Kreatin Hakkında İnanılmaz İddia

Creatin

Moderatör: murat tahan

achilles
BB FAN
BB FAN

Kreatin Hakkında İnanılmaz İddia

Mesajgönderen achilles » Şubat 19th 2007, 19:04

Kreatin: Bir amino asit olan kreatin et, balık ve tavukta bulunmaktadır. Kas kitlesini arttırmada kullanılır. Kreatin kullanımı yüksek şiddette ve tekrarlı kısa süreli egzersizlerde etkindir. Fakat sağlık için normal fiziksel aktivite yapanlar için etkiden çok zararı vardır. Uzun süreli kreatinin kullananlarda vücutta normal olarak sentezlenen kreatin baskılanmakta karaciğer, böbrek hasarı, elektrolit bozuklukları, vücutta sıvı kaybı, kan basıncında artış, sindirim sistemi şikâyetleri ve kas kramplarına neden olabilmektedir.

arkadaşlar internette gezinirken bir prof.doktorun bu yazısı dikkatimi çekti ben devamlı kreatin kullanan bi insan olarak midemi bulandırdı sizce böyle riskler varmı?tabi ben 1 ay kullanım 1 ay ara şeklinde kullanılması taraftarıyım ne dersiniz?

Cagdas
VIP
VIP

Mesajgönderen Cagdas » Şubat 19th 2007, 23:23

benim bildiğim amerikada yapılan çok detaylı bi araştırmada creatinin herangi bi yan etkiis bulunmadıı.. kısa zamanlı şiddetli antremanla gayet ii sonuç verdiği ve fazla creatinin karaciğeri yormadan (sadece bazı hastalıklar dışında) vucuttan atıldığıydı...
araştırmada çok sayıda sporcu katılmış.. yani sadece body deil.. ki biz aldıımız enerjiyi harcıyoruz ben tüketimden sonra en az 3 lt. su tüketiyorum.. tüketmediğim zamanlarda vucudumda özellikle sırtımda acayip sivilcelenme oluyo bu yüzden bol su creatin forever :sad:

KİSATRİYA
VIP
VIP

Mesajgönderen KİSATRİYA » Şubat 20th 2007, 15:06

yukleme konusunda yeni yapılan arastırmalar hala çelişki gostermekte.son arastırmalar yukleme donemının gereksızlıgı konusunda mutabık.yeni nesıl creatınlerde zaten bu yukleme donemı yapılmıyor.6 haftalık kullanım sonrasında 2-3 hafta ara vermek yeterlıdır.

sumer cetinkaya
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen sumer cetinkaya » Şubat 20th 2007, 18:03

tavukta bulunmaktadýr
tavuk etinde kreatin bulundugunu ben daha hic bir yerde okumadim. balik ta ve kirmizi ette oldugunu biliyorum.

ayrica yan etkisi de olmayan bir madddedir. ama yüksek dozajlarda sürekli kullanimi diabetik hastalari icin pek önerilmez.

cok komik ama tek bir yan etkisi oldugu söyleniyor ; cok miktarda ve uzun süre kullaniminda insanin etrafina kötü kokular sactigi... (-: bunu alman kaynakli bilimsel bir internet sitesinde Andreas Wawrzinek adli bir habercinin yazisinda okudum (-:

Kullanıcı avatarı
cuneytust
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen cuneytust » Şubat 21st 2007, 10:46

sumer cetinkaya yazdı:
tavukta bulunmaktadır
tavuk etinde kreatin bulundugunu ben daha hic bir yerde okumadim. balik ta ve kirmizi ette oldugunu biliyorum.

ayrica yan etkisi de olmayan bir madddedir. ama yüksek dozajlarda sürekli kullanimi diabetik hastalari icin pek önerilmez.

cok komik ama tek bir yan etkisi oldugu söyleniyor ; cok miktarda ve uzun süre kullaniminda insanin etrafina kötü kokular sactigi... (-: bunu alman kaynakli bilimsel bir internet sitesinde Andreas Wawrzinek adli bir habercinin yazisinda okudum (-:

TAVUKTA OLDUĞUNU BENDE DUYMADIM EVET ZARARI YOK FAZLA KULLANILDIĞINDA SADECE İNSAN VÜCUDUNDA CREATİNE DEPOSU YAKLAŞIK DEĞİŞKENLİK GÖSTEREBİLİR 120 GR CİVARIDIR EĞERKİ YÜKLEME YAPIP KAPASİTEYİ AŞARSANIZ HEM KESEYE ZARARI OLUR FAZLASI BİR İŞE YARAMADIĞI İÇİN HEMDE GERÇEKTENDE TER KOKUNUZ ANORMAL DEĞİŞİYOR....

KİSATRİYA
VIP
VIP

Mesajgönderen KİSATRİYA » Şubat 21st 2007, 11:42

aşırı yuklenmelerde en başta mide bulantısı olarak kendini gosterır.krıstalıze tanecıklerde pure fonksıyonu arttıkça kalıtede artmış olur.

Muhsin
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen Muhsin » Mart 5th 2007, 12:58

2 aydir kullaniyorum ve yarim yemek kasigi idmandan sonra iciyorum hic bi sorun gormedim ama sadece idmandan sonra kullaniyorum..

benonur
Üye
Üye

Mesajgönderen benonur » Mart 7th 2007, 19:26

bu anlattığım saçma gelebilir ama kanıt peşinde diye bir dizi var.onda creatinin çok yüklemesi sonucu şahsın zorlamayla kalp krizi geçirdiğini anlatıyordu.sonuçta bir dizi ama çok yararlı bilgilerde veriyor.

Kullanıcı avatarı
cuneytust
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen cuneytust » Mart 8th 2007, 12:02

suya giren kurşunda etkisini kaybediyor ama filmlerde sudaki adam ölüyor....

bahamas
Üye
Üye

Mesajgönderen bahamas » Mart 21st 2007, 19:05

arkadaşlar ben 1 aydır kullanıyorum bgn nefesimde acaip bir sıcaklık var terliorm çok sıcak gelior ve midemde biraz bunalıyor ne yapıyım kreatinn böle bi yan etksiis varmdr benm kullandıım ilacn adı multipower weightgainer plus kreatin ...

“Creatin” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir