Creatine Monohydrate Kullanımı

Creatin

Moderatör: murat tahan

celiks
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen celiks » Mart 30th 2013, 17:44

Merhabalar arkadaşlar aranıza yeni katıldım.Adım ismail bugün celltech hardocore cratin karışımı aldım ancak kafam karıştı bir kaç sorum olacak burda ki yorumlarda çok yardımcı oldu öncelikle onu belirteyim.Yükleme dönemi olarak kullanmayacağım.4 aydır fitness yapıyorum ve pazar günleri hariç hergün gidiyorum.anterman öncesi ve sornası nitro-tech alıyorum bu ürünüde ondan sonra almam gerekiyor sanırım ancak sorunum ölçeği ile ilgili.Aldığım yer 2 çay kaşığı olsa da olur dedi ama içinden çıkan ölçek çok büyük yani bariz fark var.Yazılan yorumlara göre günlük 5 gr kreatin almam gerek.Üzerinde yazılana göre 1 ölçeğinde 5 gr kreatin var diğerleri ise diğer vitaminler.Rica etsem bu kararsızlığıma yardımcı olabilirmisiniz.

Kullanıcı avatarı
TRUST
VIP
VIP

Mesajgönderen TRUST » Nisan 1st 2013, 18:10

bir ölçek kullanacaksın 5 gr kreatin için diğer kısmı karbonhidarat ağırlıklı olmakla beraber vitamin ve minerallerin bir kısmını içeriyor.

celiks
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen celiks » Nisan 1st 2013, 18:18

TRUST yazdı:bir ölçek kullanacaksın 5 gr kreatin için diğer kısmı karbonhidarat ağırlıklı olmakla beraber vitamin ve minerallerin bir kısmını içeriyor.

Çok teşekkür ederim cevabınız için.

z3u5
Üye
Üye

Mesajgönderen z3u5 » Nisan 18th 2013, 01:27

wolff_bake yazdı:çok acil birşey soracam ben optimumun 300 gr lık creatinini kullanıyorum antreman öncesi protein tozuna kaarıştırarak antreman öncesimi daha iyi antreman sonrasımı bu 1.sorum. 2.sorum protein tozu sütlemi daha hızlı kana karışır yoksa su ilemi. 3.sorum dinlenme günlerimde creatin ve protein tozunu nasıl içmeliyim bilgilendirirsenz cok sevnirim

Creatin antrenman hemen sonrası terin daha üzerindeyken alırsan iyi olur 200 ml meyve suyuyla alacaksın elma suyu vişne suyu veya ne suyu olduğu önemli değil.Protein tozu su ile içilirse daha iyi süt emilimini yavaşlatıyor.Creatini dinlenme günlerinde sabah uyanır uyanmaz 5 gr(bir tatlı kaşığı) al antrenman günleri daha öncede dediğim gibi antranman heme sonrası.Protein tozu kullanımı sana kalmış günlük protein ihtiyacını normal beslenmeyle karşılayamadığın yerde protein tozuna günün her zamanı baş vurabilirsin.

Kullanıcı avatarı
bigandsafe
Üye
Üye

Mesajgönderen bigandsafe » Nisan 18th 2013, 08:48

wolff_bake yazdı:çok acil birşey soracam ben optimumun 300 gr lık creatinini kullanıyorum antreman öncesi protein tozuna kaarıştırarak antreman öncesimi daha iyi antreman sonrasımı bu 1.sorum. 2.sorum protein tozu sütlemi daha hızlı kana karışır yoksa su ilemi. 3.sorum dinlenme günlerimde creatin ve protein tozunu nasıl içmeliyim bilgilendirirsenz cok sevnirim

iyide arkadaşım hocaların hocası kesmiş zaten creatine için reçeteyi okusana baştaki yazıları

Kullanıcı avatarı
murat tahan
forumdostu
forumdostu
İletişim:

Mesajgönderen murat tahan » Nisan 18th 2013, 09:59

kreatin kullanacak adam bu başlıktaki edip hocamın mesailarını okusa kafada sıfır soru işareti kalır, arkadaşlar siz başlıkları okumuyormusunuz ?

Kullanıcı avatarı
İlter Elmas
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen İlter Elmas » Nisan 18th 2013, 10:28

Muhtemelen forumu hiç aramadan ve başlıkları okumadan başlık açıyorlar çünkü sorulan sorulara dikkat edersen cevapları onlarca başlıkta verilmiş ve onlarca kişi tarafından sorulmuş.

z3u5
Üye
Üye

Mesajgönderen z3u5 » Nisan 18th 2013, 15:56

Foruma üye olanlara 1-2 gün konu açma kısıtlaması gelmeli üye olunduğunda hemen konu açmaları engellenmeli arama özelliğine yönlendiren bir uyarı yazısı profillerinde bulunabilir.Şu durumda bunu yapanlara kızmak yersiz çoğunluğun yaşı küçük kafalarında sorular oluşuyor heyecanla üye olup biran önce sorularına cevap bulmak istiyorlar ve konu açıyorlar.Bazılarıda burada olduğu gibi başkasının açtığı konu üzerinden soru soruyor.

Kullanıcı avatarı
bozki
Üye
Üye

Mesajgönderen bozki » Mayıs 6th 2013, 12:38

Edip abi tesekkür ederim yazdiklarin sayesinde kafamda hic bir soru isareti kalmadan kreatini kullanmaya basliycagim. :)

Kullanıcı avatarı
bozki
Üye
Üye

Mesajgönderen bozki » Mayıs 6th 2013, 12:58

Söyle bir durum var bunu sormak istiyorum sadece. Edip abinin yazisin da antreman öncesi alinmasini önermiyor. Sonrasinda alinmasini ve bir dahaki antremana anca güc saglar ve yeterli atp üretimini tetikler diyor.

Fakat
Buradaki verilen makalede supplementer zamanlasi diye yazilan da antreman öncesi 3 5 gram creatin alinmasini öneriyorlar

http://www.vucutcu.com/cont.php?cat=7&t=1277

İdman öncesi alınacak üçüncü ve belki de en önemli performans maddemiz ise şüphesiz Creatine 'dir. Creatine ATP sentezini hızlandırarak hücre bazında enerji rezervlerinin daha çabuk toparlanmasına, böylece daha sert ve uzun idman ortamına olanak sağlıyor.

“Creatin” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir