Weider Power Whey Hakkında Bilgi

Protein Tozları

Moderatör: murat tahan

Zaym1n
Üye
Üye

Weider Power Whey Hakkında Bilgi

Mesajgönderen Zaym1n » Ocak 6th 2014, 22:31

Merhaba arkadaşlar

Weider Power Whey hakkında yorumlarınız nelerdir ektomorfum ve hacim kazanmakta fazlasıyla zorlanıyorum.

İşin hikaye kısmı (yani detaylarıyla anlatmak istediğim).
[php]Daha önce weight gainer bölümünde konu açmıştım, ne tavsiye edersiniz diye ve optimum serious mass almıştım salona gitmeye başladıktan 2 hafta sonra. Spora başladığım ilk ayın sonunda 7 kilo almıştım weight gainer sayesinde birkaç kilo ve durmadan karbonhidrat, protein ağırlıklı beslenerek toplamda 7 kilo aldım. Şuan 2. ay bitmek üzere aradaki 1 ay boyunca herhangi bir supplement kullanmadım ve neredeyse 1 kilo bile almadım hatta şu aralar kilo bile vermiş olabilirim emin değilim. Kaldı ki max ağırlıkta çalışmaya çalışıyorum, her birkaç saatte bir yemek yiyorum karbonhidrat ve protein ağırlıklı yinede birkaç kilo bile alamadım bu ay. Tabi ki her ay kilo alıp 3-5 ayda 85-90 kiloya çıkmayı planlamıyordum ancak hiç kilo alamayınca yeniden weight gainer kullanmak istedim. Yine optimum serious mass alacaktım ancak spor salonundaki hocalarımdan birisi weider power whey önerdi hacim kazanmak için bunu kullanmalısın çok başarılıdır şeklinde. Bunu söyleyen hoca yarışmalara katılan bir hoca olduğundan dolayı almaya meyilliyim yinede forumdakilerin görüşünü almak istedim. Yorumlarınız nelerdir? Ürünü bu sömestr tatilinde alıp kullanmayı düşünüyorum hem 3 aylık bir süre geçmiş olacak spora başlayalı hem tatil dönemi olduğu için rahatlıkla içmem gereken saatlerde içebileceğim.[/php]

Kullanıcı avatarı
MettÇK
VIP
VIP

Mesajgönderen MettÇK » Ocak 7th 2014, 08:25

Kilo alımın durduysa bu kesinlikle supplement ürünü kullanmadığın için deil (!)...

2 ay spor yapan birine Weider'ı satmaya çalışan hocaya da buradan sevgiler ve saygılar yolluyorum (!)...

Senin başka bir sorunun var dostum bişeyleri yanlış yapıyor olmalısın, ne olduğunu sen söyleyeceksin.

Kullanıcı avatarı
muscledude
VIP
VIP

Mesajgönderen muscledude » Ocak 7th 2014, 09:20

Zamanın insanı kendini hoca zanneden bir kaç kısım bu arkadaşada denk gelmiş :)

Allah ıslah etsin

Onur Atakan Doğan
VIP
VIP

Mesajgönderen Onur Atakan Doğan » Ocak 7th 2014, 18:32

Kaliteli karbonhidrat tüketimini artırman sana wheyden dahada katkı sağlayacaktır.

Zaym1n
Üye
Üye

Mesajgönderen Zaym1n » Ocak 8th 2014, 00:34

Kullanmam sakıncalı mı yoksa gereksiz mi? Birkaç aylık sporcu için fazla mı?
Bana da fazla gibi geldi ancak söylediğim gibi söyleyen hoca yarışmalara katılan birisi ve supplementler konusunda bilgilidir diye düşünüyorum.

Bu arada kısaca nasıl beslendiğimden bahsedeyim.

Birkaç saatte bir az veya çok önemli değil bir şeyler yemek üzerine hareket ediyorum. Çoğunlukla ton balığı, spordan 1-2 saat önce pilav veya makarna, spor sonrası tavuk pilav, günde 1 bazen 2 yumurta beyazı (bu kadar az yumurta yememin sebebi normalde yumurtayı hiç sevmem ve yemem sırf protein değeri yüzünden zorla yiyorum). Genelde bu şekilde kolayı hiç, fastfooduda çok fazla tüketmem ancak arada sırada fastfood yiyorum. Bunun dışında birkaç günde bir kırmızı et, 1-2 haftada bir alabalık. Net ve kesin hesaplamalar yapmıyorum ancak günlük 3000 kaloriyi geçmeye çalışıyorum.

Ancak dediğim gibi hiçbir değişim yok 1 aydır. Supplement kullanmalı mıyım? Yoksa başka bir çözüm yolu var mı?

Onur Atakan Doğan
VIP
VIP

Mesajgönderen Onur Atakan Doğan » Ocak 8th 2014, 00:49

Öncelikle acele etmemelisin. Düzenli bir şekilde dediğin gibi beslenmeye devam etmelisin. Supplementlerin etkisi 1/10 biraz daha sabırlı ol bu spor sabır işi. Şuan bir çözüm yolu yok. 1 ayda mükemmel sonuç alamazsın. Supplementler mucize değil kolaylıktır. 100 metrelik bir yolda 10 metre avantaj sağlar. Süreci hızlandırır. Sağlam idman sağlam beslenme sonra whey. Ama dediğim gibi supplement kullanmadanda güzel vücut yapabilirsin. Şart değil ama çok istiyorsan imkanında varsa kullabilirsin. Tabi supplementin yanında iyi bir beslenmende olmalı tek başına fayda etmez.

Kullanıcı avatarı
MettÇK
VIP
VIP

Mesajgönderen MettÇK » Ocak 8th 2014, 08:06

-Protein alımını hesapla ve yeterli aldığından emin ol. kgx2gr

-Karbonhidrat alımınıda arttır dostum makarnayı pilavı çoğalt.

-Antrenman programını değiştirebilirsin...

-Yumurtayıda yemeye çalış, yumurtanın kas gelişimine olan faydası, Hocanın (!) fahiş fiyattan satmaya çalıştığı weider tozdan daha fazla...

Zaym1n
Üye
Üye

Mesajgönderen Zaym1n » Ocak 8th 2014, 16:38

Supplement kullanmak istememin sebebi tabiki beni birkaç ayda şişirsin hemen kaslanırım demek için değil, sadece aylık belirli bir seviyede ancak sürekli olarak gelişmek istiyorum. Zaten ektomorf vücut yapısında olduğum için kaslarım diğer vücut tiplerine göre daha yavaş gelişiyor.

Amacım kesinlikle acele etmek değil, ancak devamlı olarak gelişmek istiyorum. Örnek vermek gerekirse mesela bu ay kollarım 28cm ise gelecek ay 29 olsun omuzlar 118 ise gelecek ay 120 olsun gibi. Bu ay tekrar ölçtüm sadece omuzlarda gelişim var geriye kalan her yer aynı, kaldı ki daha fazla zorluyorum kendimi geçen aya göre.

Makarna pilavı artırmaya çalışırım yine yumurtayı da artırmaya çalışacağım. Şunu da belirteyim benim bu ürünün satın almamın hocaya herhangi bir etkisi yok maddi anlamda. Alacaksam ya internet üzerinden ya da perakende olarak alacağım.

@Onur Atakan Doğan
Son olarak bu ürünü alıp kullanırsam herhangi negatif bir getirisi olmayacaktır değil mi? İnternette çok az yorum var bu ürünle ilgili ve neredeyse hepsi çok iyi olduğu yönünde. Bu da cezbediyor insanı. Bu yüzden kullanıp, denemek istiyorum. Ne kadar kullanmalıyım günde kaç veya antrenman günlerinde kaç?

Kullanıcı avatarı
MettÇK
VIP
VIP

Mesajgönderen MettÇK » Ocak 8th 2014, 20:25

Zaym1n yazdı:Supplement kullanmak istememin sebebi tabiki beni birkaç ayda şişirsin hemen kaslanırım demek için değil, sadece aylık belirli bir seviyede ancak sürekli olarak gelişmek istiyorum. Zaten ektomorf vücut yapısında olduğum için kaslarım diğer vücut tiplerine göre daha yavaş gelişiyor.

Amacım kesinlikle acele etmek değil, ancak devamlı olarak gelişmek istiyorum. Örnek vermek gerekirse mesela bu ay kollarım 28cm ise gelecek ay 29 olsun omuzlar 118 ise gelecek ay 120 olsun gibi. Bu ay tekrar ölçtüm sadece omuzlarda gelişim var geriye kalan her yer aynı, kaldı ki daha fazla zorluyorum kendimi geçen aya göre.

Makarna pilavı artırmaya çalışırım yine yumurtayı da artırmaya çalışacağım. Şunu da belirteyim benim bu ürünün satın almamın hocaya herhangi bir etkisi yok maddi anlamda. Alacaksam ya internet üzerinden ya da perakende olarak alacağım.

@Onur Atakan Doğan
Son olarak bu ürünü alıp kullanırsam herhangi negatif bir getirisi olmayacaktır değil mi? İnternette çok az yorum var bu ürünle ilgili ve neredeyse hepsi çok iyi olduğu yönünde. Bu da cezbediyor insanı. Bu yüzden kullanıp, denemek istiyorum. Ne kadar kullanmalıyım günde kaç veya antrenman günlerinde kaç?

Beslenmen yerindeyse, sen yine serious mass kullanmaya devam et dostum ilerleyen zamanlarda proteine geçersin, senin için şu anda en doğrusu bu...

Zaym1n
Üye
Üye

Mesajgönderen Zaym1n » Ocak 8th 2014, 21:19

Beslenmem yerinde değil yani tam yapabildiğim günler sıkıntı yok ancak çoğunlukla ya zaman bulamıyorum yemeğe ya da basit şeylerle geçiştiriyorum. Sadece haftasonları düzenli oluyor onun dışında okul günleri biraz sıkıntılı olabiliyor. Weider Power Whey hacime yönelik dendiği için cezbediyor beni. Ancak yararı olmayacaksa yine serious mass kullanıcam sanırım. Ancak Weider içinde de karbonhidrat var yeterli değil midir?

“Protein Tozları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir