Gainer tavsiyesi ve amaca göre kombinasyon

Weight Gainer

Moderatör: murat tahan

Hunt2rK1LL2r
Üye
Üye

Gainer tavsiyesi ve amaca göre kombinasyon

Mesajgönderen Hunt2rK1LL2r » Ocak 7th 2013, 15:57

Arkadaşlar spora finaller nedeniyle 2 haftalık bir ara verdim. Tatilde sıkı bir şekilde olmak üzere yağ yakıcı ve whey takviyeli yaza kadar vücudu fit ve stabil (wheye bağlı olarak azda olsa hacimn gözükebilir vücut elverişli) tutmak ve yazında 3 ay boyunca gainer alarak hacim üzerine yoğunlaşmak istiyorum. Vücudum çabuk kilo almaya müsait fakat karın bölgeside bir hayli çıkmaya müsait :) bu yarı yıldan itibaren karın, orta göğüs,biceps triceps ve trapezler ön planda olacak bir çalışma yapacağım. Yazın ise artık kolları zirve yaptırmak istiyorum. Bu yüzden gainer yardımı alacağım. Şuan 1.88 boy,93 kilodayım. Cardio çalışmaları ile kilo 88e kadar çekilebilir ama ben düşmesini istemiyorum. 100 kilo olsamda sıkıntı değil yağ yakıcıyı almamın tek sebebide gainer kullanımından önce karın kısmını minimum seviyeye indirmek. Benim sorum sizce gainer in yanında ne almalıyım veya başka birşey kullanmama gerek varmı? Yemek düzenimi nasıl ayarlamalıyım? Lor peyniri şart mı?

Kullanıcı avatarı
TRUST
VIP
VIP

Mesajgönderen TRUST » Ocak 7th 2013, 20:00

kilo almaya müsait birisi neden gainer kullansın ki?

Hunt2rK1LL2r
Üye
Üye

Mesajgönderen Hunt2rK1LL2r » Ocak 7th 2013, 22:04

İşte sıkıntı benim takıntım olan kollara genişlik gitmiyor. Kilo aldığım zaman en çok karın bölgesinden alıyorum o yüzden spor yaparken kiloyu stabil tutmaya yada azaltmaya çalışıyorum. Zaten gainer kullanmadan önce karın bölgesine max yüklenme yapıp daha sonra gainer kullanacağım

Kullanıcı avatarı
ARMER
VIP
VIP

Mesajgönderen ARMER » Ocak 8th 2013, 08:27

TRUST yazdı:kilo almaya müsait birisi neden gainer kullansın ki?

aynen katılıyorum... :shock: :shock: :shock:

Kullanıcı avatarı
TRUST
VIP
VIP

Mesajgönderen TRUST » Ocak 8th 2013, 09:12

senin ihtiyacın doğru beslenme verimli çalışma ve sabır...

Hunt2rK1LL2r
Üye
Üye

Mesajgönderen Hunt2rK1LL2r » Ocak 8th 2013, 12:06

Dediklerinize katılıyorum ve en sağlıklısının bu olduğunuda biliyorum. Zaten gainer i 1 yada 2 ay kullanacağım. Tek amacım bu dönemde özellikle kollar olmak üzere birkaç bölgede hacimdeki gelişimi hızlandırmak. Daha sonra aminoasit veya whey ile devam edeceğim

Hunt2rK1LL2r
Üye
Üye

Mesajgönderen Hunt2rK1LL2r » Ocak 12th 2013, 18:24

Arkadaşlar kısaca soruyu şöyle değiştiriyim. Bilgisi olan arkadaşlar baştan savmıyormuş gibi cevap verebilirse sevinirim :)
Benim biraz kolda hacim takıntım var Yani genellikle bölgesel antremanlarda kol ağırlıklı çalışıyorum. 1 aylık antreman sonucunda kollar 39cm ye kadar çıkıyor fakat ek besin almadığımdan (eskiden) 39cmden sonra hacimlerde çok az artış oluyor. Artık whey protein ve yağ yakıcıda (bel bölgesi için) alıyorum. Yaklaşık 10 gün sonra salona gideceğim. Benim amacımsa üniversitede okuduğum için ne olursa olsun okul zamanı çok düzenli bir program yapamayacağımdan yaz tatiline kadar whey protein ve yağ yakıcıyla karın bölgesindeki az da olsa kasların belirginleşmesini engelleyen yağ tabakasını eritmek, göğüs bölgemdeki tek sıkıntım olan orta ve alt göğüsleri çizmek ve kol hacmini max. şekilde artırmak. Yazın ise bel bölgesindeki yağlanma gitmiş olacağı için (hesaplarıma göre ) gainer takviyesiyle direkt olarak kondisyonuda bırakmadan hacme yönelmek olacak (özellikle biceps ve triceps) Şimdi sizce yaza kadar whey ve l-carnitine ile çalışıp yazın gainer kullanmam bu bünyede doğrumu yoksa gainer gereksizmi? Eğer gainer kullanmam sıkıntı yaratmazsa yanında ne kullanmalıyım (ne gibi bir kombinasyon yapabilirim.) Spor yapıldığı veya yapılmadığı günler yumurta ve lor peyniri tüketimi nasıl olmalı? Şimdiden cevap veren vermeyen herkese teşekkür ediyorum

“Weight Gainer” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir