Creatine

Creatin

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
bosbottin
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen bosbottin » Şubat 12th 2011, 20:56

GNC iyi markadır kreatinide kalitelidir on numara

Kullanıcı avatarı
umur35
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen umur35 » Mart 6th 2012, 21:17

Arkadaşlar idman sonrası wheyi sütle alan biri bu karışıma birde kreatin eklersek bir sorun olur mu?
Yada direk şöyle sorayım kreatini süt ile tüketmekte bir sakınca var mıdır, emilim/yararlanım konusunda negatif etki yapar mı?

Kullanıcı avatarı
Juniorarnold
VIP
VIP

Mesajgönderen Juniorarnold » Mart 6th 2012, 21:32

Benimde zamaninda cok sormak istedigim bir soruydu bu ama suan creatine mohohydrate kullanmiyorum idman sirasinda size on kullaniyorum susatmasi disinda iyi bir urune benziyor 5 gundur kullaniyorum 3 5 gune tam neye yaradigini anlarim ama patlayici gucde yardimci oluyor insana

moothy
BB FAN
BB FAN

Mesajgönderen moothy » Mart 6th 2012, 22:43

umur35 yazdı:Arkadaşlar idman sonrası wheyi sütle alan biri bu karışıma birde kreatin eklersek bir sorun olur mu?
Yada direk şöyle sorayım kreatini süt ile tüketmekte bir sakınca var mıdır, emilim/yararlanım konusunda negatif etki yapar mı?

idman sonrası whey'i sütle almanın mantıgı nedir?

Kullanıcı avatarı
Adem Palta
forumdostu
forumdostu
İletişim:

Mesajgönderen Adem Palta » Mart 6th 2012, 22:46

Bende sütle alıyorum

Kullanıcı avatarı
The Mechanist
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen The Mechanist » Mart 6th 2012, 22:52

Creatinin kullanım şeklinde süt ile tüketmeyiniz diye uyarı oluyor genelde.

moothy
BB FAN
BB FAN

Mesajgönderen moothy » Mart 6th 2012, 23:06

idman sonrası protein suyla alınmalıdır arkadaşlar,süt emilimi geciktirir

Kullanıcı avatarı
umur35
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen umur35 » Mart 6th 2012, 23:09

Valla kardeşim aradım taradım kendimce internetten konu hakkında bilgi bulabileceğim kaynakları ama yok, bir kimse de kreatin sütle tüketilir mi diye kafa yormamış herhalde...

Umarım cüneyt, murat hocalarımız; kemal abi, serhat vs gibi dostlarımız mesajımı görür de bizi aydınlatırlar konu hakkında bilgi sahibi iseler.

Çok kafama takıldı çünkü, gerek yükleme döneminde gerekse sonraki günlük kullanımda idman sonrasına denk gelen bir kreatin oluyor. İdman sonrası wheyi sütle içen biri bu durumda ne yapmalı?

Kullanıcı avatarı
umur35
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen umur35 » Mart 6th 2012, 23:30

moothy yazdı:idman sonrası whey'i sütle almanın mantıgı nedir?

moothy yazdı:idman sonrası protein suyla alınmalıdır arkadaşlar,süt emilimi geciktirir

Moothy sütle almamın mantığı şu; 330 ml süt ile alıyorum hem 10 gram ekstra protein hemde whey casein karışımı oluyor ki bunu o kadarda kötü kabul etmiyorum. Öyle profesyonel olmak gibi bir derdimde yok içindeki whey süt yüzünden kana 10,15 dk geç karışacakmış filan takmak pek doğru değil bence günümüzde.

Şu var ki whey zaten sütün içinde tam çözülmüyor hatta bekletirsen dibe çöker yani ayrı ayrı dururlar. Bu durumda süt wheyin emilimini sandığın gibi saatlerce geciktirmez diye düşünüyorum. Bir miktar geciktirir ama midede de protein tozumuz ayrı sütümüz ayrı sindirime uğrar diye tahmin ediyorum zira o yaptığımız karışım çok homojen değil.

Ayrıca günümüzde myofusion syntha6 vs gibi blend proteinler oldukça övülürken benim wheyi bir miktar caseinle almam bana güzel bir taktik gibi bile geliyor. Onlar whey ve casein karışımı formülleriyle övünüyorlar. Dergiler sürekli sadece whey değil whey ve casein karışımı (hatta whey/egg/casein/soy karışımı) idman sonrası sadece wheyden daha iyi diyor.

Sonuç olarak;
Artıları; 10 gram ekstra protein, m&f'te sürekli bahsedilen ve faydası övülen whey casein karışımı protein alma durumu, anabolik duruma bu sayede daha çabuk girip daha uzun süre kalınması
Eksisi; içindeki wheyin kana biraz daha geç karışması

Ha tabiki idman sonrası en iyi şey whey hidrolizat yada whey izolattır hemen kana karışırlar ama bırakayımda onları müsabıklar kullansın. :)
Benim ne podyum hedefim, ne o kadar maddiyatım var. Zaten ben sadece idman sonrası whey kullanırım geri kalan beslenmem hep normal et/süt/yumurta üzerinedir. Bir kutu whey bana 4 ay gidiyor. :)

The Mechanist yazdı:Creatinin kullanım şeklinde süt ile tüketmeyiniz diye uyarı oluyor genelde.

Ben hiçbir yerde göremedim kardeşim biraz detaylı yazar mısın, hangi markada, hangi yazıda, hangi sitede filan gördüğünü?

Süt ile kreatin alımında kreatinin vücutta yararlanımında bir sorun olur mu, bu sorun sütün hangi özelliğinden kaynaklanır?
Öğrenmeye çalıştığım bunlar.

Haa üstte wheyi sütle almanın rahatlığını savunuyorsun burada gelmiş bunu kafaya takmışsın diyebilirsiniz ama bu da benim huyum bilmek bilmek ve bilmek istiyorum. Bilginin sonu yok, ne kadar bilsek de aslında hiçbir şey bilmiyoruz deyip bu özlü sözle mesajımı noktalıyorum. :)

Kullanıcı avatarı
Kemal Siren
VIP
VIP

Mesajgönderen Kemal Siren » Mart 7th 2012, 00:12

Cok ilginc bir soru.. Daha once hic aklima gelmemisti bu sut-kreatine meselesi. Ben de biraz bakindim ve elle tutulur bir sey bulamadim. Sadece forumlardaki milletin dayanaksiz sahsi fikirleri var.

Eger laktoz hazmetme problemin varsa belki beraberinde aldigin kreatini de kullanamadan atilmasi sozkonusu olabilir. Onun disinda aklima gelen bir olasi problem yok.

Ben kreatinden hic bir verim alamiyorum bu yuzden de deneyip hangi metod iyidir, hangisi kotudur anlamam imkansiz. Eger sen kreatinden fayda goruyorsan birkac hafta sutle dene bence ve sonuclari bizimle paylas. Hepimiz birsey ogrenmis oluruz..

“Creatin” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir