Evde Bar ve Dumbell ile Yapılabilecek Program (Yardım)

Antrenman program teknikleri Program örnekleri ve sizin antrenman programlarınız .

Moderatör: murat tahan

Vinsinity
Yeni Üye
Yeni Üye

Evde Bar ve Dumbell ile Yapılabilecek Program (Yardım)

Mesajgönderen Vinsinity » Aralık 8th 2014, 03:34

Merhaba arkadaşlar bir çok siteyi araştırdım hep ilgisiz diktatör arkadaşlar yüzünden konularımı kapattılar. Burada daha çok yardım edildiğini gördüm konu açmak istedim.

Yaşım 21 ve gün içinde 9-17 arası dersim olduğu için okuldayım ve 17-23 arası çalıştığım için gün içerisinde cumartesi pazar haricinde (Cumartesi ve pazar 17.00'a kadar boşum) boş günüm yok. Evime ayarlanabilir ağırlıklı dumbell seti, uzun bar ve barfiks barı aldım. İnternette araştırdıklarım kadarıyla bunlar genellikle yeterli oluyor.

Fakat eksik kısımı ise aşağıda belirttiğim program üzerinden açıklayacağım,

1. Gün
Omuz - Göğüs(İlave Kas Grubu)

2.Gün
Kol - Sırt(İlave Kas Grubu)

3.Gün
Göğüs - Omuz(İlave Kas Grubu)

4.Gün
Sırt - Kol(İlave Kas Grubu)

5.Gün
Karın ve Bacak

Şimdi bu programı buldum internette ve şöyle bir eksiğim var Göğüs için araştırdığım zaman 100lerce hareket var hangilerini baz alıp yapmalıyım. Ya da abilerimin kardeşlerimin bana önerebileceği evde dumbell, bar ve barfiks barı ile çalışabileceğim program var mı. Üst vücudum 15 yaşındaki bir çocuğunki gibi dar ve zayıf artık biran önce başlayıp vücudumu toparlamak istiyorum. Lütfen gören arkadaşlar bana biraz yardımcı olabilir mi.

Kullanıcı avatarı
MettÇK
VIP
VIP

Mesajgönderen MettÇK » Aralık 8th 2014, 08:06

Göğüs için 1 açma 1 press tekniğini uygulayabilirsin, bu genel bir yöntemdir örn.

Bench press- Dumbell fly - Incline bench press - Dumbell pullover gibi...

Ayrıca zamanın kısıtlı ve günün yoğun geçtiği için, idmanlarında yüksek ağırlık düşük tekrar çalışmanı önerebilirim. İyi forumlar...

Vinsinity
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen Vinsinity » Aralık 10th 2014, 01:11

Genel olarak önerebileceğiniz bir program yok mu acaba?

Kullanıcı avatarı
Serdar_esp
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen Serdar_esp » Aralık 10th 2014, 09:47

Bir incele bakalım,

Her bölge için 4 egzersiz seç, ilk sette hafif zorlanarak 14 tekrar yapabileceğin ağırlık seç 4'er set 8-10 tekrar yap.

Dumbbell Exercises

“Vücut Geliştirme Antrenman programları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir