Büyüme Hormonu Kullanımı

Steroidlerin Insan Sagligina verdigi zararlar.

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
Mert Güner
VIP
VIP

Mesajgönderen Mert Güner » Haziran 21st 2012, 07:48

Umur "hayatiyet sırası"ndan bahsediyoruz ve "bence" diyorum. Herkes fikrinde özgür. Bir insanın saçları mı daha önemlidir, hayatı mı? Etrafımda böyle birisi de var ayrıca, ve o insanın tek amacı kanserden kurtulmak, gözü ne saçını görüyor ne de başka bir şeyi.

Kullanıcı avatarı
umur35
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen umur35 » Haziran 21st 2012, 10:53

Evet mantıklı olan budur zaten aksini iddia etmedim fakat sana bahsetmeye çalıştığım şey yıllarca hastalıklarla kanserle ve diğer bin bir türlü sorunlarla uğraşan birisinin psikolojisinin normal olmasını bekleyemeyeceğimiz gibi bir çok kemoterapi gören kadın hastaların da dökülen saçlarına üzülebileceğini eski sağlıklı günlerine özlem duyacağını bekleyebiliriz.
Belki de o dökülen saçları onun için senin anlayamayacağın şeyleri simgeliyordur. Sadece somut olarak saçları dökülmüyordur onun için.

Takıldığım konu kullandığın yakışıksız ifade, yoksa kimse saçlar hayattan daha önemli demiyor.

Fikrinde tabiki özgürsün ama fikrini ifade etmeninde sınırları vardır.
Kullandığın ifadenin yakışıksız olduğunu kabul etmek de bir erdemdir bunu unutma ve kullandığın ifadenin burada cem abinin veya benim gibi en yakınlarından birinde böyle dertler olan üyelerin canını sıkabileceğini unutma.

Neyse off topik olmasın, bildiğim kadarıyla yaşça bir hayli büyüksün benden o yüzden en usturuplu şekilde anlatmaya çalıştım umarım anlamışsındır.
Sadece ben değil sanıyorum Cem abide üzülmüştür bu ifadene.

Kullanıcı avatarı
biyologcem
VIP
VIP

Mesajgönderen biyologcem » Haziran 21st 2012, 18:24

mert hocamın iyi niyetinden şüphem olmadığı için rahatsızlık duymadım açıkcası.bazen anlatılmak istenen konu, hatalı örneklerden dolayı yanlış ifade edilebiliyor, insanlık halidir.böyle durumlarda lafı söyleyene bakarım ben. kişisine göre tavrımı belirlerim.mert hoca kendini bilen biri, adam gibi adam.oyüzden sıkıntı yok.
meselede baya hassas tabi.umur senin hassasiyetinide anlıyorum ve hak veriyorum.

Kullanıcı avatarı
umur35
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen umur35 » Haziran 21st 2012, 20:52

Mert abi sanırım bir ara vermiş foruma, şimdi de daha yeni yeni aktif olmaya başladığından pek tanımıyorum açıkçası.
Ha zaten kötü niyetlidir demedim sadece dediği bana dokundu bunu açıkladım.
Artık birbirimizi anlamışızdır herhalde, sorun yok.

Kullanıcı avatarı
Mert Güner
VIP
VIP

Mesajgönderen Mert Güner » Haziran 21st 2012, 23:42

Umur kardeşim seni kırdımsa özür dilerim benim için bu gibi durumlarda yaş farkının bir önemi olamaz. Cem kardeşimin de dediği gibi her şeyde önemli olan niyet ve benim de bu konuda en ufak bir kötü niyetim yok. Sadece ifadem yanlış olmuş. Bu arada son durumu bilemiyorum ama Allah hepimizin hastalarına acil şifalar versin. Amin.

Kullanıcı avatarı
umur35
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen umur35 » Haziran 22nd 2012, 16:54

Tamam abim ben biliyorum kötü niyetli olmadığını sadece birden hassaslaştım, mesajın için teşekkür ederim.
Allah herkesin yardımcısı olsun.

Kullanıcı avatarı
biyologcem
VIP
VIP

Mesajgönderen biyologcem » Haziran 22nd 2012, 19:02

Allah hastalara ve hasta yakınlarına güç kuvvet dayanma gücü sabır şifa versin.zor işler bunlar.

Turgut Özgen
Yeni Üye
Yeni Üye

Re: Büyüme Hormonu Kullanımı

Mesajgönderen Turgut Özgen » Kasım 2nd 2013, 22:43

Kemal Siren yazdı:AAS konu başlığında GH hakkında bir soru geldi. O başlığı çok dağıtmamak için GH konusunu ayrıca burada tartışmak bence daha iyi olabilir. Hiç bilmediğim bir konu olduğu için biraz okudum ve William LLewellyn'in Anabolics 09 kitabındaki GH başlığının bir kısmını çevirdim. Önümüzdeki birkaç gün içinde geri kalan kısmını da çevireceğim. Lütfen sizler de bildiklerinizi, fikirlerinizi paylaşın ve aklınıza takılanları sorun.

Doğal GH salınımıyla ilgili bilgiler için; GH Salınımı

[align=center]GH (Somatropin)[/align]

Genotropin Pfizer’in ürettiği sentetik GH markası. Sentetik GH’nin doktorcası somatropin oluyormuş. İnsan bedeninde hipofiz bezinde üretiliyor. Büyüme tetikleyici etkisini 3 alanda gösteriyor; (1)kaslar, (2)kemikler ve (3)İç organlar. Aynı zamanda bağ dokuların da gelişmei ve tamirinde etkili. Bir de üstüne protein, karbonhidrat, yağ ve mineral metabolizmasını destekliyor. Yağ yakımını (yağların enerji olarak kullanımı) arttırıyor.

Tıp’ta büyüme problemi olan çocuklara ve bazen de ileri yaşlarda azalan GH’yi normal düzeye çıkarmak için kullanılıyor.

Deri altı (subcutaneous) veya kas içi (intramuscular) enjekte edilebilir. Deri altına enjekte edilince biraz daha yüksek miktarda kana karışabiliyor (deri altı %75, kas içi %63) ama bu büyük bir fark değil. Deri altı kullanımda hormonun yarı ömrü 3.8 saatken, kas içi kullanımda 4.9 saat. Bazal hormon düzeyine 12-18 saat arasında ulaşılır (deri altı-kas içi). IGF-1 değerleri ise somatropin kullanımından 24 saat sonra bile yüksek kaldığı için enjeksiyonun etkisi dolaşımdaki GH miktarı düşse bile devam eder. İki türlü de kullanılabilir ama deri altı enjeksiyonu daha popülerdir.

GH kaslar üstündeki anabolik etkisini hem kas liflerinin hacmini hem de sayısını arttırarak ortaya çıkarıyor. Hacim arttırmaya hipertofi, sayı arttırmaya (bölünme) hiperplazi deniyor. GH göz ve beyin hariç bütün iç organları da büyütebilir.

GH kullanımı diyabet benzeri belirtiler ortaya çıkarır. Kan şekerinin yükselmesine sebep olur. Uzun süreli yuksek doz GH kullanımı sonucu birey 2ci tip diyabet olabilir. GH yağların enerji olarak kullanılmasını tetikleyerek yağ kaybını kolaylaştırır. Aynı zamanda kolesterolü de düşürebilir. GH kullanımı potasyum, fosfor ve sodyum seviyesini düşürebilir. Tiroid hormonu (T3)’ün de azalmasına sebep olabilir. T3‘teki azalma GH kullanımının istenen etkilerini azaltabilir-engelleyebilir.

GH’nin doğrudan ve dolaylı etkileri vardır. Doğrudan etki olarak GH kaslardaki ve yağ dokularındaki reseptörlere bağlanarak anabolik ve yağ yakıcı (lipoliz) etkileri hayata geçirir. GH’nin bir diğer doğrudan etkisi de karaciğerde glukoz sentezini (glukoneogenez) arttırması ve insülin hassasiyetini azaltmasıdır. Bu yüzden kan şekeri normal üstü yükselir.
GH’nin dolaylı etkileri IGF-1 yolu ile oluşur. IGF-1 karaciğerde ve hemen hemen her dokuda GH’nin tetiklemesiyle üretilir. IGF-1 de kas ve kemiklerde anabolik etki göstererek GH’nin işlevine yardımcı olur. Ama IGF-1’in GH’ye zıt (antagonist) etkileri de vardır; Yağların depolanmasını (lipogenez), glukozun enerji olarak kullanımını arttırır ve karaciğerde glukoz sentezini azaltır. GH ve IGF-1’in benzer ve zıt etkileri bireyin GH küründen aldığı sonuçları etkiler.

Somatropin kullanımından beklenilen verim çok tartışılmaktadır. İleri derecede doku kaybı yaşayan AIDS hastalarında ciddi anabolik ve anti-katabolik etkileri gözlemlenmiştir ama sağlıklı bireylerde ve sporcularda bu etki kanıtlanmamıştır. 1980‘lerde GH hakkında abartılı iddialar ileri sürülüyordu; bu inanışın sebebi somatropin kullanımının o devirde çok pahalı olması ve adının ‘‘büyüme’’ hormonu olmasıydı. Kullanılabilecek en anabolik desteğin GH olduğu söyleniyordu. Günümüzde somatropine kolayca erişilebiliyor ve fiyatı da aşırı fazla değil. Şu anda genel kabul gören fikir GH kullanımının en belirgin etkisinin yağ kaybı olduğudur. Kas gelişimi, güç artışı ve atletik performansı da arttırabilir ama bu konuda AAS’ler GH’den çok daha etkilidir. Tabii ki halihazırda AAS kullanan ileri derecedeki sporcular için GH’nin küçük de olsa bu ilave getirisi faydalı olabilir.

Devam edecek...

HOCAM BU YAN ETKİLER DİABET V.S GİBİ OLANLAR NE KADAR UZUN SÜRE KULLANIMDA ORTAYA ÇIKABİLİR BİLGİNİZ VARMI ? ÖRNEĞİN 6 HAFTA KULLANIMDA ÇIKABİLİR Mİ ? KEMİK BÜYÜMESİ V.S ?

SELAMLAR.

Kullanıcı avatarı
KiloProblemli
VIP
VIP

Mesajgönderen KiloProblemli » Kasım 3rd 2013, 08:51

Kemik buyumesi dedigimiz sey kotu biseymi? Bide ergenlikte alinan hg boy uzamasina destek olurmu?

toretto631
Yeni Üye
Yeni Üye

arkadaşlar bunlara başlıcam bilgisi olan varmı ?

Mesajgönderen toretto631 » Mart 23rd 2014, 16:07

testosterone enanthate 250
boldernone 200
decanoate 200
metabolon-F tablets
bilgisi yada kullanan varmı arkadaşlar ?

“Steroidlerin ZARARLARI” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir