protein tozu ne zaman hazırlanmalı?

Protein Tozları

Moderatör: murat tahan

ZombiEscobar
Üye
Üye

protein tozu ne zaman hazırlanmalı?

Mesajgönderen ZombiEscobar » Aralık 2nd 2013, 23:40

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Spor salonu müdavimi biri olarak kafama takılan bir soru var. Çalışma bittikten sonra protein tozu kullanıyorum, tozun içerisinde kreatin de bulunmakta. Protein tozumu salona gitmeden önce evde hazırlıyorum yaklaşık 90 dk gibi çalıştıktan sonra tüketiyorum. Acaba protein tozunu besin değerlerinde bir azalma olurmu. Kreatin de de nasıl bir etki olur. Sizin tavsiyeniz nedir. Nasıl ve nezam hazırlarsam daha verimliolur?

Onur Atakan Doğan
VIP
VIP

Mesajgönderen Onur Atakan Doğan » Aralık 3rd 2013, 00:16

Shakerda kuru bir halde dursun spor bitince suyu katıp içsen daha iyi olur etkisi azalır diyemeyiz ama taze olması daha iyidir.

merterkan
Yeni Üye
Yeni Üye

Re: protein tozu ne zaman hazırlanmalı?

Mesajgönderen merterkan » Ocak 29th 2017, 18:54

ZombiEscobar yazdı:Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Spor salonu müdavimi biri olarak kafama takılan bir soru var. Çalışma bittikten sonra protein tozu kullanıyorum, tozun içerisinde kreatin de bulunmakta. Protein tozumu salona gitmeden önce evde hazırlıyorum yaklaşık 90 dk gibi çalıştıktan sonra tüketiyorum. Acaba protein tozunu besin değerlerinde bir azalma olurmu. Kreatin de de nasıl bir etki olur. Sizin tavsiyeniz nedir. Nasıl ve nezam hazırlarsam daha verimliolur?

Bende sizin gibi yapıyorum bu konuyu birçok hocaya da sordum besin değerlerinde herhangi bir azalma olmayacaklarını söylediler.Şu konuda var eğer protein tozunu süt ile hazırlıyorsan zaten kesinlikle antrenmandan önce hazırlamamanı tavsiye ederim için rahat etmeyecekse toz saklama kabıyla götürüp antrenmandan sonrada yapabilirsin

Onur Atakan Doğan
VIP
VIP

Re: protein tozu ne zaman hazırlanmalı?

Mesajgönderen Onur Atakan Doğan » Ocak 30th 2017, 21:08

Değerlerinin azalması değilde protein tozunda asıl önemli olan kana karışma süresi o yüzden su ile tüketmek antreman sonrası kana karışma işini hızlandıracaktır.

“Protein Tozları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir