Satılık Steroid

Steroidlerin Insan Sagligina verdigi zararlar.

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
Cem Coduroglu
forumdostu
forumdostu
İletişim:

Mesajgönderen Cem Coduroglu » Mart 9th 2012, 18:32

Bigger Stronger Faster bu belgeseli izlemiştim streoidlerin amerikadaki yeri doktorların düsünceleri. Arnold Schwarzenegger , Sly stallone , Hulk hogan hepsi geçiyor film de.İzlemek isteyenler burdan izleyebilir.

http://direkizle.net/bigger-stronger-fa ... azili.html

Kullanıcı avatarı
kaansahin
Üye
Üye

Mesajgönderen kaansahin » Ocak 22nd 2013, 02:41

Çok faydalı ve gerekli bir yazı. Bence sabitlenmeli. Teşekkürler.

sebastian
VIP
VIP

Mesajgönderen sebastian » Ocak 22nd 2013, 04:08

Arkadaşlar ben vücutçu bile değilim ancak olayın psikolojik ve sosyolojik hatta patolojik boyutu hakkında tespitlerimi yazacağım, umarım anlayışla karşılarsınız;

20 yaşından küçükler yada okuduğuna hemen düşünmeden tepkiyle cevap verecekler okumasın lütfen..çünkü konu ciddi..

Toplumda şöyle bir kanı var; AA steroid karşıtı ne kadar iyi ne kadar duyarlı dünya tatlısı organik bir insan, ama bu adam steroid kullanıyor her türlü kötülük gelir bundan.....ancak kazın ayağı öyle olmuyor kimden kötülük gelip gelmeyeceği o kadar kolay açıklanamaz, ortalık sahte bal satanlarla dolmuş hepside steroidsiz :) yukarıda diyor ki çocuğuna kullandırırmısın acaba sen çocuğuna doğru düzgün ahlaklı olması neler yapacaksın bence onu planla.....

Bence arkadaşlar aşırı eleştirinin altında kıskançlıkta var, yani çok masum değil bu çıkışlar...

Steroide sonuna kadar karşıyım ve tamamen kaldırlmasını en çok ben isterim ama aması var ;

Bence steroidli bir kişi ile düzgün beslenen bir kişi arasında hormonlu sebzeyle natural arasındaki gibi bir fark vardır, ama toplumda hormonlu gıdaları satanlar alanlar vs neyse bu ayrı konu....gördüğünüz gibi kısacası steroid karşıtıyım..

Korkunç Tespitlerim;

1-Genelde Kas namına bir şey elde edemeyen kişi, steroid yapmış kişiye kızıyor başarısınıda kabul etmiyor etmek istemiyor, aslında kesin ve yüzde yüz vücut yapacağına emin olsa belki ucundan kıyısından kendiside kullanır ama ya yapamazsam diye korkuyor..

2-Steroide karşı gelen insanlar steroid kullandığı belli olan başka bir sporcuya örneğin futbolcuya bu derecede yüklenmiyor hatta kendi tuttuğu takımda oynuyorsa destekliyor sebebi ise kendi egosuna tehdit olarak görmüyor çünkü tamamen farklı branşlar..

3-Her zaman yaptığınız sporda ve vücutçularına özendiğiniz posterlerini astığınız kişilere steroid kullanıyor diye kınama yapmak ise çok ilginçtir..

4-Arnold vb kişilere sporun ilahı muamelesi yapanlar Türk sporcuya gelince nedense gıcık gitme eğilime kapılıyor...

5-Yani yanlış anlaşılmasın ama homofobik vb insanlar olur ya, yada zengin insanlarıın tamamına kötü gözle bakan ama kendiside zengin olmak için can atan, bir nevi o kişiler çok fazla malesef..

6-Bu steroid muhabbeti o kadar farklı boyuta ulaştı ki; gerçekten steroidsiz kişilere bile adam sen kullanmışsın damgası vurmaya çalışıyor böylece kendi egosunu korumaya başaısızlığını ört bas etmeye çalışıyor..

NOT; Steroid eleştirilerinin haklı bulurum ancak düşünce düzeyinde burada tartışırken yukarıdaki maddelediğim kaybeden tipler, tıpkı bir öğrenci eylemindeki provakatörler gibi en fazla saldırıyı yapıyor ve düzeli beslenme uzmanı kesiliyorlar......Ve bu aynı kişiler bir doktor çıkıpta kendi beslenmeleri hakkında yanlış dediğinde ise çılgınlar gibi tepki gösteriyorlar...

Nasıl ki siz her steroid yapana balon demiyoruz üstlerine alınmasınlar diyorsanız yukarıdaki yazımda herkese değil üzerine alınmaması gerekenler zaten alınmamalı....bende karşıyım steroide ama her karşıt masumiyetinden karşı gibi gözükmesin :)

Kullanıcı avatarı
İlter Elmas
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen İlter Elmas » Ocak 22nd 2013, 09:38

Fikirlerinin büyük bir kısmına katılıyorum.

Açıkçası ben steroide karşı değilim ki bu birçok kez dile getirdim. Steroid kullanımı hakkındaki fikrim ise şu şekilde; şahsen yarışmacı olmayı düşünenlerin steroid kullanmasını normal karşılıyorum hatta destekliyorum ama bu sporu sağlık için vs. yapanların steroid kullanmasını gereksiz görüyorum.

Kullanıcı avatarı
ARMER
VIP
VIP

Mesajgönderen ARMER » Ocak 22nd 2013, 10:43

isteyen istediğini kullansındiyorum...

ihsan fikircioglu
VIP
VIP

Mesajgönderen ihsan fikircioglu » Ocak 22nd 2013, 11:43

sigara gibi düşünebiliriz. her sigara içen kötü mü? sadece profesyonel amacı olmadan, bilgisiz bir şekilde kullanan varsa o kişi sıkıntılıdır. yine de tercih meselesi tabi

“Steroidlerin ZARARLARI” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir