BCAA yardım

Supplementlerde Sporcu Besinlerinde Amino Asitler

Moderatör: murat tahan

bypisikooo
Üye
Üye

BCAA yardım

Mesajgönderen bypisikooo » Haziran 12th 2013, 19:06

Abilerim sizlerden yardım bekliyorum 1.63 boyunda 60 kgmım.Yaklaşık 10 kiloya yakın kilo verdigim için vücudum kendini toplayamadı oyüzden yaptıklarım boşa gidiyor protein tozu almaya karar verdim buseferde boyun kısa iyice şişersin yakamazsın yag olarak alırsın dediler.BCAA al dediler sizce ben ne yapmalıyım yardımlarınızı bekliyorum.

Kullanıcı avatarı
Kemal Siren
VIP
VIP

Mesajgönderen Kemal Siren » Haziran 12th 2013, 19:42

İlk olarak sana o tavsiyeyi verenlerin bir daha hiç bir dediklerini ciddiye alma. Hatta selamı bile kes bence.

-Protein kullanmak insanı yağlandırmıyor. Yağlanmaya sebep olan harcadığından fazla kalori almak. Yani haddinden çok yemek.

-Tam tersine, diyet yaparken yüksek miktarda protein almak yağ yakımını arttırıyor ve tokluk hissini arttırarak diyet yapmayı kolaylaştırıyor.

-BCAA tam protein değil. Kas kazanmak için tam protein alınmalı. Bu da protein tozlarında ve et-süt içeren gıdalarda var. Halihazırda yeterli miktarda protein alıyorsan BCAA protein kalitesine katkı için kullanılabilir ancak.

-Yani; eğer günde 80gr civarı proteini doğal besinlerden alıyorsan ilave birşey kullanman gereksiz. İlla ki bir supplement almak istiyorsan whey protein tozu al.

-Ağırlık çalışmasını ciddiye al. Her antrenmanda ileri gitmelisin; ya kullandığın kilolar ya da tekrar sayısı artmalı. Her seti tükenene kadar devam ettir. Kendini zorlamazsan gelişim olması da mümkün değil.

bypisikooo
Üye
Üye

Mesajgönderen bypisikooo » Haziran 12th 2013, 20:19

Kemal abi neyapcagımı şaşırdım vallaha ağzı olan konuşuyor derler ya herkes birşey diyor ne yapcagımı şaşırdım günlük 50 60 grm alıyorum protein tozuna gerek varmı acaba ?

Kullanıcı avatarı
Kemal Siren
VIP
VIP

Mesajgönderen Kemal Siren » Haziran 13th 2013, 12:41

Madem ki her konuşan başka şey söylüyor, o zaman sana düşen araştırmak. 2 zıt fikir varsa ikisi de haklı olamaz.

Bilgiye nasıl erişeceksin? Kurallar basit ama hayata geçirmek eziyetli.

İlk adım bir çocuk gibi meraklı olmak. Her fikir ileri sürene niye? diye sor. Fikirlerini açıklasınlar. Açıklayamıyorlarsa demek ki sadece yüzyesel fikir. Adam biryerden birşey duymuş, kendi de anlamadan önüne gelene tekrar ediyor. Papağan.

İkinci adım şüpheci olmak. Niye diye sordun, adam sebeplerini anlattı. Acaba bu sebepler iddiayı destekliyormu? Mantıklı mı? Sebeplerin dayandığı kanıtlar kaynaklar nelerdir? Bunları da sor. Baktın mantıklı değil ve hiç bir dayanağı da yok, boşver. Bu adam da papağan. Bir öncekinden 3 cümle daha fazla ezberlemiş papağan.

Baktın açıklama-mantık-kaynak var. Güzel. Ama açıklaması-mantığı-kaynağı olan değişik fikrler de varsa ne yapacaksın? İşte o zaman sen kendin araştıracaksın. Verilen kaynakları okuyup, yapılan açıklamaları karşılaştıracaksın. Hangisi daha güvenilir? Hangisi daha mantıklı.

Bitmedi..

Bu işin teori kısmı. Aklına yatan bir fikre ulaştıktan sonra (hipotez) şimdi de deney faslına geçeceksin. Bu fikri hayata geçirip elde ettiğin sonuçları inceleyeceksin. Sonuçlar iyiyse, devam. Baktın sonuçlar iyi değil, tekrar araştırma evresine dönüp yeni hipotez bulacaksın.

Ömür boyu buna devam edip, durmadan gerçeğe yaklaşacaksın...

Al sana herkesin hayatında pratik olarak kullanabileceği bilimsel metod :)

Kullanıcı avatarı
drummerboy
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen drummerboy » Haziran 13th 2013, 13:09

bypisikooo araştıracaksın canım kardesim.Bu işler bilimsel arastırma yoluyla çözülür kemal hocamda zaten nasıl arastırma yapacagını açıklamış.

“Aminoasit ler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir