Creatin'i ne zaman kullanmalıyız?

Creatin

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
AslaPesEtme
Üye
Üye

Creatin'i ne zaman kullanmalıyız?

Mesajgönderen AslaPesEtme » Mayıs 7th 2012, 09:22

bilgili arkadaşlarıma,abilerime ilk önce herkeze meraba.

5.ayıma girmiş bulunmaktayım. Ve creatin kullanmayı düşünüyorum.Weider creatin.Hem 1 yıl giden kullanım süreis varmış.

Benim sormak istediğim şu; Eğer alırsam weider creatin , mesela bench presste 50 kilo kaldırıyorsam ne kadarlık bi artış sağlarım? Ve suyu vücuda topladığı için kilo alırmıyım? Yada suyu vücuda topluyor diye kasları daha mı dolgun gösterir? Yada bunu tek başına almam mantıksız mı ?

herşey için teşekkürler :-o

Kullanıcı avatarı
Adem Palta
forumdostu
forumdostu
İletişim:

Mesajgönderen Adem Palta » Mayıs 7th 2012, 10:10

Supplement ile ilgili tüm soruların sorulduğu bi başlık var orda sorabilirsin sorunu yeni konu açmaya gerek yok

ajkl89
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen ajkl89 » Mayıs 19th 2012, 22:14

5 ay creatin kullanmak için erken senenin dolmasını bekle.weider pure creatin aldım ve çok fazla memnun kalmadım.ultimate'in creatinini öneririm.creatin sürekli kullanılacak bir ürün değildir en fazla 6 hafta kullanılıp bünyeyi biraz dinlendirmek gerek.50 kg 55-60 da olabilir aynı kalabilirde biraz plesebo etkiside var ama öyle ciddi (15-20 kg) artışlar bekleme.monohidrat creatinler daha fazla su tutuyor.yaklaşık 2 litre su alımı olur.

Kullanıcı avatarı
Juniorarnold
VIP
VIP

Mesajgönderen Juniorarnold » Mayıs 19th 2012, 22:36

60 kg a asla cikmaz maksimum 3-5 kilo artis olur

Yiğit Doğan
VIP
VIP

Mesajgönderen Yiğit Doğan » Mayıs 19th 2012, 23:39

Genelde burada markaların ürünleri vb konularda tartışıyoruz. Ek besinler &supplementler bölümünde konuya devam edebilirsiniz. ama dilersenizde burdan bu seferlik devam edilsin.

Kullanıcı avatarı
1996oktay1907
VIP
VIP

Mesajgönderen 1996oktay1907 » Mayıs 20th 2012, 15:08

ajkl89 yazdı:5 ay creatin kullanmak için erken senenin dolmasını bekle.weider pure creatin aldım ve çok fazla memnun kalmadım.ultimate'in creatinini öneririm.creatin sürekli kullanılacak bir ürün değildir en fazla 6 hafta kullanılıp bünyeyi biraz dinlendirmek gerek.50 kg 55-60 da olabilir aynı kalabilirde biraz plesebo etkiside var ama öyle ciddi (15-20 kg) artışlar bekleme.monohidrat creatinler daha fazla su tutuyor.yaklaşık 2 litre su alımı olur.

creatini devamlı kullanabilirsin creatin monuhidytratın günde 10 gr kullanan deneklerde 1 yıl içerisinde yapılan ölçümlerine göre değerlerinde hiç bir anormalliğe rastlanmamış

Kullanıcı avatarı
yamahatayfun
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen yamahatayfun » Mayıs 20th 2012, 21:49

nedense birkaç gündür,kendimi idman sonrası yorgun hissettim.genelde yorgun olmam,ancak bugün of günümde ilk defa asitsiz şekerli limon suyuyla bir çay kaşığı creatin kullandım ve gerçekten kendimi çok iyi hissettim.creatin kullanımında,internette birçok yazı okudum,genelde pek farklı şeyler yazmıyor ancak,sanırım idman öncesi ve idman sonrasıda kullanmak gerekecek gibi görünüyor.yaklaşık 1.5 aydır cereatin kullanıyorum,harika sonuçlar gördüm kendimde.özelliklede biceps ve tricepslerde..o nedenle,günlük 10 grmı geçmemek şartıyla ceratin harika bir amino acid..

Yiğit Doğan
VIP
VIP

Mesajgönderen Yiğit Doğan » Haziran 21st 2012, 11:15

Mesela bende hiç bir etkisi olmayan supplementlerden biridir. Bünyeye göre değişiyor etki durumu.
yamahatayfun yazdı:nedense birkaç gündür,kendimi idman sonrası yorgun hissettim.genelde yorgun olmam,ancak bugün of günümde ilk defa asitsiz şekerli limon suyuyla bir çay kaşığı creatin kullandım ve gerçekten kendimi çok iyi hissettim.creatin kullanımında,internette birçok yazı okudum,genelde pek farklı şeyler yazmıyor ancak,sanırım idman öncesi ve idman sonrasıda kullanmak gerekecek gibi görünüyor.yaklaşık 1.5 aydır cereatin kullanıyorum,harika sonuçlar gördüm kendimde.özelliklede biceps ve tricepslerde..o nedenle,günlük 10 grmı geçmemek şartıyla ceratin harika bir amino acid..

MuhammedTaha
VIP
VIP

Mesajgönderen MuhammedTaha » Haziran 21st 2012, 14:42

Ben de de hiçbir etkisi olmadı.Ama yabancı forumlarda ve dergilerde (Muscle Fitness) çoğu kişi tarafından en önemli supplement kabul ediliyor.Hatta insanlar yararlarını anlata anlata bitiremiyor.

Matijevic abimin de dediği gibi etki durumu bünyeye göre değişiyor.

Yiğit Doğan
VIP
VIP

Mesajgönderen Yiğit Doğan » Haziran 21st 2012, 17:07

Muhammed sen bakma o yazılanlara... sahtekarlığı adet edinmiş reklam amaçlı dergiler ve siteler onlar. Kişi kendinde deneyip doğruyu görecek başka yolu yok.
MuhammedTaha yazdı:Ben de de hiçbir etkisi olmadı.Ama yabancı forumlarda ve dergilerde (Muscle Fitness) çoğu kişi tarafından en önemli supplement kabul ediliyor.Hatta insanlar yararlarını anlata anlata bitiremiyor.

Matijevic abimin de dediği gibi etki durumu bünyeye göre değişiyor.

“Creatin” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir