyüz. Strongmancilige bayiliyorum ve 4 senede power ve strongmacilikle calistim. O zamanlar Bench de 225kg 3 tekrar yapmistik. Simdi ancak 185kg la calisiyoruz. Artik vucut kaldirmiyor zorlanmaya.

Kendi kilosunu basan lar güclüdür. Onlara güclü sporcu diyebilirsin. kendi kilosunun iki katini yapanlarinda elini öpün. Daha fazlasini yapanlarida omuzlarinizda tasiyin. tasiyabilirseniz tabi.

“Powerlifting” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir