Creatine Monohydrate Kullanımı

Creatin

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
Andre_Kulekci_Onder
Yeni Üye
Yeni Üye

Creatine Monohydrate Kullanımı

Mesajgönderen Andre_Kulekci_Onder » Şubat 21st 2013, 05:06

Oncelikle Herkese Merhaba Siteye Yeni Uye Oldum Canada da yasiyorum Soruma Gelcek Olursak 3 Haftadir calisiyorum bugun ilk defa creatin aldim markasi Body Fortress-Creatine Monohydrate 5gr Kullandim calismadan 7 dk once Ilk Haftada gunluk 20 gr mi almaliyim ? ve Yarinda WHEY Protein alcam Acaba 2 sini Ayni anda kullanabilirmiyim bir sakincasi varmi Yoksa daha verimli olmasi icin ozel bir seyle karistirmaliiyim mesela sut,elma suyu,uzum suyu...VB

Kullanıcı avatarı
Vucutor3
Yönetim
Yönetim
İletişim:

Mesajgönderen Vucutor3 » Şubat 21st 2013, 05:38

Hosgeldin ayni sehirde yasiyoruz

siteden arastirma yapsaydin bir cok soruna cevap bulurdun ancak genede yardimci olmaya calisicam sana

Kanada da yasiyorsun bir cok marka supplement a kolayca ulasabilirken neden bu markaya gittin anlamadim keske almadan once burda danissaydin.

Bir cok iyi kanada markasi oldugu gibi amerikan menseyli markalarda var benim tavsiyem bu urunu kullanmadan baska markaya gecebiliyorsan ilk ordan basla .

creatine oyle bir supplementtirki dogru kullanildigi ve iyi bir markaysa seni tatmin eder ama tam terside olabilir.

Gelelim kullanim sekline yukleme devresini atla gereksiz hergun 5gr olmak uzere 1 ay devamli kullan sonra 15 gun ara ver sonra ayni dongude devam et.

Antrenmanlarin oldugu gun antrenman bittigi an soyunma odasinda daha terin sogumadan yuksek karbonhidratli bir icecekle 5 gram karistirarak kullan bu tercihen uzum suyu elma suyu veya herhangibir meyva suyu olabilir 250ml - 350ml lik bir karisim yeterlidir .

antrenmanin olmadigi gunler tercihen sabahlari gene ayni sekilde kullan gunluk 5gr gecme.

Sivi alimini yuksek tut gunluk parca parca 2,5 ila 3 litre sivi tuketmeyi ihmal etme bobreklerin icin bu iyi olacaktir.

Asitli icecekleri creatine alimi suresinde kullanmaman iyi olucaktir yapilan bir cok arastirma asitli iceceklerin creatine etkisini azalttigini goztermistir.

ilk hafta normalden fazla tuvalete cikabilirsin bu normaldir bunun nedeni creatineyle beraber fazladan sivi tuketmenlede alakalidir, ancak mide bozulmasi ishal karin agrisi benzeri bir durum olursa bu markayi kullanmayi birak . Bir kac gun ara ver tekrar basla .

yok ben illaki yukleme devresinide yapicam diyorsan mutlaka ayni gun icindeki tekrarli kullanimlarinda 4-5 saat aralikli 5 er gram kullan. (tavsiye etmiyorum ama genede bu ayrintiyi verdim sana)

diger bahsettigin supplementlarla beraber kullanmanda hic bir sakinca yok.

Whey protein alirkende ayni hataya dusme duzgun bir marka tercih et egerki butcen kisitliysa wallmarttan six star whey alabilirsin fiyati hesapli muscletech in cikardigi bir markadir. Gene butcen musayitse aminoasit tabletleri nide ekleyebilirsin protein tamamlamada bire birdirler .

http://www.sixstarpro.com/products/wheyproteinplus/

su anda wall martta cok hesapli satiliyordu yanilmiyorsam

Kullanıcı avatarı
vct_glstrm27
VIP
VIP

Mesajgönderen vct_glstrm27 » Şubat 21st 2013, 11:23

Edip Toçsoy yazdı:Antrenmanlarin oldugu gun antrenman bittigi an soyunma odasinda daha terin sogumadan yuksek karbonhidratli bir icecekle 5 gram karistirarak kullan bu tercihen uzum suyu elma suyu veya herhangibir meyva suyu olabilir 250ml - 350ml lik bir karisim yeterlidir .

yok ben illaki yukleme devresinide yapicam diyorsan mutlaka ayni gun icindeki tekrarli kullanimlarinda 4-5 saat aralikli 5 er gram kullan. (tavsiye etmiyorum ama genede bu ayrintiyi verdim sana)

Edip abinin yükleme meselesini tavsiye etmemesini bir bilgiyle destekleyeyim ben de yapılan bir araştırmaya göre 100 kilogramlık bir vücut geliştirme sporcusunun 1 gün içerisinde altığı 10 gram creatinin 4,6 gramı vücut tarafından gereksiz bulunup atılıyormuş.Yükleme işinin üreticilerin pazarı arttırmak için yaptığı bir taktik olduğu lafı hep ortalarda dolaşır.
Abi arkadaşa güzel açıklamışsın boş günlerde sabah kalkar kalkmaz alınıyor da bu antrenman sonrası hem protein tozu hem creatin aynı anda alma işine bir yorum yaparsan yani protein tozu 300-400 ml creatin 200 ml içecekle içiliyor proteini suyla creatini karbonhidrat içerikli bir meyve suyuyla öneriliyor bunları birlikte almanın yolu yok mu?
Karıştırılıp tüketilmesinde emilimde sıkıntı yaratır mı sence?

Kullanıcı avatarı
Vucutor3
Yönetim
Yönetim
İletişim:

Mesajgönderen Vucutor3 » Şubat 21st 2013, 16:37

creatine yuksek karbonhidratli icecekle idealdir bunun nedeni iceriginde karbonhidratli bir sivi ile cok daha hizli kana karisarak kas adale dokularina tasinmasidir antrenmandan hemen sonra almanin mantigi pompalanmis kan akisi hizlanmis vucut isisi artmis oldugu icin creatine cok daha kolay ve hizli bir sekilde kas adale dokularina tasinir burda kreatine fosfata donusur kaslarin enerji kaynagi olan ATP uretilmesi icin muthis bir destegi vardir . Bu mantikla belkide diyebilirsinizki atp uretimini sagliyorsa ben antenmandan once alayimki antrenmanimda patlamali dayaniklilik guc arttiran ATP degerlerine ulasayim diye dusunebilirsiniz bu yanlistir sizin antrenmandan sonra alacaginiz creatine sizin bir sonraki antrenmaniniz icin ancak size guc saglar yeterli atp uretimi icin tetikler bu zaman isteyen bir dongudur.Creatine in kas adale dokularinda birikmesi zaman ister.

protein tozunu antrenmandan sonra aliyorsan yapacagin en iyi sey once creatine i hemen kullanip yarim saat sonra protein tozunu icmek olacaktir ancak bir cok insan protein tozuyla creatineyi karistirip da cok guzel sonuclar aldigini soyler bu bilgilerden sonra tercih senin .

yukleme devresine gelince uzun zamandir vucut calisanlar vucutta kas hacminin yuksek oldugu sporcular patlamali guce ani anlik guce ihtiyac duyulan bir spor dalinda aktif olanlar yukleme yapsinlar ama yeni baslayanlar ara ara vucut calisanlar haftalik 3 ila 4 gun egzersiz yapanlar yuklemeyi atlayip gunluk 5gr ile devam etsinler.

Kullanıcı avatarı
Andre_Kulekci_Onder
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen Andre_Kulekci_Onder » Şubat 22nd 2013, 05:08

Edip Abi Zamanini ayirip bu bilgileri paylastigin icin cok tesekkur ederim yeni oldugum icin direk walmart dan almistim, Ayni Sehirde Yasiyor olmamizada sevindim. Son olarak Senin bana onerebilcegin en iyi Creatine-protein ve Amino asitler varmi ?

Kullanıcı avatarı
Vucutor3
Yönetim
Yönetim
İletişim:

Mesajgönderen Vucutor3 » Şubat 23rd 2013, 07:15

creatine icin cell tech al karisimi hazir yorulmadan kullan

whey icin pronos bulabilirmisin bilmiyorum ama bana en iyisi diyorsan pronos alacaksin gene aminoasit icin en iyisi diyorsan mvp biotech amino mega 2300 alacaksin . bu 3 unu bir araya getirip kullanabilirsen harika bir uclu olur.

celltech de zorlanicagini sanmiyorum hemen hemen heryerde var ama diger ikisi icin sana yardimci linkler vericem ama genede kafana takilan olursa beni facebook dan ekleyebilirsin yardimci olurum . Nede olsa ayni sehirdeyiz :)

mvp biotech icin http://www.befit.ca/brands/MVP-BIOTECH.html http://www.fitshop.ca/mvp-biotech/ buralara bak

buda mvp biotech in orjinal sayfasi burdan urun icin detayli bilgi alabilirsin http://www.mvpbiotech.com/AminoMega2300Flavored.html

pronos un web siteside bu http://mri-performance.com/products/pro-nos/

pronos muthis bir prosesden gecerek elde ediliyor ustune yok whey de heralde yeni zelanda wheyin tek tekrar elekten geciren marka budur.

MVP biotech in aminoasidine gelince aklina gelebilecek icine koyulmamasi gereken zararli hangi madde varsa bunlarin hepsinden temiz hic bir katki yok gdo yok renklendiriciler yok gluten yok yokda yok kisaca saglikli icerken icin rahat olacak bir aminoasit istiyorsanda mvp biotech amino mega 2300 almalisin umarim yardimci olmusumdur.

pronos ve mvp biotech Turkiyede yok bu konuda cok sanslisin pronos u en kotu ihtimal http://www.bodybuilding.com/store/no2/mri.htm burdan ismarlayabilirsin

Kullanıcı avatarı
Andre_Kulekci_Onder
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen Andre_Kulekci_Onder » Şubat 23rd 2013, 19:58

Cok Tesekkur ederim bu dediklerinin hepsi GNC lerde var abi cok sagol. Tek istedigim buydu Tecrubeli birinden oneri SAGOL.

cevdet_baskan
Üye
Üye

Mesajgönderen cevdet_baskan » Şubat 23rd 2013, 20:00

creatine bilgileri için çok teşekkürler hocam bende bu şekilde uygulıycam.Bu protein tozunu pronos u Türkiye de bakıcam bulabilirmiyim diye. mvp biotech in aminoasidi hakikaten içerik olarak çok iyi ve katkı yok burda bulunan aminoasit tabletlerinin üstünde bu kadar zararlı maddelerin yok ibaresine rastlamadım ama burda kendiside yok keşke olsa. Önereceğiniz Türkiye de bulunan aminoasit tableti varmı hocam.

Kullanıcı avatarı
Vucutor3
Yönetim
Yönetim
İletişim:

Mesajgönderen Vucutor3 » Şubat 23rd 2013, 20:17

cevdet cok fazla cesit var, aralarindan guvenerek secmek kullanmak istiyorsan ustundeki labellarini oku ve icerik tablolarini gozden gecir karsilastir ve secimini bu sekilde yapman daha uygun olacaktir.

ustteki kanada da yasayan arkadasimiza rahatlikla onerilerim oldu marka olarak cunku aynilarini bende kullaniyorum bende kanada dayim burda bulabiliyoruz her markayi.

Mvp Biotech markasini Turkiye ye getirmek icin cok uzun zamandir ugrasiyorum bu markanin Kanada Montreal deki uretim tesislerini ziyaret ettim kullanilan hammad de icerik ve katkisiz olmasi insan sagligi hic bir sekilde goz ardi edilmeden uretildigi icin turkiye de raflarda mutlak olmasi gereken bir marka yasal mevzuati asabilirsek gelicek.

Kullanıcı avatarı
vct_glstrm27
VIP
VIP

Mesajgönderen vct_glstrm27 » Şubat 23rd 2013, 20:39

Edip abi, şu creatini 1 ay kullanıp 15 gün ara verip tekrar başlama meselesi galiba bunu daha önce duymadım baya araştırdım ama öyle bir kullanım yoktu sanırım.Sebebi nedir abi biraz açar mısın?Ayrıca ara vermeden kullanırsak ne gibi bir durum oluşur?

“Creatin” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir