Anabolik-Androjenik Steroidler

Steroidlerin Insan Sagligina verdigi zararlar.

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
kumsuz
Yarışmacı
Yarışmacı
İletişim:

Mesajgönderen kumsuz » Temmuz 6th 2013, 08:56

Tunam bugün gebzeye geleceğim

Kullanıcı avatarı
Kemal Siren
VIP
VIP

Mesajgönderen Kemal Siren » Temmuz 7th 2013, 10:45

kumsuz yazdı:http://www.belgeselle.com/erkekler-hakkinda-hersey.html
Bu bende açılmadı, şişmanlık hakkındakini zaman bulunca bir seyreder ukalalık yaparım :)

Atasay05
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen Atasay05 » Ağustos 27th 2013, 20:38

merhabalar 1.5 senedir bb ile uğraşıyorum ben de hipertiroid cıktı anti-tiroid ve carpıntı onleyıcı ılaclar kullanarak tsh t3 t4 degerlerım sınıra geldı normal dondu gıbı ama devam edıcem ve rutın kan tahlıllerı yaptırmam lazım asıl sormak istediğim bb 15 gundur basladım supplement kullanmamayı dusunuyorum artık tribulus kullanmamın bir sakıncası olur mu testo artısı saglaması sizce tedavıyı olumsuz etkılr mı yabancı forumlarda bıtkısel cozumlerde tribulus terrestiris bitkisini öneriyorlar ama yine de sormak istedim forumda da bu konuyla ilgili birkaç mesaj görmüştüm.

teşekkürler

Atasay05
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen Atasay05 » Ağustos 27th 2013, 21:43

merhabalar 1.5 senedir bb ile uğraşıyorum ben de hipertiroid cıktı anti-tiroid ve carpıntı onleyıcı ılaclar kullanarak tsh t3 t4 degerlerım sınıra geldı normal dondu gıbı ama devam edıcem ve rutın kan tahlıllerı yaptırmam lazım asıl sormak istediğim bb 15 gundur basladım supplement kullanmamayı dusunuyorum artık tribulus kullanmamın bir sakıncası olur mu testo artısı saglaması sizce tedavıyı olumsuz etkılr mı yabancı forumlarda bıtkısel cozumlerde tribulus terrestiris bitkisini öneriyorlar ama yine de sormak istedim forumda da bu konuyla ilgili birkaç mesaj görmüştüm.

teşekkürler

Kullanıcı avatarı
İlter Elmas
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen İlter Elmas » Ağustos 27th 2013, 22:18

Aynı soruyu birden fazla başlık altında sormayın.

Atasay05
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen Atasay05 » Ağustos 28th 2013, 09:19

pardon yanlisikla atmisim 2. Mesaji silebilirsiniz

izmiramsterdam
Yeni Üye
Yeni Üye

Testesteron glucocortıcoıd

Mesajgönderen izmiramsterdam » Şubat 24th 2014, 00:57

Arkadaslar benim sorum sole bisey simdi antreman esnasinda vücut normalinde testesteron kaybi yasar ve aynı zamanda glucocorticoid denen kaslara faydasiz madde salgilanir, bunun suresi nedir anabolik steroid kullanmadan neler yapabiliriz ve ne kadarlik bir sporda testesteron biter ve gluco artar?
Ve bir soru daha fısıksel testesteron gereksimimiz nedir ve bunu olcturebılrmıyız ve gerekli kadarni alirsak yan etkisi olur mu?
Tesekkurler

Kullanıcı avatarı
Kemal Siren
VIP
VIP

Mesajgönderen Kemal Siren » Şubat 24th 2014, 10:43

Glucocorticoid ya da kortizol asla gereksiz falan değil. Antrenman zamanı kan şekeri düşünce acik takviye için salgılanıyor. Ve de antrenmanın sebep olduğu aşırı inflamasyonu azaltıyor. Ama tabii herşey gibi kortizolün de fazlası zarar. Önünü almak isteyenler antrenmandan hemen sonra hızlı kana karışan karbonhidrat alırlar ve kortizol fazla yükselemez.

Antrenmanda testosteron azalması ve sonra yükselmesi de o kadar önemli değil. Bu dalgalanma normal değerler dahilinde oluyor zaten.

Kas-kuvvet artışı genetikle çok bağlantılı. Genetik uygunsa birey ideal antrenman-beslenme olmasa bile çok iyi gelişim gösterebilir. Tam tersine, genetiği elverişsiz bireyler herşeyi ideal yapsalar da pek ilerleme gösteremez. Genetik uygun değilse steroid kullanımı bile sadece sınırlı sonuçlar verir.

Testosteron seviyesi kan testiyle ölçülebilir. Böyle bir testte toplam testosteron ve serbest testosteron seviyelerine bakılmalı ve bunların normal aralıklarda olup olmadığına dikkat etmeliyiz. Normal aralıktaysa tamam, hiç bir sorun yok. Düşükse de hemen takviye yapmadan, düşük olmasının altında yatan sebep bulunmalı.

Dışarıdan sentetik testo alımı mantıklı değil. Dışarıdan alınınca vucut kendi üretimini durduracak ve kullanım bittikten sonra uzun süre doğal üretim sağlanamayacak. 1 adım ileri-1 adım geri meselesi. Önce antrenman ve beslenmeyi öğrenip öğrendiklerini uzun zaman uygulamalısın. Yıllar sonra geldiğin seviye seni tatmin etmezse steroid konusunu düşünmeye başlayabilirsin..

Kullanıcı avatarı
Muhammet SONMEZ
VIP
VIP

Mesajgönderen Muhammet SONMEZ » Şubat 24th 2014, 12:04

Kemal Siren yazdı:
Dışarıdan sentetik testo alımı mantıklı değil. Dışarıdan alınınca vucut kendi üretimini durduracak ve kullanım bittikten sonra uzun süre doğal üretim sağlanamayacak. 1 adım ileri-1 adım geri meselesi. Önce antrenman ve beslenmeyi öğrenip öğrendiklerini uzun zaman uygulamalısın. Yıllar sonra geldiğin seviye seni tatmin etmezse steroid konusunu düşünmeye başlayabilirsin..

Dışarıdan alınan testosteron vücudun ürettiği doğal testoyu sıfırlamaması içinde kullanılan androjenler var ve ilaçları bıraktıktan sonra pct denilen hormonların yeniden eski haline dönmesi için kullanılan ilaçlarda var tabiki.

Kemal abi son cümlene kesinlikle katılıyorum.Sen biliyorsun zaten yazdıklarımı bilgi amaçlı ekledim.

Kullanıcı avatarı
muscledude
VIP
VIP

Mesajgönderen muscledude » Şubat 24th 2014, 18:28

Kemal Siren yazdı:Glucocorticoid ya da kortizol asla gereksiz falan değil. Antrenman zamanı kan şekeri düşünce acik takviye için salgılanıyor. Ve de antrenmanın sebep olduğu aşırı inflamasyonu azaltıyor. Ama tabii herşey gibi kortizolün de fazlası zarar. Önünü almak isteyenler antrenmandan hemen sonra hızlı kana karışan karbonhidrat alırlar ve kortizol fazla yükselemez.

Antrenmanda testosteron azalması ve sonra yükselmesi de o kadar önemli değil. Bu dalgalanma normal değerler dahilinde oluyor zaten.

Kas-kuvvet artışı genetikle çok bağlantılı. Genetik uygunsa birey ideal antrenman-beslenme olmasa bile çok iyi gelişim gösterebilir. Tam tersine, genetiği elverişsiz bireyler herşeyi ideal yapsalar da pek ilerleme gösteremez. Genetik uygun değilse steroid kullanımı bile sadece sınırlı sonuçlar verir.

Testosteron seviyesi kan testiyle ölçülebilir. Böyle bir testte toplam testosteron ve serbest testosteron seviyelerine bakılmalı ve bunların normal aralıklarda olup olmadığına dikkat etmeliyiz. Normal aralıktaysa tamam, hiç bir sorun yok. Düşükse de hemen takviye yapmadan, düşük olmasının altında yatan sebep bulunmalı.

Çok güzel bir örnek vereceğim Kemal abi bilmiyorum katılırmısın ,

Bu tıpkı senelerce spor yapan birinin ( Steroidler )' ile bıraktığında bir anda sönmesi gibi birşey doğrumu verdiğim örnek :)

“Steroidlerin ZARARLARI” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir