protein tozu önerisi

Protein Tozları

Moderatör: murat tahan

Rötar
Üye
Üye

protein tozu önerisi

Mesajgönderen Rötar » Nisan 6th 2014, 09:44

Merhaba arkadaşlar
Yaklaşık 4,5-5aydır spor salonunda ağırlık çalışıyorum bu süreden öncede yaklaşık 6-7aylık bi diyet ile yaklaşık 25kilo verdim.
Yemek konusunda kendime acımam yani kendimi dizginliyebiliyorum.Mesela bana yararlı olacak şeyleri yerim tadına tuzuna değilde besindeki protein,lif,karbonhidrat değerlerine bakarım.
bu 5aylık süreçte hemen hemen her antreman çıkışı yağsız tavada tavuk göğsü,yumurta,pirinç lapası vs. şeyleri tükettim.Tuzu ve şekeri unu hayatımdan çıkardım tamamen,Ancak 2haftada 1 yüksek lifli tam buğday ekmeği alır onu yerim
Yemekleri kendim pişirdiğim için beslenmeme dikkat ederim.
Protein tozunun harikalar yaratacağı görüşünde değilim.Her zaman önceliğim kendi beslenmem olacak.Ama arkadaşlarımın ısrarı sonucu aklıma girdi protein tozu fikri.
Şuanda 1.98boyunda 95kilo civarındayım 19yaşındayım
Öncelikle beslenmeme dikkat ettiğim için protein tozunu da önerirmisiniz ?
Birde önerdiğiniz bi marka varmı Genelde okuduğum yazılarda herkes 20-30 lirada olsa ucuz olsun mantığıyla birşeyler arıyor.
Bende tam aksini düşünüyorum sonuçta kendi vücudumuza yatırım yapıyoruz.
200lira civarı dahada fazla olabilir içindeki değerler bakımından kaliteli bi marka arıyorum.
önerilerinizi bekliyorum

Kullanıcı avatarı
MettÇK
VIP
VIP

Mesajgönderen MettÇK » Nisan 6th 2014, 10:10

Yeni başlayanlara genelde önermiyoruz ama dinlemeyip alacam diyosan; Ultimate Prostar.

Rötar
Üye
Üye

Mesajgönderen Rötar » Nisan 6th 2014, 11:04

MettÇK yazdı:Yeni başlayanlara genelde önermiyoruz ama dinlemeyip alacam diyosan; Ultimate Prostar.

hocam zaten yazıda belirttim ben kullanmayı düşünmüyordum.Arkadaşlar bastığım kiloların vücut olarak karşılığını alamadığım için kullanmamı önerdi bende araştırıyorum.Yani illa kullanıcam diye bir şey yok.
Ayrıca salonda ki hocalar genelde 2-3aylık devamlı spor yapanlara bile öneriyor tozu

Kullanıcı avatarı
MettÇK
VIP
VIP

Mesajgönderen MettÇK » Nisan 6th 2014, 11:44

-Bastığın kiloların karşılığını protein tozu aldığın zaman, alacağını mı düşünüyor o arkadaşlar(!) ?, beslenmeni bi gözden geçir sorun yoksa idman sisteminde bi sirkülasyon yap tamamdır.

-O paraya güzelce tavuklar, kırmızı etler, yumurtalar, sebzeler al 3 ay sonra aynaya bak...

(Bu salondaki hocalar(!) ve arkadaşlar(!) için sert bi makale yazacam bu gidişle...)

Muhteris
VIP
VIP

Mesajgönderen Muhteris » Nisan 6th 2014, 16:52

Bastığın kiloların vücut olarak karşılığını almak ne demektir yau maalesef bi çok kişi kas gelişiminin sadece çok ağır çalışarak gerçekleştirebileceğini sanıyor bu onları belli bi noktaya kadar güçlendirir ve belli bir noktaya kadar kas gelişimi sağlayacaktır evet ama kasların limitini zorlamak yerine kaldırdığın ağırlıkların limitini zorlaramaya çalışırsan belli bi noktaya gelir orda olduğun yerde sayarsın

Rötar
Üye
Üye

Mesajgönderen Rötar » Nisan 6th 2014, 18:38

Muhteris yazdı:Bastığın kiloların vücut olarak karşılığını almak ne demektir yau maalesef bi çok kişi kas gelişiminin sadece çok ağır çalışarak gerçekleştirebileceğini sanıyor bu onları belli bi noktaya kadar güçlendirir ve belli bir noktaya kadar kas gelişimi sağlayacaktır evet ama kasların limitini zorlamak yerine kaldırdığın ağırlıkların limitini zorlaramaya çalışırsan belli bi noktaya gelir orda olduğun yerde sayarsın

hocam hareketi bozmadan yapabileceğim tekrar sayısına göre maksimum ağırlığı seçiyorum yani 5-10kilo fazlasını basmak için hareketin genetiğini bozanlardan değilim yanlış anlaşılmasın.Ağır çalışmanın yanında doğru pozisyon ve doğru tekrar sayısınında öneminin farkındayım

“Protein Tozları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir