Dianabol Kullanımı

Steroidlerin Insan Sagligina verdigi zararlar.

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
umur35
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen umur35 » Kasım 20th 2011, 19:04

jormakka yazdı:1,5 ayda 8 kg aldiysan bir kere daha kendine sorman gerek, bunun ne kadari kas, ne kadari yag. Kilo almak sorun degil, sorun bunun hepsinin kas olmasi ve bu kadar sürede aldigin kilonun hepsi kas olsa dahi steroid kullanmayi biraktigin andan itibaren eski haline geri döneceksin, Steroid kütlesini korumanin tek yolu steroidi bütün hayatin boyunca almak, tabii 35 ine varirsan.

Yukarida yazdiklarimi tekrar oku ve üzerine düsün.

Bu arada türkce de cümle icinde büyük harf kullanilmaz.

Kalınlaştırdığım bölüm abartılı ve çarpıtılmış olmamış mı?

Tamam bu arkadaşımızın durumunda olanlar için steroid gereksiz hatta tehlikeli bile ama 35ine varamazsın filan demek abes olmamış mı.

Sonuçta çevremizde de gördüğümüz bir çok sporcu var yılın 12 ayı sürekli steroid kullanmıyorlar sende biliyorsunki ve insanlar birkaç kürden sonra kür yapmayı bırakıp yinede vücutlarını bazı kayıplar dışında koruyabiliyorlar. Tamam bırakınca kayıplar olması doğal ama niye en başa dönsünler.

Yani 1 kere kullanan ömür boyu kullanmalı mantığı yanlış.

İkinci mantık hatası, gerçekten steoridi sürekli kullananlar 35ine varamasaydı gerçekten belki ülkemizde değil ama dünya genelinde steroid önemli bir ölüm nedeni olurdu çünkü kullanımı çok fazla.
Ayrıca en uç örnek vermek gerekirse; 13-15 yaşlarında steroide başlayan ve bu işi en üst düzeyde yapan sürekli steroid growth vs kullanan profesyonellerin 35lerine varmaması gerekirdi dediğine göre.

Belkide korkutma için yazdın o mesajı veya arkadaş bu kadar bilgisizken kullanması onun için çok tehlikeli demek istedin buraya kadar katılırım ama yinede genelleme yapman yanlış olmuş.
Genellemeden, direk kişi üzerinden yazsaydın o zaman bu mesajı yazmazdım.

Biraz daha dikkatli olmakta fayda var.

Not olarak; ben kullanmadım veya öyle bir planım yok yanlış anlaşılmasın.

Kullanıcı avatarı
BurDanYak
Üye
Üye

Mesajgönderen BurDanYak » Kasım 20th 2011, 19:13

çok isterdim alman forumunu incelemeyi ama malesef almancam yok.

jormakka aslında benim anlamadığım nokta şu.

sabah izlediğim belgeselde. sigara , alkol , uyusturucu , supplement gibi tüketilen maddelerden ötürü olusan ölüm olaylarında steroid supplement dende sonra gelmesi. besin kaynagi olan supplementlerde bile steroid den fazla ölüm vakası yaşanmıs. neden supplement lere düşman değilizde steroid e düşmanız. ve yurt dışındaki başarılı sporcuların bir çoğu kullandığı halde hani bu belirtilen zararlarından neden hiç birisi onlarda gözlemlenmiyor? birde bu ciddi zararlarının hurafeden ibaret olduğu kanısında.

bilimsel kanıtları ile sorumu cevaplarsan memnun olurum.

Kullanıcı avatarı
biyologcem
VIP
VIP

Mesajgönderen biyologcem » Kasım 20th 2011, 20:25

umur35 yazdı:
jormakka yazdı:1,5 ayda 8 kg aldiysan bir kere daha kendine sorman gerek, bunun ne kadari kas, ne kadari yag. Kilo almak sorun degil, sorun bunun hepsinin kas olmasi ve bu kadar sürede aldigin kilonun hepsi kas olsa dahi steroid kullanmayi biraktigin andan itibaren eski haline geri döneceksin, Steroid kütlesini korumanin tek yolu steroidi bütün hayatin boyunca almak, tabii 35 ine varirsan.

Tamam bu arkadaşımızın durumunda olanlar için steroid gereksiz hatta tehlikeli bile ama 35ine varamazsın filan demek abes olmamış mı.

Sonuçta çevremizde de gördüğümüz bir çok sporcu var yılın 12 ayı sürekli steroid kullanmıyorlar sende biliyorsunki ve insanlar birkaç kürden sonra kür yapmayı bırakıp yinede vücutlarını bazı kayıplar dışında koruyabiliyorlar. Tamam bırakınca kayıplar olması doğal ama niye en başa dönsünler.

İkinci mantık hatası, gerçekten steoridi sürekli kullananlar 35ine varamasaydı gerçekten belki ülkemizde değil ama dünya genelinde steroid önemli bir ölüm nedeni olurdu çünkü kullanımı çok fazla.
Ayrıca en uç örnek vermek gerekirse; 13-15 yaşlarında steroide başlayan ve bu işi en üst düzeyde yapan sürekli steroid growth vs kullanan profesyonellerin 35lerine varmaması gerekirdi dediğine göre.

Belkide korkutma için yazdın o mesajı veya arkadaş bu kadar bilgisizken kullanması onun için çok tehlikeli demek istedin buraya kadar katılırım ama yinede genelleme yapman yanlış olmuş.

bir kere kulllandıktan sonra ömür boyu kullanmalı diye bir zorunluluk yok ama bu zorunluluğu steroidi kullanan kişi kendisi hissediyor,çünkü kısa sürede süper gelişim kaydeden şahıs bunu bıraktıktan sonraki kayıpları(güç,ölçü,) görmeye başladıkça tekrar kullanması gerektiği kararına varıp devam ediyor ister istemez.
diğer konu ise bu ürünlerin bilinçsiz kullanılması.arkadaş kullanıyor ama ne zararı olacağını bilmeden kullanıyor.profesyoneller kullanıyor ve zararlarından korunmak için önlemlerini alıyorlar, bilinçli şekilde kullandıklarından sıkıntı yaşamıyorlar.bilinçsizce kullanan kişilerin uğradıkları zararları okuyoruz zaman zaman.

Kullanıcı avatarı
sekyates
VIP
VIP

Mesajgönderen sekyates » Kasım 20th 2011, 21:01

fazla uzatmaya gerek yok aslinda. steroidlerin zararli oldugunda hemfikiriz.

simdi arkadasim, hangi dozlarda aldin bilmiyorum ama bu haplari birden kesmeni tavsiye etmen. internette bircok post cycle therapie bulman mümkün kücük olan bir tanesini secer o semaya göre dia´lari birakirsin. bundan sonra da almazsin olur biter.

öyle olay yaratmaya gerek yok...

Kullanıcı avatarı
umur35
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen umur35 » Kasım 20th 2011, 21:41

biyologcem yazdı:
umur35 yazdı:

bir kere kulllandıktan sonra ömür boyu kullanmalı diye bir zorunluluk yok ama bu zorunluluğu steroidi kullanan kişi kendisi hissediyor,çünkü kısa sürede süper gelişim kaydeden şahıs bunu bıraktıktan sonraki kayıpları(güç,ölçü,) görmeye başladıkça tekrar kullanması gerektiği kararına varıp devam ediyor ister istemez.
diğer konu ise bu ürünlerin bilinçsiz kullanılması.arkadaş kullanıyor ama ne zararı olacağını bilmeden kullanıyor.profesyoneller kullanıyor ve zararlarından korunmak için önlemlerini alıyorlar, bilinçli şekilde kullandıklarından sıkıntı yaşamıyorlar.bilinçsizce kullanan kişilerin uğradıkları zararları okuyoruz zaman zaman.

Yazının ilk bölümü için yine aynı hata var, teoride evet kişide bir nevi bağımlılık yaratabilme ihtimali çok yüksek.

Ama şunu unutuyorsun gerek maddiyat nedeniyle, gerek başka sebeplerle kimse öyle 10 yıl 15 yıl boyunca kür yaparak bu spora devam etmiyor. Ki yıllarca kür yaparak bu spora devam eden adam bile yılın sadece belirli dönemleri kürlüdür 12 ay kesintisiz kür yapmaz.

Aslına bakarsan bu sporu 3 yıl aralıksız (doğal veya steroidle) yapan/yapabilenlerin bile sayısı çok çok az.
Bu ömür boyunca steroid kullanmak filan çok gereksiz muhabbetler. Bunu yapan kişiler zaten müsabıktır ve bu işi bilgi tecrübe ve ciddiyetle yapıyorlar.

Durum buyken böyle abartılı konuşmak yanlış demek istediğim bu.

Yazının ikinci bölümü içinse gayet doğru tespitler zaten bende böyle düşünüyorum, benim takıldığım nokta "yersiz abartı" ve "yersiz genelleme".

Kullanıcı avatarı
sekyates
VIP
VIP

Mesajgönderen sekyates » Kasım 20th 2011, 22:10

taman bazen abartiliyor ama uc örneklerde yok degil, ben örnegin 3-4 senedir kesintisiz kürde olan insanlar taniyorum. öyle yarismaci falan da degil bunlar... tercih meselesi...

nekro
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen nekro » Kasım 20th 2011, 23:19

Arkadaşa katılıyorum roidleri bırakınca eskiye tamamen dönersin ifadesi biraz fazla olmuş. Evet kullananların büyük çoğunluğu bıraktığında belki eskiden de kötü hale geliyordur. Çünkü bu iş basit bir iş degil. Günlük protein karb ayarlaması gibi birşey degil. Vücudun vereceği tepki çok iyi takip edilip bilinçli bir şekilde tüm sistemlerin kullanım sonrası da fonksiyonel olmasını saglamak için müdahalelere hazırlıklı olunmalı. Ama genel çoğunluk burdaki gibi ordan burdan duyup vitamin yutar gibi roid kullanınca sonucu hep "fail" oluyor.

Başka bir türk bb forumu var bilirsiniz adını vermeye gerek yok. Orada böyle bayagi bir vaka gördüm ben. Mesela bir tanesi vardı onu daha öncede yazmıştım; birinden duymuş anap.. almis. sonra eczanede o bitince başka birşey duymuş pri... kullanmış. sonra yine digerine dönmüş falan böylesine bir cehalet örnegi iste. Forumdakiler sormuşlar beslenmen nasıl diye. Kahvaltı yok onun dışında döner tost makarna...

Vücutta birşeye dışardan ilaçla müdahale edince mutlaka bir yan etkisi oluyor hepimiz biliyoruz. Ama bu hesaba katılmayınca suçu da ilaca atmamak gerek.

Son olarak şunu söyleyeylim steroidler yarışmayan kişiler için bence çok gereksiz. Bunlar daha öncede konuşuldu zaten. Bireysel olarak, uzman yardım almadan kullanılmaması gereken türde ilaçlar. En nihayetinde ilaçtır, sentetik ürünlerdir. Yan etkileri de gözardı edilecek şeyler degil. Güzel güzel beslenip, saglam antrenman yapın, dinlenin işte ne gerek var müsabık degiliz sonucta.

Kullanıcı avatarı
biyologcem
VIP
VIP

Mesajgönderen biyologcem » Kasım 21st 2011, 07:33

nekro yazdı:Arkadaşa katılıyorum roidleri bırakınca eskiye tamamen dönersin ifadesi biraz fazla olmuş. Evet kullananların büyük çoğunluğu bıraktığında belki eskiden de kötü hale geliyordur. Çünkü bu iş basit bir iş degil. Günlük protein karb ayarlaması gibi birşey degil. Vücudun vereceği tepki çok iyi takip edilip bilinçli bir şekilde tüm sistemlerin kullanım sonrası da fonksiyonel olmasını saglamak için müdahalelere hazırlıklı olunmalı. Ama genel çoğunluk burdaki gibi ordan burdan duyup vitamin yutar gibi roid kullanınca sonucu hep "fail" oluyor.

Başka bir türk bb forumu var bilirsiniz adını vermeye gerek yok. Orada böyle bayagi bir vaka gördüm ben. Mesela bir tanesi vardı onu daha öncede yazmıştım; birinden duymuş anap.. almis. sonra eczanede o bitince başka birşey duymuş pri... kullanmış. sonra yine digerine dönmüş falan böylesine bir cehalet örnegi iste. Forumdakiler sormuşlar beslenmen nasıl diye. Kahvaltı yok onun dışında döner tost makarna...

Vücutta birşeye dışardan ilaçla müdahale edince mutlaka bir yan etkisi oluyor hepimiz biliyoruz. Ama bu hesaba katılmayınca suçu da ilaca atmamak gerek.

Son olarak şunu söyleyeylim steroidler yarışmayan kişiler için bence çok gereksiz. Bunlar daha öncede konuşuldu zaten. Bireysel olarak, uzman yardım almadan kullanılmaması gereken türde ilaçlar. En nihayetinde ilaçtır, sentetik ürünlerdir. Yan etkileri de gözardı edilecek şeyler degil. Güzel güzel beslenip, saglam antrenman yapın, dinlenin işte ne gerek var müsabık degiliz sonucta.
:shock:

Kullanıcı avatarı
Kemal Siren
VIP
VIP

Mesajgönderen Kemal Siren » Kasım 21st 2011, 10:56

Uzman yardimi almak imkansiz. Doktorlarin bu konuda bilgisi yok. Zaten uzun zamandir yasak olduklari icin bu konuda pek bilimsel arastirma da yok. Uzman olarak sadece daha once kullanmis olanlarin tecrubelerinden faydalanabiliriz o kadar. Bunlarin arasinda da bilgisini abartan, yanlis bilenler vs cok. Kimin gercekten bilgili oldugunu nereden bilecegiz?

Yine bu ilaclar yasak oldugu icin, ortalikta bir cok elde yapilma (UG) ve taklit urunler donuyor. Cakma bir urun alirsak en iyi ihtimalle sadece paramiz yanmis olacak. "Kullandim hic bir faydasini gormedim" diyenlerin basina gelen bu tahmin ediyorum. En kotu ihtimalle ise iltihaplanma veya zehirlenme sansi var.

Haydi diyelim ki dogru tavsiye-dogru ilac bulduk. Antrenman ve beslenmemiz de dogru. Normal ustu bir gelisme olacak; hem guc hem kutle olarak. Ama kur bitiminde buyuk oranda guc kutle kaybi ortaya cikacak. Belki eski halimizden daha ileride olacagiz ama kur zamanindaki hal devam etmeyecek. Bu ciddi bir psikolojik problem. Iste bu sebeple kimse 1-2 kur yapip birakmiyor. Bir yapan uzun zaman yapmaya devam ediyor. Bunun getirdigi maddi ve manevi yuk gozonune alinmali. Bir de ustune eskiden keyif aldiginiz bu ugrasi artik -kur yapmadiginiz zaman- bir eziyete donusecek.

Sosyal baskilari da unutmayalim. Niye cogu kullanan kullanmadigini soyluyor? Cunku (bence) bunun utanilacak bir sey oldugu dusunuluyor. Kullananin bu yuzden ici rahat degil.

Fiziki yan etkilerinin en onemlisi cinsellikle alakali. Kullanimdan sonra vucut testesteron uretimini durdurdugu icin bir sure o departman pek calismiyor. Bu sureyi kisaltmak icin de kullanilmasi gereken baska hormonlar, vs var. Sivilce, gyno, vs olasi yan etkiler. Sac dokulmesi.

Nekronun dedigi gibi yarismaya girmeyenlerin kullanmasi cok gereksiz. Keyifle yapalim, omur boyu yapalim. Isin keyfini kaciracak eklemeler cok gereksiz.

Illa ki kullanacagim diyenler uzun zaman arastirma yapmali, bir cok degisik kaynaga basvurmali. Antrenmani-beslenmeyi de iyice ogrendikten sonra ancak. Tek bir "hoca" ile konusup, onune ilk cikan saticidan aldiginiz ilaclarla bu ise girisirseniz, basiniza gelecek her halti hakedersiniz.

Kullanıcı avatarı
kumsuz
Yarışmacı
Yarışmacı
İletişim:

Mesajgönderen kumsuz » Kasım 21st 2011, 12:59

su siteroidi bi halt zannedenler zaten her seyi hak ediyor.boğazına kadar ilaç dolu olup da sıradan bir insaat işçisi kadar kas yapamayan idiotlar var cevremde.

“Steroidlerin ZARARLARI” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir