Super-HeavyWeight
1 Arkadiusz Szyderski
(Poland)
2 Ratislav Solar
(Slovakia)
3 Dmitry Salik
(Ukraine)
4 Alessandro Grassi
(Italy)
5 Goran Nikolic
(Serbia & Montenegro)
6 Roman Gruber
(Austria)
7 Rifat Bayrak
(Turkey)
8 Octavian Mihaita
(Romania)
HeavyWeight
1 David Perez (1)
(Spain)
2 Martin Drab
(Czech Republic)
3 Ott Kiivikas
(Estonia)
4 Boris Prihradsky
(Slovakia)
5 Sinisa Stankovic
(Serbia & Montenegro)
6 Eric Castagnet
(France)
7 Krikor Ohanian
(Cyprus)
Light-HeavyWeight
1 Lukas Osladil
(Czech Republic)
2 Peter Tatarka
(Slovakia)
3 Stefan Havlik
(Slovakia)
4 Marek Borowicz
(Poland)
5 Laurent Erasme
(France)
6 Hugo Quinta
(Portugal)
7 Danil Draganichki
(Bulgaria)
8 Predag Petrovic
(Serbia & Montenegro)
9 Rustam Aghayev
(Azerbaijan)
10 Toshko Todorov
(Bulgaria)
11 Angelo Alexa
(Romania)
MiddleWeight
1 Juan Gimenez
(Spain)
2 Jan Kubik
(Czech Republic)
3 Francesco Coppola
(Italy)
4 Marko Dimitrijevic
(Serbia & Montenegro)
5 Hasan Hyusein
(Bulgaria)
6 Stephen Graham
(United Kingdom)
7 Adonis Georghiou
(Cyprus)
8 Zarghame Amiricholandeim
(Romania)
9 Alexander Menis
(Israel)
WelterWeight
1 Grzegors Ozga
(Poland)
2 Oscar Luis Marin
(Spain)
3 Jean Mega
(France)
4 Filippo Masucci
(Italy)
5 Igor Losev
(Russia)
6 Salvatore Sabatelli
(Italy)
7 Predrag Milosevic (2)
(Serbia & Montenegro)
8 Indorek Otsus
(Estonia)
9 Semih Boga
(Turkey)
10 Germain Louisa
(Netherlands)
11 Vangelis Hadjivasilioy
(Cyprus)
LightWeight
1 Angelo Corrado Maggiore
(Italy)
2 Slavisa Djordjevic
(Serbia & Montenegro)
3 Sinisa Privulovic
(Serbia & Montenegro)
4 Thomas Nuhn
(Germany)
5 Francesco Casa
(Spain)
6 Soner Ichoz
(Turkey)
7 Ioan Moldovan
(Romania)
8 Costel Torcea
(Romania)
9 Urtan Yildrim
(Turkey)
10 Sergei Zivaev
(Israel)
11 Lee Williams
(United Kingdom)
12 Iliyan Tonev
(Bulgaria)
BantamWeight
1 Michahl Hlinka
(Slovakia)
2 Anatolu Masimov
(Azerbaijan)
3 Grzegorz Sochacki
(Poland)
5 Peter Kovacik
(Slovakia)
5 Petru Moja
(Romania)
6 Joel Carlos Scheek
(Netherlands)
7 Frantisek Horak
(Czech Republic)
8 Emil Marius Giurgiu
(Romania)
9 Jose Belem
(Luxembourg)
Junior - HeavyWeight
1 Tomasz Slodkiewicz
(Poland)
2 Venelin Velikov
(Bulgaria)
3 Michal Strapek
(Czech Republic)
4 Michal Smejda
(Czech Republic)
5 Marcin Niemiro
(Poland)
6 Przemyslaw Kostarz
(Poland)
7 Sergiu Giantau
(Romania)
8 Alexandru Corlan
(Romania)
Junior - LightWeight
1 Gabriel Barbos
(Romania)
2 Darren Gumbs
(United Kingdom)
3 Rafael Klimczuk
(Poland)
4 Michal Kral
(Czech Republic)
5 Petar Borisov
(Bulgaria)
6 Petru Ienciu
(Romania)
7 Csaba Szmutku
(Romania)
Masters 40+ HeavyWeight
1 Wolfgang Klotz
(Germany)
2 Reinhard Meier
(Germany)
3 Wieslaw Kruk
(Poland)
4 Aivars Visockis
(Latvia)
5 Gilbert Alaskadi
(United Kingdom)
6 Andrzej Brzezinski
(Poland)
Masters 40+ MiddleWeight
1 Gunnar Paasche
(Germany)
2 Marek Borowicz
(Poland)
3 Jose Carlos Rebolo
(Portugal)
4 Manuel Cuevas
(Spain)
Masters 40+ LightWeight
1 Wojciech Wasilewski
(Poland)
2 Paolo Mari
(Italy)
3 Albert Szczygielski
(Poland)
4 Alexandros Stampoulidis
(Greece)
5 Jozef Nowakowski
(Poland)
6 Josef Hruby
(Czech Republic)
7 Patrick Cornuet
(France)
Masters 50+
1 Waldemar Nol
(Poland)
2 Alfred Chodkowski
(Poland)
3 Ivan Horacek
(Czech Republic)
4 Cavan Darby
(United Kingdom)
5 Saulius Neprackas
(Lithuania)
6 Luciano Andreose
(Italy)
7 Miroslav Dokoupil
(Czech Republic)
8 Manuel Velasco
(Spain)
9 Wieslaw Czerski
(Poland)
10 Frantisek Zalesak
(Czech Republic)
11 Eugeniusz Krajewski
(Poland)