Kıvanç karnı için günde 500 mekik çekti

Vucut Gelistirme , Bodyfitness ve Fitness camiasinda neler oluyor , kim kiminle nerede ne yapti :)

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
themaninblack
forumdostu
forumdostu

Kıvanç karnı için günde 500 mekik çekti

Mesajgönderen themaninblack » Eylül 26th 2011, 11:50

arkadaslar ben takip etmiyorum ama belki takip eden vardir kuzey-guney dizisini. ben de tevafuk etti bi sekilde bir kismini seyretttim dizinin. kivanc tatlitug'un durumu herkesin dikkatini cekmistir. kisa surede iyi sayilabilecek
bi vucut yapmis.

dipnot.tv sitesinde tatlitug'u calistiran kisilerle roportaj yapilmis.
bazi noktalar bizim bilip inandiklarimiza ters geldi.
sizin yorumlarinizi da bekliyorum..

"Kıvanç karnı için günde 500 mekik çekti"

* Kıvanç Tatlıtuğ ile yolunuz nasıl kesişti?

Karen: Kıvanç Bey, Ara Karanfil’den boks dersi alıyordu. Ara’nın ofisi bizim üstümüzde. Ara, bir gün isim vermeden, bir müşterisine beslenme konusunda yardımcı olmamı istedi. Ben de görüşmeden kimseye diyet programı yazamayacağımı söyledim. Bunun üzerine beni ve Tony’yi Kıvanç Bey’in evine davet ettiler. Sonrasında Tony onun çalıştığı spor salonuna giderek, kendisine yardımcı oldu. Beslenme programı ile ilgili olarak da ya o buraya geldi, ya ben onun evine gittim.

* Karın kaslarında sizin emeğiniz ne kadar? Kendisine nasıl bir program uyguladınız?

Karen: Size iki resim göstereceğim. Kıvanç Bey bize böyle geldi, 1 ay sonra böyle oldu. Ben bunları veremem ama siz gözlemlerinizi yazabilirsiniz. (İlk fotoğrafta zayıf ama kassız bir adam var, ikincisi mevcut durum) Önce beslenmesini komple değiştirdik. Çünkü doğal yoldan zayıf vücuda kas koymak çok zordur.
Tony: Ben kendisiyle beş hafta boyunca, haftanın beş günü, günde iki saat kadar çalıştım. Yine askeri kamp eğitimini uyguladım. Kendi vücut ağırlığıyla nasıl antrenman yapabileceğini öğrettim. Kardiyo hiç yapmadık. Çok fazla kardiyo kas dokusuna zarar verir. Şınav, mekik, squat gibi hareketlerle başladık. Çok mekik çekti. Karnı için günde neredeyse 500 mekik çekiyordu. Kollar ve omuzlar içinse şınav...

* Peki beslenmesi için ne önerdiniz?

Karen: Bir iki doğal vitamin takviyesi yaptık. Süt ürünlerini, içkiyi ve işlenmiş gıdayı kestik. Yani her tür ekmek, makarna, pizza, sosis, müsli her tür paket gıdasını hayatından çıkardık. Yerine doğadan gelen tavuk, hindi, kırmızı et, tahıllar, baklagiller, meyve ve sebze koyduk. Kırmızı et ve meyveyi çok tüketmedi ama... Akşam erken yatması da önemli bir koşuldu. Ne kadar iyi beslenirseniz beslenin, iyi uyumadığınız zaman vücut yağ tutar. 5-6 hafta bu programı uyguladık.

* Her isteyenin öyle karnı olabilir mi?

Karen: Olur. Çok disiplinli çalışmak, doğru egzersiz yapmak ve doğru beslenmek yeterlidir.

Dizi setlerinde oyunculara spor yaptırıyoruz

* Hizmetleriniz arasında “artist eğitmenliği” diye bir şey var. O ne?

Tony: Sanatçıların sağlıklarıyla ilgileniyoruz. Setlerde doğru beslenmelerini sağlıyoruz. Sporu da sette yaptırıyoruz. Amerika’da setler böyledir. Biz de işin bir parçası oluyoruz. Ayrıca vokal koçluğu yapıyorum. Mesela sanatçıya merdiven inip çıkarken, yani çok ağır kardiyo yaptırırken şarkı söylettiririm. Nefesini açmasını sağlar, sesini kullanmasını öğretirim.

* Siz de antrenman sırasında caz söylüyormuşsunuz galiba...

Cazı antrenmanın temposu düşerken söylüyorum. Ağır bir antrenmandan sonra rahatlıtıcı oluyor. Bir de albümüm var.

* Türkiye’de kimlere sanatçı danışmanlığı yapıyorsunuz?

İzin almadan isim veremeyiz. Burcu Esmersoy’u söyleyebiliriz, o ismini kullanmamıza müsaade etmişti.

Karen Hill’in altın kuralları
1. Tabağınızdaki yiyeceklerin hepsinin doğadan gelmiş olması gerekiyor.
2. Meyvelerin tek başına yenilmesi gerekir. Yemekten sonra asla meyve tüketmeyin.
3. Karbonhidrat alımının saat beşte kesilmesi gerekiyor.
4. Akşam yemeği günün en hafif yemeği olmalı.
5. Süt ve süt mamüllerinden uzak durun. İnek sütü inekler içindir, insanlar için değil.
6. Gece yarısı on ikiden evvel olan saatler uyku için en kaliteli saatlerdir.
7. Sporunuzu sabah erken saatlerde yapın. En yüksek verimi öyle alırsınız.
8. Vitamin D seviyenizi test ettirin.
9. Omega 3 ile Omega 6 seviyelerini test ettirin.
10. Vücut besinsiz kalırsa tatlı krizine yol açar.

http://www.dipnot.tv/12393/Kivanc-Tatli ... geldi.aspx

hipno
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen hipno » Eylül 26th 2011, 14:33

kıvançı çok abarttılar be abi benim tandığım bir çok insan var sporla uğraşmamasına rahmen kıvançtan çok daha iyi bi mide ve dolgun göğüs sırta sahip olan iyi hoş bi fiziği var ama nasıl yaptı nasıl yaptı diğe üstüne gidilmesi saçma geldi bana sonuçta azimli ve sabırlı her insanın çok rahat bi şekilde ulaşa bilceği vücut yakında kıvanç bu ilacı kullandı diye bişiler salarlar piyasaya

Kullanıcı avatarı
themaninblack
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen themaninblack » Eylül 26th 2011, 14:58

burdaki asil mevzu kivanc'in durumu degil bence. roportajda hocalarin yaptigi aciklamalar..

Kullanıcı avatarı
castro
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen castro » Eylül 26th 2011, 16:24

bence de abarttılar zamanın da twilight'daki taylor lautner'e de takmışlardı.

hipno
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen hipno » Eylül 26th 2011, 18:11

500 mekik çok fazla geldi bana açıkcas hemde haftanın 5 günü

HeavyDuty
VIP
VIP

Mesajgönderen HeavyDuty » Eylül 26th 2011, 18:29

Resim

kıvanç gibi olmak kolay yılmaz morgül gibi 16 parça karın kası yapsında görelim :D :D :D :D :D :D

hipno
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen hipno » Eylül 26th 2011, 19:16

:D geçen 100 kat iyiyim ondan salonda herkez beni izliyor diodu :D onlar kaburga deilmi :D

Kullanıcı avatarı
biyologcem
VIP
VIP

Mesajgönderen biyologcem » Eylül 26th 2011, 20:18

altı üstü 5 hafta değilmi.deneyin oluyormu olmuyormu görelim.oluyorsa bizde uygularız.500 mekiği gözüm pek kesmiyor benim şahsen

carismatic
VIP
VIP

Mesajgönderen carismatic » Eylül 26th 2011, 20:29

Abi zamanında haftanın minimum 4 günü çekerdim 100X5 şeklinde. Fazla vakit harcamaktan başka bir şey değil. Bel fıtığı yapar insanı. En iyisi crunch. Ama karın kaslarımın en sağlam ve diri olduğu zaman 20 kg ağırlıkla 30X4 mekik çektiğim dönemdi.

Kullanıcı avatarı
TRUST
VIP
VIP

Mesajgönderen TRUST » Eylül 27th 2011, 12:32

2,3,6,7 maddelere katılmıyorum

“Vucutcu.coM paparazzi” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir