herşey yanlış

Vucut Gelistirme , Bodyfitness ve Fitness camiasinda neler oluyor , kim kiminle nerede ne yapti :)

Moderatör: murat tahan

polatyucel
Üye
Üye

Mesajgönderen polatyucel » Mayıs 10th 2006, 11:57

Alper arkadaşımıza şunu söylemek istiyorum; doping yapıp benim hakkımı yiyorsunuz diyor, DİĞERleri de doping yapıp bizim hakkımızı yiyor ve yurtdışında bu işten para kazanarak yaşıyorlar çünkü çok sayıda özel yarışma düzenleniyor ve sponsorların katılımıyla para ödülleri konuyor. Biz, ülkemizde şampiyonaya gittiğimizde, yol harcırahı veriyor federasyon o da ilk 4 yada 5 e girersen verilen harcırahı duysan gülersin, ben utancımdan buraya yazmak istemiyorum.

İlaçları kullanan veya kullanmayan herkes ilaçların zararlarını biliyor onu tartışmak istemiyorum ama nasıl DİĞER şampiyonlar birçok şeyi göze almış ve yaptığının da karşılığını alabiliyorsa bizlerde almak isteriz. İşte burda görev federasyona düşüyor; hernekadar bir kazaya uğramışsa da halter ve güreş federasyonlarımzda olduğu gibi; bilmem anlatabildim mi..

bu federasyon kurulmuşsa hem kuralları hemde sporcuların
haklarını korumak için kurulmuştur.başka bir açıklama varmı

demişsin, yukarda anlatabileceğim kadarıyla yazdığım gibi, federasyon sporcusunun hakkını koumuyor ki

alperburdaydi
Üye
Üye

Mesajgönderen alperburdaydi » Mayıs 10th 2006, 12:06

federasyon daha yeni kuruldu bundan öncede kapatılmıştı biraz işler yürür hale gelse herkes şikayetlerini bildirir çözüm yoluna gidilir.ben sana bu konuda yanlış sölüyosun demiyorum müsabıklar yarışmaya katılıyo bilmem ne kadar para harcıyo ama karşılığında bir kuru madalyayla dönüyor.biraz federasyonumuz açık kalsa şikayetlerimize karşılık bulmaya başlarız sanıyorum.halterde güreşte başarıları duyuldu ödüller arttı.yanlış sölediğim.bizde kendi başarılarımızla öne çıkalım devlette destek olsun bize.dopingi herkes yapıyo ama mesele zaten belli etmemekte.

port
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen port » Mayıs 10th 2006, 13:59

arkadaşlar bence taner arkadaşım çok güzel açıklamış özel yarışmalar çoğaldıkça belki bizimde sarfettiğimiz emekler ortaya çıkacak. ama yarışmaları önlemenin amacı ne bilemiyorum hiçte mantıklı sebepler bulamıyorum.... ha bide melek ekinin adını kullanmak söz konusu değil sevgili bahadır ,söz konusu aslında onunda olayın tam içeriğini bilmeden yorum yapması.eğer iyice araştırırsan anlarsın ok. hepinize saygılar.

Kullanıcı avatarı
kumsuz
Yarışmacı
Yarışmacı
İletişim:

Mesajgönderen kumsuz » Mayıs 10th 2006, 15:33

2004 milli takım secmeleri yapılmıştı.secilen bir de arkadasım vardı.avrupa şampiyonasına gidecekti.1 ay daha formunu bozmadan hazırlık yaptı.son hafta arkadasıma ödenek olmadığından milli takım gitmiyor dendi.kendi imkanları ile gitmek zorunda kaldı.Gecen bir ay süre için de de bir allahın kulunun aramadığı en azından form durmunu bile soranın olmadını söylemişti.ayrıca federasyon yeni kurulmadı sanırım en azından 15 senedir var.kimsenin hakkını filan koruduğu filan da yok.bu işin özelleşmesi şart.

alperburdaydi
Üye
Üye

Mesajgönderen alperburdaydi » Mayıs 10th 2006, 16:33

İYİ SİZ YAPIN DEVLEY KAPATSIN OLURMU.herşeyi nasıl bu kadar basit görmeyi başarabiliyosunuz.size devlet ve anayasalardan bahsediyorum uymayanlara hapis para veya bir sürü ceza verilen çok büyük yaptırımı olan kurallar.federasyon 15 senedir faal mi yoksa bir açılıp bir kapanıyormu.siz anlamıyorsunuz süreyy ayhan yarış kazandı ödeneği kaptı hamza yerlikaya olimpiyat şampiyonu oldu ödeneği kaptı.siz sihirli değnek bekliyorsunuz bir devletten ödenek kapmak o kadar kolay değil.artık klupler yok veya bodyi sevenler dernerği diye bişey yok dernekler klupler kapandı federasyonlar kuruldu artık böle dönüyo dünya.siz lafla peynir gemisini ancak 500 ytl lik ödüller için kovalarsınzız bide üstüne peşin fiyatından sizi kandırırlar bi güzel.siz bu sporu çok kötü yerlere sürüklüyorsunuz.

polatyucel
Üye
Üye

Mesajgönderen polatyucel » Mayıs 10th 2006, 16:56

bu sporu çok kötü yerlere sürüklüyorsunuz.

Alper, zaten sporumuz pek iyi yerlerde değildi; federasyonunda bu sporu daha iyi yerlere getirmek için özel yarışmaları engellemesi bence çok garip. Bugün 500ytl ödül olur seneye daha fazla öbür sene daha fazla...

Yurtdışında bu spor kötü yerlere mi sürüklenmiş acaba?

Benim senden anlamadığım, iş özelleşince denetim kalkıyo mu sanıyorsun..

Spora gerektiği önemi vermeyen ülkemizin federasyonuna ne kadar ödenek verebileceğini tahmin edebiliyorsundur, para olmadan bizim sporumuzu devam ettirmek çok güç. Biz o yüzden özelleşmek istiyoruz. Özel yarışmalar, sponsorlar, paneller vb. bu sporu içinde olması gereken şeylerdir. Asıl bunlar yoksa, spor köstekleniyor demektir.

Kullanıcı avatarı
Vucutor3
Yönetim
Yönetim
İletişim:

Mesajgönderen Vucutor3 » Mayıs 10th 2006, 16:58

Oncelikle tum okuyanlara selamlar...

Alper,

Yaizlarini okuyorum bazi mesajlar vermeye calisiyorsun genelde uyelerin mesajlarina cok nadir yorum yaparim cunku bir yonetici olarak bunu yapmak zorundayim.Ancak soz konusu olan benim sporum oldugu zaman herkes gibi bende konusmak zorundayim.

Oncelikle bu su andaki federasyonun islevi bitmistir.Bir federasyon YARISMAYA HAZIR 90 SPORCUYU yaristirmamak icin elinden gelen herseyi yapiyorsa Baskaniylada koltuguylada ismiylede tukenmistir.

O federasyon sporcusu olmadan ayakta duramaz bu mumkun degil ancak senelerce bunun tam tersi sporculara empoze edilmis,oysaki o makaminda o federasyonunda orda olma nedeni bizleriz oncelikle bunu bi anlayin.

Sporumuzun bir federasyonu var , ne kadar guzel olmasi gerekende bu bizi temsil edicek organizasyonlara yon verecek bi olusum.Ancak bu olusum senelerdir bambaska yonlerde gidip sporcuyla bir turlu paralel olamamis.Kultur egitim seviyesi yuksek bir cok sporcu hevesle bu sporu yapmak icin beklerken rezaletleriyle herkesi sogutmuslar.

Bunlari cok yazdim uzatmiycam.

Yurt disina bakalim bir tek IFBB mi var, hayir bir cok federasyon ve bir cok sponsor destegiyle yapilan ozel yarislar var.Olmasi gerekende budur BIR SPORCU ICIN EN ONEMLI HEDEF YARISABILMEKTIR SIZ BUNU SAGLAYAMIYORSANIZ bunu daha fazla konusmaya gerek yok ARTI YAPILACAK VE 90 SPORCUNUN YARISACAGI BIR YARISI IPTAL ETMEK ICIN CIRPINIYOR VE BUNU BASARIYORSANIZ SIZ KENDI IPINIZI KENDINIZ CEKTINIZ DEMEK OLUYOR.

xxxxxxxx yapildi butun sacma sapan engellemelere dedikodulara ragmen yapildi.90 hazir sporcudan ancak 20 yakini bundan faydalanabildi digerleri ne yazikki bir cogunun yanliz yonledirmesi ve kusturulmesiyle bundan yararlanamadi.

TURKIYE CUMHURIYETININ ILK OZEL VUCUT GELISTIRME YARISMASI NUTRIMAX CUP YAPILDI.Buyuk yaziyorum cunku bu bir devrim bunu daha sonra daha iyi analiz etme sansini bir cogunuz bulacaksiniz.

Bundan sonrasi cok acik IFBB VEYA SU BU organizasyon veya ozel yarislar hic farketmez sporcu yarisacak yaristirilacak hic kimse bir federasyon la sinirli kalmak zorunda degil heleki boylesine yonetilen bir federasyonla.

Herkes sunu iyi anlamali burasini tekrar yaziyorum bu federasyon SPORCU icin orda bize hizmet etmek icin simdi soruyorum size bu nasil hizmet???
En son Vucutor3 tarafından Mayıs 10th 2006, 17:03 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

alperburdaydi
Üye
Üye

Mesajgönderen alperburdaydi » Mayıs 10th 2006, 17:01

ama bu işi birlik olarak yaparsak herkes yararlanır ve herkes bu sporu daha şevkle yapar demek istediğim özel sektörü bırakalım federasyon ayarlasın sorada gidelim yarışmamıza girelim çıkalım bu kadar.şu anda yapılan her yarışma yasal değil yasalara aykırı devlet buna karşı durumda.anlat istediği bu böle devam ederse gene başımız yanıcak.

Kullanıcı avatarı
Vucutor3
Yönetim
Yönetim
İletişim:

Mesajgönderen Vucutor3 » Mayıs 10th 2006, 17:04

Hayir alper devlet SPORCUSUNUN yaninda duru sen merak etme...

alperburdaydi
Üye
Üye

Mesajgönderen alperburdaydi » Mayıs 10th 2006, 17:06

BAKIn sürekli yazıyorum devlet federasyon başkanına bu yarışma yapılamaz diye yazı gelirse ve karşılığında ceza var derse siz ne yapardınız.tüm sporcuları ömür boyu men mi ettirirdiniz yoksa bir yarışamaya katılmadan kurtarmayımı tercih ederdiniz.

“Vucutcu.coM paparazzi” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir