L-CARNİTİNE-BCAA-WHEY PROTEİN

Supplementlerde Sporcu Besinlerinde Amino Asitler

Moderatör: murat tahan

kursad_112
Yeni Üye
Yeni Üye

L-CARNİTİNE-BCAA-WHEY PROTEİN

Mesajgönderen kursad_112 » Kasım 20th 2013, 20:04

Arkaşlar merhaba , ben 6 aydır fitness yapıyorum bu zamana kadar hiç bir şekilde protein ya da başka birşey kullanmadım. Fakat gerekli proteini almadığımdan dolayı yeterli gelişimi sağlayamadım bu sebepten dolayı 2 gün önce whey protein almaya karar verdim ve whey protein aldım . Proteine ek olarak l-carnitine ve bcaa almayı düşünüyorum . L-carnitine almamın sebebi göbek çevresinde yağların olması şuan 84 kiloyum.Spordaki antrenörüm spordan önce l-carnitne sonra bcaa ve whey protein almamın uygun olacağını söyledi sizce bu üçünü nasıl almalıyım ve bcaa nın gibi protein sentezi sağlayan ve enerji veren başka amino asit önerebilirmisiniz ? ? Hacimlenmek istiyorum fakat kullandıklarımı abartıp ilerde sorun da yaşamak istemiyorum :)

Onur Atakan Doğan
VIP
VIP

Mesajgönderen Onur Atakan Doğan » Kasım 20th 2013, 20:21

Hocan doğru olanları söylemiş. Bunlara ek birde yatmadan önce glutamin alabilirsin ama şart değil.

kursad_112
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen kursad_112 » Kasım 20th 2013, 20:53

teşekkür ederim peki muscle techin amino fx i hakkında bilgin var mı 8000 mg BCAA VE 3000MG l-arginin varmış sence bu ürünü mü alsam yoksa tablet olarak twinlab bcaa mı alsam herhangi birini kullandın mı ?

Kullanıcı avatarı
MettÇK
VIP
VIP

Re: L-CARNİTİNE-BCAA-WHEY PROTEİN

Mesajgönderen MettÇK » Kasım 21st 2013, 10:06

kursad_112 yazdı:Arkaşlar merhaba , ben 6 aydır fitness yapıyorum bu zamana kadar hiç bir şekilde protein ya da başka birşey kullanmadım. Fakat gerekli proteini almadığımdan dolayı yeterli gelişimi sağlayamadım bu sebepten dolayı 2 gün önce whey protein almaya karar verdim ve whey protein aldım . Proteine ek olarak l-carnitine ve bcaa almayı düşünüyorum . L-carnitine almamın sebebi göbek çevresinde yağların olması şuan 84 kiloyum.Spordaki antrenörüm spordan önce l-carnitne sonra bcaa ve whey protein almamın uygun olacağını söyledi sizce bu üçünü nasıl almalıyım ve bcaa nın gibi protein sentezi sağlayan ve enerji veren başka amino asit önerebilirmisiniz ? ? Hacimlenmek istiyorum fakat kullandıklarımı abartıp ilerde sorun da yaşamak istemiyorum :)

gerekli protein alamadım derken? beslenme düzenin oturmadıysa suplementlere geçme derim... ayrıca l-carnitine ve bcaa çok da şart değil zaten.

“Aminoasit ler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir