Creatine

Creatin

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
umur35
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen umur35 » Mart 8th 2012, 19:53

"Sen ne kadar anlatırsan anlat, anlattığın karşıdakinin anladığı kadardır." gibi bir söz vardı ne kadar doğru.
Ben içimin rahat etmesini istemiyorum anlamak zor mu, kaldı ki bir akıllı sen değilsin bende biliyorum içimin rahat etmesi için ne yapmam gerektiğini. Anlamak istemediğin bir diğer noktada şu; zaten içim rahat.

Sadece merak ettiğim bir konu var ve sorumu cıvıtan alay eder gibi üslupla soruyla alakasız cevaplar atan birileri var.
Ben bir soru soruyorum bilgin yoksa, yapıcı değilsen ve dalga geçer gibi mesaj atarsan cevabını alırsın gayet açık. Uzatmaya da gerek yok.

Arkadaşlar böyle insanlarla uğraşmak yerine keşke daha önceden işi bilen birine danışsaymışım direk buraya sormadan, yersiz yere sinirleri germek isteyen çok piyasada.
Ama madem yazdık soruyu her şeye rağmen ulaştığım cevabını da yazayım.
Belki benden başka merak edenlerde vardır.

Genrise firmasının genel müdürü Sadık Bey ile iletişime geçtim ve kendisinden aldığım cevaplar aşağıda;

-Soru malum kreatin ve süt konusu.

+Creatin monohydrate , tek su molekülü içerdiğinden yağda çözünmesi çok çok azdır. Süt yağlı bir içecek olduğundan ,sütte çözülmesi zor olacaktır. Hatta suda bile bir kısmı çözünmeden kalır.Ancak suda daha iyi çözüldüğünden su ile içilmesi daha doğru olur. Süt creatinin yapısını bozmaz ve kimyasal bir reaksiyon oluşmaz. Burada önemli olan çözülme oranları.

-Benim buradan çıkardığım sonuç mesela idman sonu shakerıma süt, whey ve creatine koyabilirim.
Yeterki o zor çözünmeden dolayı creatine dibe çöküp shakerda kalmasın hepsini içebileyim.
Veya süt içtiğim bir öğünün ardından creatine almamda bir sakınca yok.
Yanlış anladıysam düzeltin.

+Çok doğru. Hatta bizim bazı protein ürünlerimizin içerisinde creatin de bulunmakta olup, bu ürünlerde sütle içilebilmekte.

Yani süt ile de kreatin alınabilir arkadaşlar bir sorun yok hardline ve genrise firmalarının yetkililerine yardımcı oldukları için buradan da teşekkür ederim.
Herkese iyi forumlar.

moothy
BB FAN
BB FAN

Mesajgönderen moothy » Mart 8th 2012, 20:01

hala cevap atarsan böyle cevabını alırsın diyerek ortamı geriyorsun,başlıgın sen önce bokunu çıkarmada efendi efendi yaz,laf sokmaksa kralını sokarım sana yani sorun yok yani,kendi yaptıgın ironinin keyfine kapılıp giderken sana yapılan ironiyi göremiyorsun sen daha,neyin cevabını veriyormuşsun

tiskelet
BANLANDI

Mesajgönderen tiskelet » Mart 8th 2012, 20:06

Boş yere birbirinizi kırdığınızı söyledim ama dikkate almadınız. Daha fazla kalpler kırılmasın.

Başlık kilitli.

“Creatin” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir